Як вибрати гірськолижний захист

Вид

Панцир – складається з жорстких пластин, закріплених на еластичній спіненій основі та посилених спеціальною композитною вставкою, що поглинає енергію удару. Основа панцира, прилегла до тіла, виготовлена з «дихаючої» сітки. Такий захист актуальний для катання в стилі стріт або фрірайд і захищає спину від ударів об бильця, каміння, дерева та інші перешкоди.

  • м'який панцир – різновид панцира, виготовлена з м'якого матеріалу; він більш зручний, оскільки добре забезпечує свободу рухів, займає менше місця і краще прилягає до фігури. Оптимальний варіант для катання по підготовлених трасах і фрістайлу.

Захисні шорти – захищають стегна, сідниці та куприк при бічних падіннях, а також запобігають переохолодженню. Виготовляються з еластичного сітчастого «дихаючого» матеріалу, на який кріпляться м'які або жорсткі накладки.

Зустрічаються такі види захисних шортів.

  • Повністю м'які шорти – м'який амортизувальний шар в таких шортах одночасно захищає і пом'якшує удари. Вони найлегші та комфортні, але і захисні функції їх мінімальні.
  • Шорти з жорсткими вставками – посилені твердими пластиковими вставками. Забезпечують високий захист від травм, але при цьому не дуже комфортні.
  • Шорти з м'якими вставками – мають вставки, виготовлені зі спеціального інноваційного матеріалу, який при ударі набуває високої міцності.

Наколінники (налокітники) – захищають колінний (ліктьовий) суглоб від травм і допомагають розігріти зв'язки, суглоби та м'язи. Деякі моделі наколінників (слаломні) також захищають і гомілку.

  • Брейси – різновид наколінників, призначений для райдерів з травмами коліна. Вони не тільки захищають постраждале коліно від ударів, але і знижують навантаження на суглоб.

Важливо: оскільки брейси беруть на себе значну частину навантаження, то їх використовувати здоровому спортсмену не бажано – при тривалому носінні брейсів м'язи ніг і сухожилля можуть атрофуватися.

Одяг з вбудованим захистом – посилений пластинами-накладками. Він поєднує в собі функції утеплення і захисту від ударів. Наприклад, куртка захищає корпус до пояса і лікті, жилет – спину і шию, штани – поперек, стегна і коліна, а комбінезон – весь корпус, але носити його не дуже зручно. Водночас, захисні властивості такого одягу поступаються панциру і для агресивного катання вона не підійде.

Рюкзак – має спеціальну анатомічну вставку для спини. Захисні властивості рюкзака мінімальні, тому він не є повноцінною заміною панцира.

Кріплення

Лямки (регульовані) – забезпечують щільне прилягання і надійне кріплення панцира до спини в залежності від комплекції райдера.

Липучка – фіксує нижню частину панцира на поясі.

Розміри

Обирати захист необхідно з урахуванням його розміру. Наприклад, купуючи панцир, слід приміряти його і переконатися, що спина повністю закрита. Наколінники (налокітники) не повинні сповзати, а значить, слід звернути увагу не тільки на надійність кріплення, але і на їх розмір.

Важливо: щоб оцінити якість панцира, надіньте його і вдартеся об стіну захищеної спиною. Енергія удару повинна розподілятися рівномірно і м'яко по всьому панциру. Якщо є слабке місце в захисті, то ви їх відчуєте.

Виробник

При виборі захисту для гірськолижного спорту не варто купувати найдешевші моделі безіменних марок. Вони можуть підвести вас в дуже складний момент на схилі – падіння. Економити на безпеці недоцільно. Варто звернути увагу на продукцію авторитетних і спеціалізованих виробників. Сьогодні на ринку представлено не так багато брендів. Деякі з них: Alpina, Axon, Demon, Fischer. У якісному захисті поєднуються міцність і довговічність, в ній спортсмен не промокає і не потіє.

Відгуки про статтю