Як вибрати насос для велосипеда

Ніпель

Перш, ніж приступити до вибору насоса для велосипеда, слід визначити вид ніпеля.

SV («Presta», спортивний) – діаметр отвору близько 6 мм, застосовується в гірських і шосейних велосипедах. Головку ніпеля перед накачуванням необхідно трохи відкрутити.

AV («Shrander», автомобільний) – діаметр отвору 8-8.5 мм. Найчастіше зустрічаються в найпростіших гоночних велосипедах, а також велосипедах для екстремального спорту.

DV («Dunlop», велосипедний) – стандартний ніпель для велосипедів.

Вид

Портативні – використовуються для накачування шин в польових умовах. Такі насоси мають невелику вагу і габарити, можуть кріпитися до рами велосипеда і, як правило, не мають шланга. Іноді зустрічаються моделі з повзунковим манометром.

  • Ручні похідні – зазвичай виготовляються з пластику, зустрічаються найчастіше. Часто йдуть в комплекті з велосипедом. Перевага – простота використання. Недоліки: низька швидкість накачування коліс, невеликий термін служби, підходять лише для ніпелів «Schrader».
  • Пневматичні (на стиснутому газі) – використовуються в основному для перегонів. Являють собою одноразові газові балончики з перехідником до клапана камери. Перевага – швидка швидкість накачування. Недоліки: висока вартість, вистачає на одне накачування.
  • Візки – призначені для накачування амортизаторів і повітряних вилок. Оснащені манометром, робоча камера невеликих розмірів, конструкція клапана не допускає витоку повітря при відкручуванні насоса. Підходять тільки до ніпеля «Schrader».
  • Універсальні – використовуються для накачування коліс і амортизаторів. Мають дві камери – велику (для коліс) і малу (для амортизаторів). Однак у порівнянні зі спеціалізованими пристроями універсальні насоси працюють гірше.

Стаціонарні – використовуються вдома або в гаражі. Мають повітряний шланг і стрілковий манометр. Такими насосами легше качати шини, але брати їх з собою вкрай незручно.

  • Ручні підлогові – оптимальний варіант для домашнього використання або в гаражі. Мають велику камеру і довгий шланг. Переваги: прості в експлуатації, швидко накачують колесо, довго служать і підходять для ніпелів «Schrader» і «Presta». Недолік – висока ціна.
  • Ножні автомобільні – мають малу камеру. Переваги: висока швидкість і зручність накачування (ногами), порівняно низька ціна. Недолік – клапан розрахований тільки для «Schrader» (для «Presta» необхідний перехідник).
  • Електричні автомобільні – мають повітряний компресор. Перевага – дуже висока швидкість накачування без докладання зусиль. Недоліки: великі габарити, висока ціна, потрібно джерело живлення. Такий насос навряд чи необхідно купувати для велосипеда.

Максимальний тиск

Від цього показника залежить швидкість накачування шини та сфера застосування насоса. Для більшості велосипедів (включаючи гірські та прогулянкові) підійде насос з максимальним тиском 6-8 атм (або 100-120 PSI), а для шосейних слід вибрати більш потужний насос з 8-11 атм (або 120-160 PSI).

PSI (фунт на квадратний дюйм) – позасистемна одиниця вимірювання тиску. В основному використовується в США.

Кожен вид насосів розрахований на певний максимальний тиск. наприклад:

  • портативні насоси (3-4 атм);
  • ножні автомобільні (до 7 атм);
  • ручні для підлоги (до 14 атм).

Режим роботи

Одноходовий – повітря нагнітається при русі руків'я від себе.

Двоходовий – повітря нагнітається при русі руків'я в обох напрямках (від себе і на себе). Дозволяє економити сили та час при накачуванні колеса.

Накачування / здув – насос не тільки накачує повітря (основна його функція), але і здуває його. Може стати в пригоді для великих надувних виробів (ліжко, човен, ліжко).

Матеріал корпусу

Сталевий корпус – зустрічається в основному у стаціонарних насосів. Такі пристрої міцні, але важкі та схильні до корозії.

Алюмінієвий корпус – портативні та стаціонарні пристрої. Насоси з таким корпусом легші та не схильні до корозії, але менш міцні, ніж сталеві.

Пластиковий корпус – використовується в ручних насосах. Ці насоси найлегші та компактні.

Живлення електронасосів

12 В – від акумулятора та застосовується в польових умовах.

220 В – від електромережі та передбачає стаціонарне використання.

Оснащення

Складана (Т-подібна) ручка – робить хват насоса більш зручним, що економить витрати енергії людини та спрощує процес накачування шини.

Кріплення до рами – дозволяє приєднати портативний насос до рами велосипеда і тим самим мати його завжди під рукою.

Манометр – регулює тиск повітря в шині без від'єднання головки насоса від ніпеля.

Телескопічний корпус – дає можливість збільшити обсяг повітряної камери та зручний для кріплення до рами.

Насадки – дозволяють використовувати насос, який спочатку розрахований на один ніпель, для накачування шин з різними типами ніпеля. Для цього досить встановити на насос відповідну насадку.

Важливо: за допомогою насадок насос можна використовувати для накачування не тільки велосипедних, а й автомобільних шин, а також інших надувних виробів (м'ячі, матраци й т.д.).

Пильник – заглушка, що захищає голівку насоса від потрапляння бруду, пилу, вологи. Важливий для портативних насосів, що використовуються в польових умовах.

Виробник

При виборі насоса для велосипеда рекомендуємо звернути увагу на спеціалізованих виробників BBB, Cannondale, Longus, Merida, Birzman, Giyo, Green Cycle, Lezyne, SKS, Specialized, XLC. Одними з кращих насосів за якістю і доступності є моделі марки Topeak – великий асортимент моделей і прийнятна ціна. Якісний насос виконується з алюмінієвими легкими деталями, міцним металевим корпусом, а також має вибір запасних деталей. Кожен виробник пропонує всі моделі насосів: від портативного до підлогового.

Групу найдешевших насосів становить продукція Joerex, Kepai, Puky. Однак за ту ж ціну можна вибрати прості моделі більш надійних виробників. Тому купувати такі насоси особливого сенсу немає.

На ринку існує маса брендів насосів для інших надувних виробів, наприклад, Bestway, Intex, Molten, Campingaz. Але вони можуть бути не завжди зручні: складно кріпити до велосипеда, вони важче, ніж вело насос. Деякі дуже потужні електронасоси просто не потрібні для таких цілей, як підкачка коліс.

Відгуки про статтю