Як вибрати ванну

Тип

Ванна, що окремо стоїть – встановлюється вздовж однієї із стін ванної кімнати. Найбільш поширений варіант сучасних ванн і найпростіший в монтажі.

Вбудована ванна розташовується в ніші або в спеціальному подіумі з гіпсокартону, вкритому керамічною плиткою або деревом. Монтаж проводиться тільки фахівцями, висока ціна. Крім того, вбудована ванна вимагає великої площі ванної кімнати.

Кутова ванна дозволяє зекономити простір приміщення. Найчастіше буває трикутної форми.

Двомісна ванна призначена для двох персон. Відрізняється від одномісної значно більшими розмірами і розмежувальними рельєфними виступами на дні. Оснащується двома підголовниками.

Матеріал

Акрил найбільш популярний матеріал. Досить еластичний – дозволяє створювати ванни оригінальних форм, але без особливих вигинів. Акрилові ванни довговічні і теплоємкі, а поверхня їх стінок гладка і глянсова. Невелика вага, відсутність шуму при наповненні ванни водою і простота ремонту – відмінні особливості. Недоліки: висока ціна в порівнянні зі сталевими і чавунними ваннами, низька стійкість до високих температур і хімічних речовин (порошкові миючі засоби, розчинники).

Кваріл матеріал, що складається з акрилу і кварцу. Переваги: висока міцність і довговічність. Притаманні недоліки акрилу: висока вартість і низька стійкість до високих температур.

Сталь один з найпоширеніших матеріалів. Сталеві ванни недорогі і міцні. Однак, при наповненні водою дуже галасливі. Вода в них досить швидко вистигає. Часто емаль, що покриває сталь, нестійка до механічних впливів і з часом тріскається, а спосіб виготовлення таких ванн виключає різноманітність їх дизайну.

Чавун – класичний варіант, що не втратив своєї актуальності і сьогодні. Переваги – низька ціна, висока міцність, надійність, стійкість до корозії, хороша теплоємкість. Недолік – емаль, як і на сталевих ваннах, з часом тріскається і легко руйнується від механічних впливів.

Натуральний камінь природній матеріал. Має ті ж переваги й недоліки, що і штучний камінь, але коштує набагато дорожче.

Штучний камінь імітує натуральний камінь. Ванни мають ефектні зовнішній вигляд і ексклюзивний дизайн. Недоліки: висока ціна, погано утримують температуру води. Крім того, ванна зі штучного каменю вимагає певного інтер'єру, щоб виглядати органічно. Рідко використовується в житлових будинках.

Існують також ванни з дерева, міді та скла, але вони виготовляються в основному під замовлення і коштують дорого.

Форма

Симетрична

Прямокутна найпоширеніша та універсальна форма ванни. Підходить навіть для невеликих приміщень.

Квадратна вимагає досить місткої ванної кімнати. Дозволяє перебувати в ній в будь-якому положенні.

Овальна не займає багато місця. Класичний варіант форми ванни.

Кругла найчастіше варіант вбудованих ванн. Дуже ефектна на вигляд, проте підходить лише для просторих приміщень.

Асиметрична

Напівкругла розташовується за правило вздовж стіни. Економить місце у ванній кімнаті і виглядає дуже сучасно.

Чверть кола встановлюється в кутку кімнати. Також економить простір і підійде для невеликих ванних кімнат.

Нестандартна (багатокутна) має складну форму, яку можна охарактеризувати однозначно: поєднання прямих і вигнутих ліній. Зазвичай це дорогий ексклюзивний дизайн, що вимагає великого приміщення.

Важливо: варто враховувати, що асиметричні ванни існують в лівому і правому виконаннях (визначаються по розташуванню чаші).

Розмір

При виборі ванни за розміром слід враховувати площу ванної кімнати, а також фізичні параметри людини. Наприклад, занадто низькі ванни мають невеликий обсяг, що робить некомфортним прийом водних процедур, а надто висока – ускладнює вхід і вихід з ванни. Оптимальна висота – 50-60 см, ширина – 70-100 см, довжина – 150-180 см для одномісної ванни.

Ширина двомісної починається від 110 см, а кутові і круглі ванни, як правило, коротші, але ширші. Якщо ванна кімната зовсім невелика, то добре підійде сидяча ванна довжиною близько 100 см.

Масаж

Гідромасаж створює ефект масажу шляхом впливу струменя води на окремі ділянки тіла. Виводить з організму токсини, покращує обмін речовин і загальне самопочуття. Дану процедуру бажано поєднувати з аеромасажем. Являє собою систему вбудованих в стінку ванни форсунок (джетів), через які під тиском подається вода, змішана з повітрям. Оптимальна кількість форсунок – 5-6.

Аеромасаж забезпечує подачу теплого повітря в воду, утворюючи сильну піну і масажуючи поверхню тіла. Відмінно розслаблює організм, рекомендується застосовувати разом з гідромасажем. Являє собою систему, що складається з форсунок, що знаходяться на дні ванни і компресора. Оптимальна кількість форсунок – 12-16.

Масаж спини / попереку забезпечує масаж поперекового і центрального відділів хребта. Являє собою систему мікрофорсунок (більш плоскі, ніж стандартні форсунки), які розташовані в боковій стінці ванни. З їх допомогою можна добитися точкового впливу на спину і поперек потоком води малої інтенсивності. Оптимальна кількість мікрофорсунок – 4-10.

В якісних моделях ванн масаж регульований дозволяє управляти інтенсивністю гідромасажу за допомогою регулятора на борту ванни: змінюється кількість повітря, змішаного з водою. Поворот форсунок регулює напрямок струменя.

Важливо: при рідкісному використанні масажних форсунок в них може накопичуватися цвіль, що вкрай негігієнічно. Вода у ванні, при попаданні туди скупчень цвілі, шкідлива для здоров'я і жахливо виглядає.

Для запобігання появи цвілі необхідно регулярно використовувати функцію масажу або раз на місяць дезинфікувати механізм. Залежно від моделі це робиться різними способами:

  • дезинфікуючу рідину заливають в спеціальний бачок або трубки, звідки вона проходить через форсунки;
  • набирають ванну води, прямо в неї додають дезинфектор і вмикають форсунки. Таким чином вода проходить через весь механізм. Після цього необхідно її спустити і прополоскати ванну ще раз.

Дорогі моделі масажних ванн оснащуються функцією просушування.

Сифон і злив-перелив

Сифон – пристрій, що являє собою вигнуту трубу, заповнену водою. Він розміщується під отвором зливу ванни. Сифон дозволяє позбутися від неприємних запахів з каналізації і запобігти засміченню каналізаційної труби.

Злив-перелив – пристрій, призначений для відведення води з ванни. Отвір зливу розміщується в нижній її частині, а отвір переливу – в бічній для того, щоб вода не перелилася через край ванни.

Зустрічається в трьох різновидах:

  • стандартний – звичайна труба, приєднана до зливного отвору. Варіант застарілий і найдешевший. Для зливу води необхідно вручну висмикувати пробку зі зливного отвору;
  • напівавтоматичний – зливна пробка піднімається за допомогою троса, що з'єднує механізми переливного і зливного блоку. Тобто, щоб злити воду не потрібно висмикувати пробку на дні ванни, досить повернути ручку на отворі переливу;
  • автоматичний – зливна пробка піднімається за допомогою механізму, що знаходиться в самій пробці шляхом натискання на неї. Наприклад, щоб відкрити або закрити зливний отвір досить натиснути ногою на пробку.

Шторки

Душова шторка конструкція, що запобігає розбризкуванню води при прийомі душа. Буває м'якою і жорсткою.

М'яка шторка підвішується на штанзі. Перевага – порівняно низька ціна. Недолік – недовгий термін служби. Виготовляється з поліетилену, вінілу, поліестеру з водовідштовхувальним просоченням. Поліетиленові шторки найдешевші і недовговічні, вінілові коштують дорожче, але більш міцні, поліестерові – найдорожчі, довговічні і ефектні на вигляд.

Жорстка шторка кріпиться до ванни. Перевага – тривалий термін служби. Недолік – висока ціна. Виготовляється з пластику або скла.

Пластикові шторки дешеві, легкі і різноманітні по дизайну, проте швидко дряпаються, мутніють і тьмяніють.

Скляні шторки дорожчі і важкі, але зберігають свій зовнішній вигляд. Загартоване скло стійке до ударів і навіть при руйнуванні не завдає травми.

Механізм шторки:

  • розсувний повністю відгороджує простір над ванною, тим самим перетворюючи ванну в душову кабіну;
  • нерухомий – відгороджує ванну від унітазу або раковини, що знаходяться поруч, а також використовується в поєднанні з розсувними шторками для створення душової кабіни;
  • складаний – частково закриває простір над ванною. Виготовляється з рухомих частин, що складаються всередину ванни.

Оснащення і додаткові функції

Електронне управління – регулювання функцій ванни: гідромасаж, аеромасаж, озонування, тривалість і послідовність процедур та інші. Користувач здійснює керування за допомогою сенсорних кнопок, розташованих на панелі. На сьогоднішній день найпоширені моделі з пультом дистанційного керування.

Озонування дозволяє отримати чисту і свіжу воду, вбиває хвороботворні бактерії і мікроорганізми, покращує кровообіг в організмі, очищує шкіру. Озон надходить разом з водою через форсунки.

Дезинфекція запобігання появі в трубі бактерій, вапняних відкладень, а також неприємного запаху. Дезинфікуючий засіб заливають в спеціальний резервуар, а для початку проведення цієї процедури достатньо натиснути на кнопку.

Хромотерапія (лікування світлом) – покращує самопочуття і заряджає енергією. Здійснюється за допомогою невеликого водонепроникного пристрою, що випромінює світло. Управління проводиться за допомогою загальної сенсорної панелі. Хромотерапію рекомендовано застосовувати разом з гідромасажем.

Підсвічування – створює цікаві візуальні ефекти.

Неслизьке дно плівка з рельєфом або спеціальні насічки на дні ванни. Охороняють користувача від падіння.

Бокова панель – кріпиться до зовнішньої стінки ванни і виконує декоративну функцію. Знімна конструкція дозволяє замінити одну панель на іншу.

Змішувач – деякі моделі оснащуються змішувачами. Таким чином, немає необхідності підбирати відповідний за розміром змішувач.

Багато моделей ванн часто комплектуються ручками, підголівниками, підлокітниками, FM-радіо, а також дозволяють регулювати висоту ніжок (дуже зручно при нерівній підлозі у ванній).

Виробник

При виборі ванни не варто купувати вироби маловідомих азіатських брендів. Такі ванни швидко втратять привабливий зовнішній вигляд і навряд чи служитимуть довго, так як легко тріскаються від навантажень.

Групу продукції прийнятної якості складають ванни Cersanit, Kolo, Balteco, Colombo. Найчастіше це досить бюджетні моделі, однак зустрічаються вироби, які називають себе преміум-класом. Багато з них втрачають свій зовнішній вигляд набагато швидше, ніж хотілося б: можливе утворення плям, тріщин в покритті, зміна кольору.

При покупці ванни варто звернути увагу на продукцію Am.Pm, Keramag, Duravit, Kaldewei, Pool Spa, Ravak, Riho, Villeroy & Boch, Koller Pool, Laufen, Polysan. Подібні вироби служать роками, зберігають початковий презентабельний вигляд. До того ж, при виготовленні ванн використовуються кращі матеріали і точно дотримується технологія виробництва. Ціна на вироби цієї групи зазвичай вища, ніж на інші. Деякі дизайнерські моделі коштують дуже дорого. Однак частина брендів пропонують економ-варіанти ванн.

Окремо варто відзначити ванни з натурального і штучного каменю. Виготовляє їх невелика кількість компаній. Найбільш відомі Kerasan, Marmite, Marmorin, Riho, а також ArtCeram, Galassia, Balteco. Як правило, такі ванни купують, щоб підкреслити статус власника будинку. В установленні і догляді вони складніші, ніж звичайні акрилові або сталеві. До того ж коштують значно дорожче.

Відгуки про статтю

Самая лучшая это чугунная ванная. Благодаря чугуну, горячая вода в ванне долго не остывает. Но, быстрым и дешевым решением будет стальная ванна.