Як вибрати вентилятор

Тип установки

Настільний вентилятор – через малу потужність підійде для кабінету або будь-якої невеликої кімнати. Дуже компактний. Має кілька швидкостей і може направляти потік повітря в різні боки.

Настінний вентилятор – невеликий вентилятор, аналогічний настільному, але з кріпленням до стіни.

Підлоговий вентилятор – призначений для великих кімнат, зазвичай регулюється по висоті. Може комплектуватися різними додатковими функціями, такими, як таймер, пульт дистанційного керування, рідкокристалічний екран. Правда, в зв'язку з цим на підлогу вентилятори більш громіздкі, ніж інші види.

  • Підлоговий будівельний вентилятор – різновид попереднього типу. Відмінна риса – дуже висока потужність. У деяких моделях цей параметр досягає 750 Вт. Використовується в будівництві та промисловості.

Стельовий вентилятор – дуже зручний варіант. Вписується практично в будь-яку кімнату. Завдяки великим лопатям і високій потужності створює хороший потік повітря. Не займає корисне місце в кімнаті. Також такі вентилятори вважаються найбільш економічними. Зручно використовувати взимку, щоб направляти тепле повітря вниз.

Накладний вентилятор – має зворотний клапан, що перешкоджає поверненню повітря в кімнату, часто використовується в якості витяжного в ванних кімнатах чи кухнях. Дорожчі моделі оснащені таймером і датчиком контролю вологості. Істотний недолік – високий рівень шуму.

Вид

Лопатевий (осьовий) – має лопаті, обертання яких створює повітряний потік. Найдешевше і найпростіше рішення. Недолік – лопаті, що рухаються, становлять небезпеку, особливо для дітей і домашніх тварин. Щоб нейтралізувати цей мінус виробники оснащують вентилятори захисними ґратами.

Безлопатевий (безроторний) – виконується у вигляді кільця на підставці, позбавлений деталей, що рухаються, за рахунок чого є найбільш безпечним. Вентилятор створює рівномірний потік повітря. Нестача – висока вартість.

Колонний (радіальний) – циліндрична колона з ґратами. Характеризується простотою та безпекою використання, широким кутом обдування. Оснащується пультом дистанційного керування. Обійдеться дорожче за лопатеві аналоги.

Потужність

Потужність – ключовий показник при виборі вентилятора, який впливає на швидкість руху лопатей, а, відповідно, і на швидкість повітря. Чим більше потужність, тим вище вартість приладу. Середня потужність вентилятора – 40-50 Вт.

Кількість швидкостей

У різних моделях вентиляторів цей параметр складає 1-8. Чим більше швидкостей, тим ширші можливості регулювання інтенсивності повітряного потоку. Оптимальний варіант – 3 швидкості.

Діаметр лопатей

Діаметр лопатей може бути від 10 до 160 см. Від цього показника залежить інтенсивність обдування. Чим більше діаметр лопатей, тим вище інтенсивність (при однаковому показнику потужності), але варто враховувати, що при цьому вентилятор може займати більше місця.

Функції

Зволоження – розпорошення вологи по приміщенню. Особливість конструкції таких вентиляторів – наявність зволожувача з баком для води. Зволоження позитивно впливає самопочуття людини. Ця функція особливо актуальна, якщо в будинку є діти.

Ароматизація – розподіл ароматизованої олії по приміщенню. У таких вентиляторах є відсік із губкою, на яку капають олію.

3D обертання – обертання вентилятора у горизонтальній (вправо-вліво) та вертикальній площині (вгору-вниз). Збільшує площу обдування, а значить і ефективність пристрою.

Автовідключення – запобігає поломці двигуна вентилятора через перегрівання.

Захист від москітів – полягає у розпиленні вентилятором складу від комарів. Подібні моделі оснащуються спеціальним відсіком, у який встановлюється флакон із засобом від комарів та москітів.

Захист від перегріву – має той самий сенс, що автовідключення.

Еко (Eco) – автоматичне регулювання потужності, виходячи з поточної температури. У результаті оптимізується робота пристрою та знижується витрата електроенергії.

Регулювання швидкості – представлена двома способами:

  • східчаста – вибір між запропонованими варіантами;
  • плавне – більш точне налаштування швидкості.

Режими роботи

Стандартний – основний режим роботи вентилятора. Користувач самостійно регулює швидкість повітряного потоку.

Натуральний (Natural) – імітує слабкий вітер. Інтенсивність потоку повітря змінюється випадковим чином.

Нічний (Sleep) – тиха робота пристрою та низька швидкість циркуляції повітря. Зменшує ймовірність застуди.

Управління

Механічне – реалізовано як кнопок чи перемикачів. Зустрічається у недорогих моделях.

Електронне – представлене сенсорними кнопками та дисплеєм. Забезпечує додатковий комфорт при використанні вентилятора (є можливість вибору встановлених режимів роботи). Таке управління притаманне більш розвиненим і дорогим пристроям.

В окремих вентиляторах передбачається керування за допомогою смартфона (необхідно встановити спеціальний додаток).

Живлення

Від мережі – такий спосіб харчування найпоширеніший. Недолік –залежність від розетки.

Від USB – допускає живлення від зовнішнього акумулятора (Power Bank). Користувач може взяти вентилятор у дорогу чи природу. Подібний варіант притаманний окремим настільним вентиляторам.

Від акумулятора дозволяє обійтися без електричної мережі. Акумуляторною батареєю оснащуються деякі будівельні вентилятори.

Рівень шуму

Рівень шуму коливається від 21 до 70 дБ. Важливо пам'ятати про цей показник, особливо якщо планується, що вентилятор буде працювати вночі. Найбільш прийнятний варіант – 30 дБ.

Матеріал корпусу та лопатей

Пластик – дешевий та легкий матеріал. Вентилятори з пластиковим корпусом та лопатями найбільш поширені.

Нержавіюча сталь - набагато міцніша за пластик. Щоправда, і ціна такого пристрою вища.

Дерево – надає вентилятору ексклюзивного зовнішнього вигляду, але й коштує дорого. Зустрічається рідко.

Оснащення

Регулювання висоти – дуже корисна функція, особливо для підлогових вентиляторів.

Автоповорот і автонахил – дають можливість автоматично направляти повітряний потік по всій кімнаті.

Таймер – дозволяє автоматично відключати вентилятор в потрібний час. Дуже корисний вночі, коли температура повітря падає. Його наявність підвищує вартість.

Датчик вологості – автоматично відключає вентилятор, якщо рівень вологості перевищує заданий користувачем рівень. Зверніть увагу на наявність цієї функції при виборі вентилятора у ванну кімнату або на кухню.

Датчик руху – завдяки цьому показнику прилад не вимагає ручного контролю. Він включається і відключається автоматично в залежності від присутності людей в кімнаті. Коштує набагато дорожче звичайних вентиляторів, але значно економить електроенергію.

Іонізація – модне сучасне нововведення. Передбачається, що негативно заряджені іони, вдихувані людиною, позитивно впливають на здоров'я.

Пульт дистанційного управління – зручний для стельових, настінних і накладних вентиляторів, розташованих високо.

Дисплей – відображає інформацію про роботу вентилятора, наприклад, вибраний режим роботи.

Регулювання кута нахилу дозволяє змінювати кут нахилу головної частини вентилятора по вертикалі і тим самим спрямовувати потік повітря в потрібному напрямку. У різних моделях діапазон регулювання коливається не більше 10-360°.

Максимальний час встановлення таймера – у різних моделях обчислюється хвилинами та годинами. Оптимальний параметр – 7-9 годин.

Підсвічування – відіграє декоративну роль. Вентилятор із підсвічуванням може застосовуватися як нічник.

Ручка та коліщата – полегшують переміщення вентилятора по приміщенню. Коліщатками оснащуються важкі моделі.

Датчик присутності – те саме, що і датчик руху.

Вологозахищений корпус – оберігає від поломок та короткого замикання вентилятор, що працює у приміщенні з підвищеною вологістю, наприклад, у ванній кімнаті. Клас вологозахисту вказується за допомогою коду IPXX (перша цифра характеризує ступінь захисту від пилу та різних предметів, а друга – рівень захисту від вологи). Зазвичай зустрічаються моделі з такими параметрами пило- та вологозахисту:

  • IP44 – корпус захищений від сторонніх предметів діаметром менше 1 мм та бризок, що падають у будь-якому напрямку;
  • IP45 – корпус захищений від сторонніх предметів діаметром менше 1 мм та водяних струменів з будь-якого напрямку.

Автоматичні жалюзі – самостійно відкриваються при включенні вентилятора та закриваються після його вимкнення. Запобігають попаданню в механізм вентилятора сторонніх предметів, комах, різного сміття. Внаслідок цього знижується ризик виходу з ладу приладу. Автоматичні жалюзі оснащуються накладні вентилятори.

Кріплення

Кліпса – дає можливість надійно закріпити вентилятор на полиці чи шафі.

Можливо, до стіни – дозволяє зафіксувати вентилятор на стіні за допомогою шурупів.

Виробник

Найбюджетнішою технікою є продукція Aurora, Delfa, Ergo, Hilton, Maestro, Maxwell, Mystery, Orion, Polaris, Rotex, Sinbo, Supra, Saturn, Scarlett, Vitek, VES, West. Основними недоліками є погана збірка, низька якість корпусів і деталей. Високий рівень шуму, іноді незбалансований, дуже сильний обдув на мінімальній швидкості. Серед цих марок найчастіше зустрічаються недовговічні екземпляри, які швидко ламаються, а гарантійне обслуговування багато якої китайської техніки працює слабо.

З безлічі брендів рекомендується вибрати UFO і Binatone. UFO випускають потужні і добре зібрані вентилятори. Майже всі моделі мають додаткові функції, наприклад, таймер, зволожувач повітря, озонування і інше. Однак і коштують вони значно дорожче. Слід зазначити, що часто моделі з незвичайним дизайном коштують невиправдано дорого. У Binatone представлений невеликий модельний ряд якісних пристроїв, діапазон цін – цілком бюджетний.

Окремою групою варто зазначити накладні вентилятори через особливості їх застосування в приміщеннях з особливою забрудненістю повітря. Їх випускає не особливо багато брендів: бюджетні Cata, Europlast, дорожчі Soler & Palau. Вартість залежить від якості вентиляторів, матеріалів виготовлення і наявності датчика контролю вологості.

Відгуки про статтю

Супер матеріал!

Дякую,дуже хороший сайт.завжди у чому не розуміюсь, заходжу і читаю.

Спасибо! Хороший сайт, пользуюсь уже давно.

Спасибо за подсказку.

сайт действительно хороший

Сайт хороший, в плане нужной информации.

Спасибо