Як вибрати ялинкові прикраси

Ялинкові прикраси використовуються для оформлення новорічної ялинки / сосни. Красиві і забавні іграшки допоможуть створити святкову атмосферу і наповнити інтер'єр затишком.

Тип

Куля – іграшка у вигляді сфери. Традиційна ялинкова прикраса, представлена безліччю дизайнерських рішень.

Фігурка – ялинкова іграшка, що зображає казкових або мультяшних героїв, янголів, тварин або предмети (шишки, бурульки). Такі іграшки порадують маленьких дітей.

Підвіска – плоска фігура у вигляді сніжинки, зірочки, тварини-символу наступаючого року.

Верхівка – іграшка у вигляді зірочки, янголятка, шпиля або тварини-символу наступаючого року. Вішається на верхівку дерева.

Новорічна композиція – складна прикраса, що складається з декількох елементів, наприклад, гілка з ягодами і шишками.

Для декорування ялинки / сосни застосовуються дощик, намиста, мішура, банти, серпантин.

Поради щодо вибору

  • Найкраще вибирати ялинкові прикраси в спеціалізованих магазинах, що реалізують якісну продукцію.
  • Якщо купується набір прикрас, огляньте упаковку. На ній повинна бути вказана інформація про виробника, найменування виробу, обмеження ( «для дітей від 4-х років»).
  • При покупці ялинкових іграшок зверніть увагу на сертифікат якості, що підтверджує безпеку продукції. Не соромтесь нюхати прикрасу, особливо пластикову. У хорошого виробу різкий хімічний запах відсутній.
  • Оцініть міцність кріплення: якщо ця деталь вискакує з пазу, відмовтесь від купівлі виробу. В іншому випадку новорічна прикраса зі скла може зірватися вниз і розбитись. Ще краще, якщо кріплення і прикраса складають одне ціле. Така іграшка точно не впаде на підлогу.
  • Зверніть увагу на підвіску для кріплення прикраси на гілці дерева. Виконується у вигляді нитки, мотузки, стрічки, дроту, бантика. Переконайтесь в надійності підвіски – це особливо важливо для крихких виробів зі скла.
  • Забарвлення і обробка повинні бути якісними. Для перевірки достатньо взяти виріб в руки. Можна злегка потерти поверхню серветкою або пальцем. Якщо фарба або блискітки обсипаються і залишають сліди на руках, таку іграшку купувати не варто.

Матеріал

Скло – традиційний матеріал для ялинкових прикрас, який відрізняється ефектним виглядом і екологічністю. Такі іграшки красиво переливаються на світлі, видають приємний дзвін при зіткненні один з одним і мають різноманітний дизайн. Мінуси: висока вартість, крихкість, ризик травми від осколків. Ці моделі – не найкращий вибір, якщо в сім'ї діти дошкільного віку або тварини.

Пластик – дешевше і міцніше скла. Асортиментний ряд цих іграшок ще ширше, ніж скляних за рахунок здатності пластику приймати складні форми. Пластикові прикраси «живуть» довше виробів зі скла. Мінуси: більш скромний вигляд, можлива токсичність.

Тканина, дерево – міцні і приємні на дотик матеріали. Ці прикраси створюють затишну атмосферу. За зовнішнім виглядом часто поступаються моделям зі скла і металу. Мінуси: висока ціна, порівнянна зі скляними зразками, ризик травми через неякісну обробку дерева.

Порцеляна, кераміка, цінні породи дерева – ексклюзивні матеріали. Це штучні вироби ручної роботи, виконані в оригінальному дизайні. Навіть одна така іграшка додасть ялинці неповторний вигляд. Мінус – дуже висока вартість. Подібні прикраси – відмінний подарунок на Новий рік.

Метал – найміцніший матеріал, якому можна надати складну форму. В порівнянні зі скляними і порцеляновими моделями ці іграшки виглядають скромніше. Мінуси: висока ціна, велика вага (обважують вагу ялинки).

Папір (картон) – через недовговічність використовується рідко.

Зустрічаються і їстівні іграшки, створені з карамелі, шоколаду, тіста. Такі прикраси сподобаються дітям і дорослим – поцінювачам солодкого.

Дизайн фігурок

Ялинкові прикраси (фігурки) виготовляються в різному дизайні. Фігурка Діда Мороза, Снігуроньки, Санта Клауса – невід'ємний атрибут Нового року і Різдва. В оформленні різдвяної ялинки використовуються іграшки у вигляді янгола, зірки або Лускунчика.

Для додання завершеного вигляду новорічного деревця використовуються фігурки у вигляді сніговика, сніжинок і тварини-символу наступаючого року. Доповнити вбрання ялинки можна іграшками у вигляді квітів, рослин, сердечок.

Покриття

Дзеркальне – дає красиву гру світла. Традиційне рішення для дому.

Матове – більш строгий варіант. Рекомендується для декорування робочого місця і інтер'єру офісу.

Глітерне (з блискітками) – оригінальне покриття, що створює атмосферу новорічної казки.

Колір

Колірна гамма іграшок безпосередньо залежить від забарвлення новорічної ялинки / сосни. До зеленої красуні підійдуть прикраси самих різних відтінків, чого не можна сказати про золотисту або срібну ялинку. Щоб надати деревцю ефектний вигляд, варто підбирати іграшки в одному тоні.

Найбільш поширені комбінації кольорів ялинкових прикрас:

  • зелений, червоний і золотий, зелений і червоний – традиційні варіанти;
  • малиновий і бірюзовий – помітні і сміливі тони, які добре підійдуть для молодіжної компанії;
  • синій і срібний – більш спокійні кольори для літніх людей і дітей;
  • білий і жовтий (яскраво-оранжевий) – допоможе створити святкову атмосферу і веселий настрій;
  • білий, блакитний і синій – імітація зимового пейзажу;
  • приглушено-червоний і бордовий – для зеленої і білої ялинки;
  • яскраво-червоний, блідо-рожевий і бордовий – виглядає ефектно, але вимагає почуття міри, щоб не перестаратися з кількістю відтінків червоного кольору.

Цікаве рішення – прозорі іграшки. Хоча вони не мають власного кольору, зате в оточенні інших іграшок, гірлянд і мішури, вони заграють різноманітними відтінками.

Стиль

При оформленні святкової ялинки / сосни рекомендується використовувати прикраси, виконані в одному стилі.

Бароко – відрізняється примхливим декором, що імітує ліпнину. Основний тип іграшок – кулі. Колірна гама: синьо-срібна або синьо-золота.

Рустик – лаконічний і навіть грубуватий стиль, який створює атмосферу сільського будинку. Іграшки найчастіше виготовляються з дерева. Колірна гама: темно-коричневий, білий.

Прованс – тематично пов'язаний з Різдвом, основний матеріал прикрас – скло. Для декорування використовуються фігурки різдвяних персонажів (Санта Клаус, янголята), шишок, пташок. Характеризується стриманою колірною гамою, при цьому домінує срібний колір.

Морський – представлений фігурами дельфінів, морських коників, чайок, крабів та інших морських мешканців. Зустрічаються іграшки у вигляді корабликів. Палітра: блакитний, червоний, зелений.

Східний – яскравий і оригінальний стиль. Прикраси виготовлені у вигляді драконів, дзвіночків, китайських ліхтариків. Кольорова гама – червоно-золота.

Ретро – виготовляється в дизайні минулого століття. Приклади іграшок ретро-стилю: фігурки космонавтів, бурульок і шишок.

Іноді ялинку / сосну оформлюють в еклектичному стилі шляхом з'єднання декількох стилів.

Додатково

Розмір – безпосередньо залежить від розміру ялинки / сосни. Чим вище і об'ємніше дерево, тим крупніше габарити іграшок. При оформленні лісової красуні бажано використовувати прикраси приблизно одного розміру, щоб композиція виглядала гармонійно.

Вага – практика показує, що важкі іграшки прогинають гілки, що порушує вигляд дерева. Також у масивних скляних прикрас більше шансів зірватися з гілки і розбитися.

Відгуки про статтю