Як вибрати туалетний столик

Туалетний столик – предмет меблів, призначений для зберігання жіночої парфумерії, косметики та біжутерії. Столик складається з тумби і дзеркала, оснащується полицями і шухлядами. За такими меблями зручно наносити макіяж, укладати зачіску, доглядати за шкірою обличчя. Туалетний столик виконує і декоративну функцію: багато моделей прикрашені оригінальним орнаментом, різьбленням, мають вигнуті ніжки.

Столик зазвичай розташовується в спальні або вітальні. Завдяки своїй компактності він гармонійно впишеться навіть в малогабаритне приміщення. Деякі моделі мають досить широку стільницю, на якій можна помістити телевізор.

Вид

Туалетний столик ділиться на види залежно від конструкції дзеркала. Цей елемент виконує не тільки функціональну, але і декоративну роль, розставляючи акценти в приміщенні.

Трюмо – має одне велике цільне дзеркало, розташоване по центру. Трюмо можна назвати класичним туалетним столиком. Цей варіант підійде жінкам, які віддають перевагу одягатися перед дзеркалом і спостерігати себе в повний зріст. Завдяки великому дзеркалу приміщення візуально розширюється і робиться більш світлим.

Трельяж – має тристулкове дзеркало, що складається з широкої центральної частини і вузьких бічних стулок. Така конструкція дає можливість бічного огляду, що особливо важливо при укладанні волосся. А ось при використанні моделей з одним цільним дзеркалом без додаткового дзеркальця не обійтися.

Столик з поворотним дзеркалом – має обертове двостороннє дзеркало (звичайне і збільшувальне), рухливо закріплене на двох опорах. Таке дзеркало значно спрощує нанесення макіяжу і догляд за шкірою. Столик необхідно розмістити таким чином, щоб стіна не заважала дзеркалу вільно обертатися.

Консоль – має дзеркало, заховане під стільницею, яке при необхідності піднімається, відкриваючи доступ до ящиків (відкидне дзеркало). Подібна конструкція захищає дзеркало від пилу, але його розмір не може перевищувати ширину стільниці. До того ж, такий столик в «складеному стані» можна використовувати в якості письмового столу і навіть поставити на нього ноутбук.

Столик без дзеркала – в цьому випадку господиня отримує можливість визначати місце розташування дзеркала, наприклад, повісити на стіну або поставити на стільницю. Непогане рішення для малогабаритних приміщень. Правда, дзеркало доведеться докуповувати окремо і підбирати його під стиль столика.

Комод з дзеркалом – на відміну від туалетного столика, він здатний вмістити в себе більше предметів, що актуально для деяких жінок. В комоді зберігають не тільки різні тоніки, креми, лосьйони, але і інші речі, наприклад, постільну білизну.

Матеріал

Корпус

Дерево – екологічний і красивий, але дорогий матеріал. Використовуються як цінні породи деревини (горіх, бук, бук, вишня, червоне дерево), так і більш прості варіанти, наприклад, сосна або вільха.

ДСП і МДФ – коштують дешевше натурального дерева, але виглядають більш скромно. При цьому ДСП виділяє токсичні випари. МДФ безпечніше, але обійдеться дорожче.

Метал – в «чистому» вигляді практично не зустрічається. Як правило, з цього матеріалу або виконується каркас столика, або робиться рама для дзеркала. Ковані металеві деталі, наприклад, вигнуті ніжки, виглядають дуже витончено.

Скло – використовується в якості матеріалу стільниці, полиць і дверцят. Скло виглядає дуже ефектно, але сильно притягує пил і відбитки пальців, а тому потребує регулярного догляду. Слід враховувати і відносну крихкість цього матеріалу. Необхідно обирати моделі, де скляні частини виконані з загартованого скла.

Фасад

Туалетні столики, виконані з простих порід дерева, ДСП і МДФ часто облицьовують натуральною шпоною (наприклад, рожеве дерево, махагон). Крім того, фасад забарвлюють під колір цінних порід деревини: вибілений дуб, махагон, горіх, клен танзай, венге і т.д. Для додання стильності фасад іноді обробляється тканиною або шкірою.

Важливо: пам'ятайте, що косметика, наприклад туш або крем, можуть забруднювати поверхню столика. Тому краще обрати виріб темних тонів або маючих скляну стільницю. На столику світлих тонів дуже добре видно найменші забруднення і дефекти.

Форма

Лінійний – класичний варіант, який розміщується вздовж стіни.

Кутовий – розташовується в кутку, що дозволяє гармонійно вписати столик навіть в малогабаритне приміщення.

Стільниця

Форма стільниці туалетного столика буває прямокутною, овальною або напівкруглою. Вона залежить від стилю, в якому виконано виріб. Найчастіше зустрічаються прямокутні стільниці.

Люстерко

Дзеркало може мати будь-яку форму. Найчастіше зустрічаються прямокутні і овальні дзеркала. Як правило, форма дзеркала визначається стилем, в якому виконаний столик. Наприклад, строге прямокутне дзеркало зустрічається в моделях класичного або стилю хай-тек, квадратне – в столиках стилю прованс, овальне – у виробах стилю ампір.

Стиль

Стиль туалетного столика повинен гармонійно поєднуватися з інтер'єром приміщення (орієнтир – меблі, що стоять в кімнаті).

Бароко/рококо – має химерні криволінійні контури і виконується з цінних порід дерева (горіх, червоне дерево і т.д.). Такий столик часто декорується золотим орнаментом і витонченою різьбою.

Класичний – характеризується плавними обрисами, симетричними формами і стриманістю кольорів. Матеріали: дерево і МДФ.

Ампір – нагадує класичний стиль. Матеріал – червоне дерево та інші цінні породи деревини. Часто зустрічається різьблення і позолота.

Модерн – домінують асиметричні форми і незвичайне поєднання матеріалів (камінь, бронза, дерево).

Прованс – по дизайну такий столик простіше моделей в стилі бароко або рококо, але, тим не менш, досить витончений. Зазвичай столик має велику кількість різноманітних ящиків і полиць, що забезпечує кращу функціональність у порівнянні з вигадливими моделями.

Хай-тек – має прості геометричні форми і на відміну від більшості моделей виконується з металу і скла.

Важливо: стиль впливає і на зовнішній вигляд дзеркала. Деякі дзеркала прикрашаються матовим малюнком або декорують каменями. Зверніть увагу і на раму дзеркала – її дизайнерське рішення також залежить від обраного стилю.

Оснащення

Полиці і ящики – служать для зберігання предметів. Краще звернути увагу на моделі, де є хоча б один ящик з роздільниками для зручного зберігання всіляких дрібниць.

Підсвічування – додаткове джерело світла, особливо актуальне, якщо немає можливості розташувати столик біля вікна. Краще зупинитися на люмінесцентних лампах, які створюють імітацію денного світла.

Пуф і банкетка – м'які меблі, у яких відсутня спинка. По виду пуф нагадує крісло, а банкетка – лавку. Такі меблі забезпечують комфортне користування туалетним столиком і надають йому завершеність. Можна придбати пуф або банкетку окремо, але в цьому випадку їх доведеться підбирати під стиль і колір столика.

Важливо: в малогабаритних кімнатах непоганим рішенням стане пуф, який при необхідності можна помістити під столик.

До пуфика або банкетки можна придбати підставку для ніг. Тоді користуватися столиком буде ще зручніше.

Кріплення до стіни – підвищує стійкість туалетного столика. Недолік – складність монтажу (потрібно свердлити стіну).

Поради щодо вибору

  • Перш за все, слід виміряти простір, де буде знаходитися столик і орієнтуватися на цей параметр при виборі моделі (ширина столика).
  • Столик повинен бути виготовлений з якісних матеріалів. Безпека виробу засвідчується сертифікатом відповідності.
  • Переконайтеся, що моделі з дерева, ДСП або МДФ були оброблені спеціальними складами, що підвищують стійкість до вологи і забруднення. Це ж стосується текстильної оббивки столика.
  • Якісний столик повинен мати докладну інструкцію для складання.
  • Перед вибором столика необхідно знати, скільки предметів в ньому буде зберігатися. Це допоможе оцінити місткість тієї чи іншої моделі. Пам'ятайте, що велика кількість ящиків і полиць обертається громіздкістю. Знайдіть оптимальний баланс між місткістю і габаритами вироба.
  • При виборі туалетного столика і пуфика слід враховувати зріст жінки. Відповідність/невідповідність цьому параметру буде багато в чому визначати комфорт/дискомфорт при користуванні столиком.
  • Найкраще розміщувати туалетний столик біля вікна. Тим самим створюється відмінне освітлення, що полегшує макіяж, укладку волосся та інші процедури. Добре, якщо є можливість установки бічних настінних світильників. Цікавий варіант – настільна «лампа-лупа».
  • Бажано, щоб поруч зі столиком перебувало дві розетки. Жінці обов'язково знадобляться фен, плойка для волосся і інша електротехніка. При цьому одночасно повинно працювати і підсвічування.
  • Якісний і ефектний на вигляд столик не може бути дешевим. Має сенс придбати модель відомого бренду, щоб вона була не тільки безпечною для здоров'я, але і вірно служила своїй господині протягом довгих років.

Поради по догляду

  • При розміщенні столика враховуйте особливості кожної кімнати: в ванній – дуже висока вологість, в передпокої – велика кількість пилу і бруду, в спальні – сухе повітря (наприклад, біля батарей опалення).
  • Необхідно стежити за вологістю в приміщенні. Високий рівень вологості може викликати псування дерев'яних столиків, текстильної оббивки і небезпечний для моделей з підсвічуванням. В той же час дуже сухе повітря призведе до розсихання меблів. Регулювати вологість можна за допомогою кондиціонера або зволожувача повітря.
  • Користуйтеся підставками, щоб не пошкодити стільницю, працюючи з плойками і гострими предметами – ножицями, шпильками, гребінцями. Підставка стане в нагоді і в разі, якщо плануєте прикрасити столик рослиною в горщику. При каво- або чаюванні роль підставки грає блюдце. Добре, якщо стільниця захищена прозорим загартованим склом.
Відгуки про статтю