Як вибрати відеореєстратор охоронних систем

Відеореєстратор охоронної системи - пристрій, що дозволяє записувати, зберігати і переглядати аудіо та відео з камер. Один з головних компонентів системи відеоспостереження.

Тип

DVR аналоговий - сумісний тільки з аналоговими камерами. Переваги: дешевина, надійність передання відеосигналу, просте настроювання, малі габарити. Недолік - обмежений функціонал. Подібний реєстратор оснащений мережевим інтерфейсом LAN, що дозволяє його підключати до комп'ютерної мережі.

NVR мережевий - працює в парі з цифровими IP-камерами. Приваблива якість - широкий функціонал. Недоліки: висока вартість, великі навантаження на мережу при передаванні відео, що знижує її надійність. Для такого реєстратора може знадобитися мережа з високою пропускною здатністю.

HVR (HDVR) гібридний - універсальний варіант, розрахований на використання аналогових і цифрових камер. Це дає можливість заощадити на камерах, створюючи оптимальну комбінацію з дешевих аналогових і дорогих цифрових моделей. Недолік - висока ціна.

Кількість каналів

Цей параметр показує, скільки камер можна одночасно підключити до реєстратора. Багатоканальна модель знадобиться для побудови розгалуженої системи відеоспостереження. Зі збільшенням числа каналів зростає вартість обладнання.

При цьому для аналогових і цифрових (IP) камер передбачені відповідні канали. Найчастіше затребувані реєстратори з 8-16 аналоговими / IP-каналами.

Рекомендується вибирати реєстратор за кількістю каналів з запасом - на випадок придбання нових камер. Це дешевше і простіше, ніж покупка додаткового відеореєстратора.

Важливо: для гібридних моделей окремо вказується кількість аналогових і IP-каналів.

Стандарт кодування

AHD - відкритий аналоговий стандарт, так як не належить жодній з компаній. Тому дані реєстратори сумісні з AHD камерами будь-яких виробників. Стандарт AHD зустрічається в простому і відносно дешевому обладнанні. Недоліки: часто низька якість техніки, обмежений максимальний дозвіл.

HD-CVI - цифровий стандарт, який використовується в пристроях високої якості. Мінуси: техніка дорожче коштує, ніж AHD, не всі реєстратори підтримують камери Full HD, в деяких моделях відсутня сумісність з аналоговими камерами (CVBS). Є власністю компанії Dahua. HD-CVI реєстратори працюють тільки з технікою, виготовленої цим виробником.

HD-TVI - нагадує попередній стандарт, але вигідно відрізняється сумісністю з цифровими і аналоговими камерами. Недолік - більш висока вартість обладнання в порівнянні з моделями інших стандартів. Більшість реєстраторів стандарту HD-TVI випускається компанією Hikvision.

HD-SDI - поєднує простоту аналогового стандарту і високу якість картинки (Full HD), властиве цифровим системам. Мінус - велика ціна.

Формат стиснення відео

Дана характеристика актуальна, якщо відео проглядається на медіастанції. Пристрій повинен підтримувати потрібний кодек, тому що в протилежному випадку можливі проблеми з відтворенням відео (спотворення картинки, повна відмова).

На комп'ютері зазвичай встановлено відповідні кодеки. При необхідності відсутній кодек легко знаходиться в Мережі. Сучасні реєстратори підтримують формат H. 264 (AVG, MPEG-4 part 10) - різновид стандарту MPEG-4.

Максимальна роздільна здатність

Цей показник вказує на дозвіл, в якому реєстратор записує відео. Слід відрізняти дану характеристику від максимального дозволу, в якому здійснюється відеозапис при одночасній роботі всіх камер (всі канали).

Чим більше максимальний дозвіл, тим вище деталізація картинки. В той же час подібне відео займає багато місця на дисках. Такі реєстратори обійдуться дорожче моделей з більш низьким дозволом.

Для більшості завдань цілком достатньо реєстраторів, у яких максимальна роздільна здатність становить 5 МП (2560х1920) або 6 МП (3072х2048). В найбільш просунутих реєстраторах NVR цей параметр досягає 12 МП (4288х2848), а моделі HVR мають меншу максимальну роздільну здатність - 8 МП (4096х2160).

Максимальна роздільна здатність для всіх каналів має бути не нижче Full HD (1920х1080). Відео в форматі Full HD забезпечує хорошу деталізацію. Однак для запису потрібні камери, що працюють в такому ж форматі. На менш відповідальних ділянках можна встановити камери дешевше з більш низьким дозволом.

Також зустрічаються моделі, що працюють на максимальній роздільній здатності і при одночасному підключенні всіх камер. Це актуально, якщо потрібно записувати відео у високій якості з усіх місць, де вони встановлені.

Важливо: якщо максимальний дозвіл вище, ніж аналогічний показник для всіх каналів, то реєстратор записує відео в цьому дозволі тільки при неповному завантаженні по каналах (не всі камери підключені).

Частота кадрів

Дана характеристика означає максимальну частоту кадрів при одночасному записі зі всіх каналів. Чим більше цей параметр, тим якісніше відео, а значить легше розглянути що відбувається в кадрі. Недоліки такого відео: великий обсяг, необхідність в просунутому апаратному забезпеченні, що збільшує вартість реєстратора.

Теоретично мінімальна частота кадрів не повинна бути менше 25 к/с. Але на практиці така частота кадрів потрібно на відповідальних ділянках, а для контролю за іншими місцями досить швидкості 3-12 к/с.

Зустрічаються реєстратори з налаштуванням частоти кадрів для кожної камери. Це дозволяє домогтися високої якості відео там, де це необхідно, пожертвувавши плавністю картинки з камер на другорядних ділянках.

Важливо: частота кадрів збільшується, якщо до реєстратора підключено менше камер або під час запису в більш низької якості. Наприклад, в форматі 1080p частота кадрів становить 12 к/с, а в форматі 720p збільшується до 25 к/с.

Зустрічаються реєстратори із загальним показником частоти кадрів (для всіх камер). В цьому випадку дана величина ділиться порівну на кожну камеру.

Максимальна ємність

Найбільша ємність накопичувачів (інтерфейс SATA), на роботу з якими розрахований відеореєстратор. Сумарний обсяг SATA зазвичай становить 6-10 Тб. Цей параметр ділиться порівну між усіма портами (зазвичай 1-4). Тому при виборі пристрою слід врахувати, що місткість жорсткого диска не може перевищувати ємність, що припадає на окремий порт.

Максимальна місткість визначається здатністю підключених до відеореєстратора камер і часом, протягом якого будуть зберігатися дані. Якщо цей параметр становить 2 МП, то для короткочасного зберігання даних знадобиться жорсткий диск на 500 Гб. Для більш просунутих камер підійдуть накопичувачі місткістю від 2 Тб.

Кількість роз'ємів SATA / eSATA

Роз'єм SATA використовується для підключення до реєстратора внутрішніх жорстких дисків, а eSATA - зовнішніх. В останньому випадку звільняються USB-порти для підключення інших периферійних пристроїв. Чим більше таких роз'ємів, тим більше відповідних накопичувачів може бути одночасно підключено.

Допоміжні інтерфейси зберігання

Записане відео можна зберігати не тільки на жорстких дисках, але також на зовнішніх накопичувачах (інтерфейс eSATA), флешках (інтерфейс USB), картах пам'яті і хмарному сховищі. В останньому випадку оператор отримує доступ до відео з будь-якого комп'ютера і смартфона, розмежовує права доступу співробітників до даних.

Важливо: поширена думка, що хмарне сховище повністю позбавляє від необхідності куівлі жорстких дисків або інших накопичувачів. Але це не так, оскільки завжди є ймовірність втрати даних і не виключений ризик витоку інформації. До того ж при перебоях з інтернетом, доступ до інформації закритий.

Аудіо / відеовходи

Аудіо / відеовходи призначені для підключення камер відеоспостереження до реєстратора. RCA (аналоговий аудіосигнал), BNC (аналоговий відеосигнал). Кількість входів BNC збігається з числом аналогових каналів.

Аудіо / відеовиходи

Аудіо / відеовиходи призначені для трансляції аудіо / відеосигналу з камер відеоспостереження на монітор або телевізор. Це дозволяє переглядати відзняті відеозаписи. Кількість входів в різних реєстраторах коливається в межах 1-2.

  • RCA - для передачі аналогового аудіосигналу. Доповнює зображення звуком.
  • VGA-для передачі аналогового відеосигналу. Застарілий роз'єм, через який підключають до відеореєстратора окремі моделі телевізорів і моніторів.
  • BNC - для передачі аналогового відеосигналу. Застосовується в сучасному обладнанні.
  • HDMI - для передачі цифрового аудіо, відеосигналу (багатоканальний звук, відео у високій роздільній здатності).

Інтерфейси

RJ-45 (LAN) - для підключення відеореєстратора до локальної мережі (Ethernet). Також дані роз'єми застосовуються для під'єднання IP-камер до NVR і HVR-моделей. А ось в DVR реєстраторах передбачений всього 1 такий роз'єм.

RS-232 - для підключення пристрою до ПК та роботи з його налаштуваннями за допомогою спеціального програмного забезпечення.

RS-485 - для підключення до відеореєстратора камер з функцією PTZ і пультів управління.

Тривожні входи / виходи - дозволяють підключити реєстратор до зовнішніх датчиків тривоги. За допомогою входу реєстратор отримує відповідний сигнал і реагує на нього, наприклад, активує відеозапис. За допомогою виходу пристрій передає його іншим компонентам системи безпеки (електронний замок, сирена).

Багатозадачність

Цей параметр показує, скільки дій одночасно виконує реєстратор. Чим більше таких операцій може виконувати обладнання, тим простіше з ним працювати.

За багатозадачності реєстратори поділяються на кілька категорій:

  • симплекс - одна задача, тобто, при перегляді архіву запис припиняється;
  • дуплекс - перегляд архівного відео та запису;
  • триплекс - до двох попередніх завдань додається можливість передання відео на монітор для перегляду відео в реальному часі;
  • пентаплекс - перегляд, запис, віддалена настройка, трансляція на монітор та інше. Оптимальний вибір.

Додатково

Живлення - вхідна напруга реєстратора:

  • 220 В і 240 В - від вбудованого блоку живлення;
  • 12 В і 24 В - від зовнішнього блоку живлення.

Максимальна вологість - гранично допустима вологість повітря, на яку розрахований відеореєстратор. У більшості сучасних моделей цей параметр становить приблизно 90%, чого цілком достатньо для приміщень.

Робоча температура - температурний діапазон, при якому гарантується нормальна робота реєстратора. Цей параметр слід враховувати, якщо прилад буде знаходитися в приміщенні з низькими або високими температурами.

Функції

PTZ - забезпечує обертання і нахил об'єктива камери, збільшення або зменшення картинки.

ONVIF - можливість підключати до ONVIF-сумісного з реєстратором елементи системи відеоспостереження різних брендів, що мають такий же стандарт.

CMS - полегшує використання відеореєстратора. Корисна опція при облаштуванні системи спостереження з декількох реєстраторів. При цьому управління і виведення інформації виконується за допомогою одного ПК.

Детектор реагування на рух - стежить за активністю в кадрі. Виявивши рух, реєстратор подає сигнал на тривожний вихід, автоматично включає відеозапис, повідомляє оператору через SMS або електронну пошту. Можливі й інші варіанти. Запис по руху дозволяє заощадити місце на диску і полегшує пошук кадрів, на яких зафіксовано подію, що цікавить.

Важливо: до реєстратора з детектором реагування на рух можна підключати дешеві камери без таких датчиків.

Два потоки - перший (main) транслює відео у високій роздільній здатності і розрахований на запис, другий (sub) використовується для перегляду в режимі реального часу. Другий потік має найгірший дозвіл в порівнянні з першим.

POE-живлення - живлення пристроїв через Ethernet-кабель. Стане в нагоді для живлення IP-камер, розміщених у важкодоступних місцях. В таких камерах також повинна бути передбачена подібна опція.

P2P (зв'язок зі смартфоном) - дозволяє переглядати відео, наприклад, в режимі реального часу, працювати з настройками, копіювати відеоролики на мобільний пристрій, обмінюватися відео між мобільним пристроєм і реєстратором.

Пульт дистанційного керування - полегшує використання відеореєстратора.

Відгуки про статтю