Як вибрати велосипедні рукавички

Велосипедні рукавички – вид велоодягу, що захищає руки велосипедиста від пошкоджень при падінні та від впливу УФ-променів. Рукавички запобігають утворенню мозолів і оніміння пальців, а також забезпечують надійний хват керма.

Призначення

Велосипедні рукавички бувають чоловічими, жіночими та дитячими. Моделі для жінок і дітей відрізняються меншим розміром і більш яскравим дизайном.

Виконання

Посилені – забезпечені пластиковими фіксаторами та вставками, що підвищують захист рук велосипедиста. Рекомендуються для екстремальної їзди.

Цілісні (рукавиці) – підійдуть для катання в холодну погоду.

Матеріал

Лайкра, спандекс – прекрасно відводять вологу та облягають кисть. Ці рукавички підійдуть для катання влітку.

Шкіра – забезпечує гарний захист рук і надійний хват керма. Зі шкіри часто робляться вставки на долоні рукавички.

Шкірозамінник – за своїми якостями та зовнішнім виглядом наближається до натуральної шкіри, але обійдеться дешевше.

Неопрен, фліс – добре захищають руки від холоду. З таких матеріалів виконуються зимові рукавички. Фліс та неопрен часто не пропускають вологу і тому повинні використовуватися в парі з підкладками з натуральних матеріалів.

Гель, карбон – підсилюють захисні властивості рукавичок (вставки).

Пальці

Короткі – відкриті рукавички, в яких пальці обрізані. Подібне рішення погано захищає руки від зовнішніх чинників, зате забезпечує гарну вентиляцію і знижує виділення поту. У коротких рукавичках зручно користуватися манетками та гальмівними ручками. Оптимальний вибір для спокійного катання і велотуризму, а також їзди в теплу погоду.

Довгі – закриті рукавички з пальцями. У порівнянні з короткими рукавичками краще захищають руки велосипедиста від обвітрювання, контакту з гілками дерев, ударів, але поступаються їм в комфорті через недостатню вентиляцію. Рекомендується для екстремальної їзди та катання взимку.

Важливо: при виборі довгих рукавичок, переконайтеся, що між їх кінцями та пальцями є зазор в 3-6 мм. У таких рукавичках пальці не замерзнуть.

Сезон

Зимові рукавички повинні бути теплими, але при цьому забезпечувати свободу руху пальців – це важливо для зручної роботи з манеткамі та гальмівними ручками. Багато моделей для зими складаються з декількох роздільних шарів. Обираючи зимові рукавички, зупиніться на розмірі з запасом – це дозволить при необхідності надіти під них тонкі рукавички.

До літніх рукавичок вимоги інші: гарне відведення вологи, невелика вага, наявність захисних вставок.

Демісезонні рукавички (весна-осінь) повинні зігрівати руки, а також захищати їх від обвітрювання і промокання. Цим вимогам відповідають рукавички-віндстопери, до того ж гарантують гарну вентиляцію. Але для зими такі моделі не підійдуть.

Розмір

Обираючи рукавички, обов'язково приміряйте їх. Щоб полегшити підбір потрібного розміру, орієнтуйтеся на ширину своєї долоні. Цей параметр стане в пригоді в разі, коли немає можливості приміряти рукавички.

Чоловічі рукавички

Розмір XS S M L XL XXL
Ширина долоні (см) 6.5 7.5 8.5 9.5 10.5 11.5

Жіночі рукавички

Розмір XS S M L
Ширина долоні (см) 7 7.5 8 8.5

Дитячі рукавички

Розмір XS S M L
Ширина долоні (см) 5.5 6 6.5 7

Важливо: занадто вузькі рукавички не дають пальцях вільно рухатися і порушують кровообіг, що викликає оніміння рук. Це неприпустимо, оскільки погіршує управління велосипедом. А в занадто вільних рукавичках рука буде бовтатися, що знижує зчеплення руки та керма. Правильно обрані рукавички облягають руку, але не здавлюють її.

Додатково

Кріплення на руці – реалізовано двома способами:

  • липучка – забезпечує швидке знімання і надягання велосипедних рукавичок, але часто швидко виходить з ладу;
  • гумка – більш надійний варіант, але такі рукавички повинні бути точно підібрані за розміром.

Вставки на долонях – протиковзне покриття, що покращує зчеплення руки та керма.

Гелеві вставки – пом'якшують тиск на руки від поштовхів і вібрацій при русі в горах і по бездоріжжю. Використовуються в дорогих велосипедних рукавичках. Хороший вибір для фрірайду.

Тканинні вставки – розташовані на тильній стороні рукавички. Вони добре вбирають вологу і стануть в пригоді для витирання поту.

Карбонові вставки – захищають руки від травм при падінні або ударі об каміння, коріння та інші об'єкти. Стане в пригоді для екстремальних стилів катання, наприклад, даунхилу.

Вентиляція – реалізується за допомогою отворів і сіточок на тильній і зовнішній стороні рукавичок. Дозволяє шкірі рук «дихати», що актуально, перш за все, для літнього сезону.

Світловідбиваючі елементи – підвищують видимість велосипедиста на дорозі в темну пору доби. Тим самим знижується ризик аварії.

Відгуки про статтю