Як вибрати тумбу для взуття

Тумба – предмет меблів, який може виконувати функції шафи або бути підставкою для предметів. Залежно від призначення тумба збільшує корисну площу столів, використовується як підставка для офісної техніки, телевізора, акваріума або місця для зберігання документів, речей, взуття. Крім цього, тумба доповнює інтер'єр приміщення і надає йому завершеного вигляду.

За призначенням тумби бувають:

  • для офісу;
  • для вітальні;
  • для передпокою;
  • для ванної.

Матеріал

Зазвичай тумби виконуються з ДСП або МДФ. Самі практичні моделі мають металевий каркас і стінки, виготовлені з МДФ.

Дерев'яні тумби красивіше, але коштують дорожче і менш стійкі до подряпин, наприклад, від шпильок. Такі тумби обробляють спеціальними складами для захисту від деформацій і розшаровування.

Пластикові моделі виграшно виглядають, але погано переносять вологу і перепади температури (можуть деформуватися).

Можна зустріти і тумби зі скляною поверхнею – вони ефектні на вигляд, але вимагають ретельного догляду.

Конструкція

Закриті тумби в передпокій захищають взуття (не завжди красиве і чисте) від стороннього погляду, але при цьому через відсутність циркуляції повітря в них рано чи пізно з'являється неприємний запах. Позбавлені цього недоліку моделі-сушарки з вбудованою УФ-лампою: в таких тумбах взуття висихає і дезінфікується.

Відкриті – являють собою стелажі, що складаються з полиць. Подібний варіант конструкції забезпечує миттєвий доступ до предметів і відмінну вентиляцію для техніки в вітальні, наприклад, телевізора (захист від перегріву).

Відкриті тумби в передпокій забезпечують хорошу вентиляцію взуття і запобігають появі неприємного запаху, але не захищають взуття від пилу і сторонніх очей.

Вид

Тумба в передпокої використовується для зберігання взуття. Вона подовжує термін служби взуття, допомагає розумно використовувати зазвичай невеликий простір вітальні і надає їй охайний вигляд. Також в тумбі можна зберігати креми, рукавички, щітки, шарфи, парасольки.

Касетна – дверцята тумби мають один або два плоских, але досить глибоких ящика (касети) і при її відкриванні ці ящики висуваються назовні. Касетні моделі можуть бути горизонтальними і вертикальними. Ці тумби дуже компактні, але вміщають значну кількість взуття, оскільки воно зберігається у вертикальному положенні. Подібні меблі добре підійдуть для тісних передпокоїв.

Важливо: обираючи касетну тумбу, переконайтеся в надійності і жорсткості задньої стінки, в іншому випадку, вона не прослужить довго. Найкраще, якщо вона виконана з цільного шматка матеріалу (не менш 5 мм). Крім того, нещільне прилягання задньої стінки дозволить пилу осідати на взуття.

Інші деталі при виборі касетної тумби:

  • рекомендується купувати тумбу в зібраному вигляді, так як самостійно виставити касети досить складно;
  • необхідно звернути увагу на надійність магнітів – при недостатньо чіпких магнітах дверцята будуть весь час відкриватися.

З відкидними дверцятами (на барних петлях) – нагадує класичний комод з безліччю полиць, кожна з яких закривається дверцятами. Це більш місткий варіант, що дозволяє зберігати взуття в коробках. Туфлі і чоботи в такий тумбі не змішуються з іншим взуттям, не брудняться і зберігають акуратний вигляд.

Іноді можна зустріти тумбу з висувними ящиками. Це хороший вибір, якщо в передпокої відсутня інша меблі. У такій моделі зручно зберігати не тільки взуття, а й парасольку, косметику, різні дрібниці.

Розміри

Ширина тумби для взуття коливається в межах 60-80 см, висота буває від 50 см і вище. Можна обрати і вузьку високу модель (ширина – 20 см) – слим з кутом нахилу 45 °, де взуття зберігається вертикально.

Глибина касетних тумб складає 18 см (1 касета) або 25 см (2 касети). Цей параметр у моделей з відкидними дверцятами – 35 см. Висота полиць – 20 см (для туфель) або 40 см (для чобіт).

Важливо: не варто купувати тумби шириною від 90 см і ширше, так як в цьому випадку зростає навантаження на петлі і касети, що призведе до їх поломки. Оптимальне рішення – дві тумби менших габаритів.

Додатково

Можна обрати моделі з сидінням, щоб було зручніше надягати взуття (особливо актуально для дітей і літніх людей) або стільницею, де можна розмістити корисні дрібниці. Ще цікавіше варіант з дзеркалом – в результаті тумба перетвориться в комфортабельне місце в передпокої.

Поради

  • Перш за все, слід виміряти простір, куди планується встановити тумбу. Знаючи параметри ширини, довжини і висоти набагато простіше обрати відповідну модель.
  • Краще придбати якісну продукцію відомих торгових марок, ніж дешевший варіант, сумнівний з точки зору якості і безпеки. Якісна тумба має відповідний сертифікат та гігієнічний висновок.
  • Тумба повинна бути стійкою: зверніть увагу на якість ніжок або коліщат. Якщо модель підвісна – переконайтеся в надійності кріплень.
  • Необхідно переконатися у відсутності дефектів в тумбі (подряпини, відколи, деформації і т.д.).
  • Варто перевірити надійність з'єднань, висувних механізмів і фурнітури. Дверцята повинні добре сидіти на петлях, легко відкриватися і не скрипіти.
  • Меблі з ДСП повинні бути покриті захисною плівкою або шпоною, які підвищують їх стійкість до механічних впливів і перешкоджають виділенню токсичних випарів. Бажано, щоб просвердлені місця в ДСП також були заклеєні.
  • Зверніть увагу на зручність ручок на ящиках і дверцятах. Щоб довше зберігати свій первинний вигляд вони повинні бути стійкими до стирання.
  • Якщо забарвлені частини тумби залишають сліди на руках, відмовтеся від покупки таких меблів.
Відгуки про статтю