Як вибрати яйцеварка

Яйцеварка – кухонний пристрій для варіння яєць на парі. Прилад складається з корпусу, яйцетримача, кришки, резервуара для води і панелі управління.

За допомогою яйцеварки легко приготувати яйця і зробити дієтичну яєчню, не боячись їх переварити. Зварені на парі яйця смачніше і м'якше яєць, приготованих в каструлі з водою. Такий пристрій виключає розтріскування шкаралупи і витік білка (при наявності голки).

Матеріал корпуса

Нержавіюча сталь – найміцніший матеріал, стійкий до впливу температури. Недоліки: висока ціна і велика вага.

Термостійке скло – ефектний на вигляд і досить надійний матеріал, але по міцності поступається нержавійці.

Пластик – дешевий і легкий, але чутливий до високої температури, під дією якої деформується.

Кришка яйцеварки виконується з металу або скла.

Місткість яйцетримача

Цей параметр визначає кількість яєць, які приготує пристрій за один цикл. Більшість яйцеварок розрахована на 3-8 штук.

На місткість впливає форма моделі:

  • прямокутні – 6 штук;
  • круглі – 6-7 штук;
  • квадратні – 8 штук.

Прилади на 3-4 яйця підійдуть сім'ї з 2 осіб, моделі на 8 яєць стануть оптимальним рішенням для великої родини. Зі збільшенням місткості зростає потужність, ціна і габарити яйцеварок. В великій моделі можна готувати 1-2 яйця, залишаючи інші чарунки порожніми – це ніяк не вплине на якість варіння.

Важливо: зверніть увагу на обсяг ємності для води, що впливає на час приготування яєць. Чим менше цей обсяг, тим швидше закипить вода і утворюється пара, необхідна для готування.

Потужність

Цей параметр залежить від місткості яйцеварок і коливається в межах 280-400 Вт. Потужну яйцеварку варто купувати в разі, якщо члени сім'ї люблять варені яйця. А ось для приготування 1-2 яєць досить і малопотужної моделі.

Приготування яєць

Яйцеварка готує яйця різної консистенції – рідке, на круто, в мішечок (пашот). Якщо пристрій має механічне управління, то для приготування яєць слід залити певну кількість води в ємність за допомогою мірної склянки. Після того як вода википить, пристрій повідомить про готовність. В яйцеварці з електронним управлінням досить виставити відповідний режим.

Важливо: виробники вказують, що для варіння яєць на круто знадобиться 4 хвилини, а приготування в мішечок і некруто займе ще менше часу. Пам'ятайте, що тривалість готування залежить і від товщини шкаралупи.

Функції та оснащення

Захист від перегріву – автоматично відключає яйцеварку в разі перегріву. Це подовжує термін служби пристрою.

Управління – зустрічається в двох видах:

  • механічне – кнопка включення і виключення, іноді з регулятором управління режимами. Механічне управління використовується в дешевих яйцеварках.
  • електронне – таймер, за допомогою якого задається режим і час готування з подальшим відключенням пристрою. Таймером оснащуються дорогі яйцеварки.

Індикація – буває двох видів:

  • світлова (лампочка) – горить під час роботи приладу і зустрічається у всіх яйцеварок;
  • звукова – видає гучний сигнал по завершенні роботи пристрою. Така індикація зустрічається в яйцеварках, в яких передбачено автоматичне відключення. Іноді в якості сигналу звучить кумедне куряче кудкудакання.

Мірна склянка зі шкалою – призначена для відмірювання кількості води, необхідної для приготування яєць не круто, на круто або в мішечок. Для пристроїв з таймером, подібний аксесуар не потрібен.

Голка-пробійник – використовується для проколювання шкаралупи яйця (з тупого кінця) перед приготуванням, щоб вона не потріскалася під час варіння, а білок не витік.

Антипригарний піддон для яєчні – застосовується для готування яєчні і омлету на парі. Такі страви є дієтичними, оскільки не містять холестерину і олії. Зустрічається в дорогих яйцеварках.

Знімний яйцетримач – дає можливість переносити яйця під холодну воду і спрощує догляд за пристроєм.

Важливо: після завершення роботи яйцеварки опустіть яйця в холодну воду, щоб вони швидше охололи і легше очищувалися.

Лоток для яєць-пашот – дозволяє готувати яйця-пашот (без шкаралупи). Для приготування такої страви досить налити в ємність воду на рівні 2.5 см, поставити в пристрій лоток, змастити чарунки вершковим маслом і залити їх яйцями.

Відділення для шнура – призначене для безпечного зберігання кабелю і запобігання його зносу. Такий відсік надає пристрою компактний і акуратний вигляд.

Виробник

Яйцеварки – досить рідкісний вид кухонної техніки, тому присутня далеко не у всіх популярних брендів. Ціновий сегмент практично однаковий у всіх моделей. Серед марок краще вибрати більш надійні Clatronic, ProfiCook, Russell Hobbs. Яйцеварки Bradex, First, Polaris, Steba, Trisa, Tristar можуть трохи поступатися за якістю матеріалів і збірки.

Відгуки про статтю