Як вибрати стабілізатор

Тип

Стабілізатори зі ступеневим перемиканням – це найбільш популярні на сьогодні стабілізатори тому, що вони відрізняються широким діапазоном робочих напруг, високим значенням ККД, швидкодією і стабільною напругою на виході. Вони діляться на два види релейні та електронні. Електронні стабілізатори в порівнянні з релейними надійніші за рахунок відсутності механічних деталей і безшумні, зате релейні пристрою не такі дорогі, як електронні.

Електромеханічні або сервоприводні стабілізатори здійснюють корекцію напруги за допомогою трансформатора та електродвигуна. Переваги забезпечують високу точність регулювання, працюють з широким діапазоном напруг, мають високу перевантажувальну здатність. Недоліки низька швидкість регулювання вихідної напруги, обмежений ресурс роботи механічних частин.

Існують також типи стабілізаторів з підмагнічуванням, з подвійним перетворенням та інші. Але поки вони не дуже поширені на ринку.

Тип мережі

Однофазні стабілізатори призначені для однофазної мережі 220 В. Найчастіше вони використовуються у квартирах, невеликих будинках, офісах.

Трифазні стабілізатори призначені для трифазної мережі 380 В. В основному використовуються у приміщеннях з великими навантаженнями (промислові підприємства, заміські будинки, великі офіси).

Слід розуміти, що якщо Ви не можете визначити, яка мережа використовується у Вашому випадку, то краще звернутися до фахівця.

У випадку з трифазною мережею можливі варіанти не тільки використання трифазних стабілізаторів. Якщо в приміщенні всі споживачі однофазні, то можна придбати три однофазних стабілізатори. Такий вибір має свої переваги:

  • дешевша вартість;
  • при зникненні напруги на одній з фаз, не відбувається відключення всього пристрою.

Потужність

Для визначення потужності необхідно підрахувати сумарну потужність споживачів. Знайти ці характеристики можна в паспортних даних конкретних пристроїв.

Необхідно враховувати повну потужність пристроїв що підключаються, яка складається з активної та реактивної. Активна потужність вимірюється в ватах (Вт), повна в вольт-амперах (ВА). Слід пам'ятати, що пристрої, що мають електродвигун (холодильники, кондиціонери та ін.) В момент запуску споживають енергії в кілька разів більше. Щоб уникнути перевантаження стабілізатора необхідно потужність таких пристроїв множити на три. Фахівці рекомендують при виборі потужності стабілізатора про запас враховувати 20-30%. Це надасть вам можливість під'єднати більше пристроїв в майбутньому.

Важливі характеристики

  • Безшумність оскільки пристрій буде працювати цілодобово, то у вечірні години гудіння особливо заважатиме. Тому краще перед безпосередньою покупкою попросити продавця включити стабілізатор і послухати його.
  • Компактність важливо заздалегідь визначитися, де буде встановлений стабілізатор і, виходячи з цього, визначатися з його розмірами, щоб надалі він не заважав, наприклад, при відкриванні дверей або встановленні будь-яких меблів.
  • Точність стабілізації дана характеристика показує розкид вихідної напруги. Для живлення більшості побутової техніки досить 5-7% точності, для живлення джерел світла не більше 3%. Стабілізатори з точністю до 3% використовуються для живлення складних вимірювальних приладів високої точності.
  • Час стабілізації напруги чим менше ця характеристика, тим краще. При значенні 1-2 с. стабілізатор може встигнути подати неприпустиме значення напруги на підключені пристрої.

Тип корпусу

Для підлоги (поличні) стабілізатори призначені для установки на горизонтальну поверхню.

Настінні стабілізатори можуть бути встановлені на горизонтальну і вертикальну поверхню, трохи більш компактні й зручні.

Оснащення

Залежно від моделі стабілізатори можуть бути оснащені різними видами захисту. Наприклад, захист від перегріву, захист від короткого замикання, захист від стрибків напруги. Для зручності користування багато моделей оснащуються РК-дисплеями, на яких виводяться значення вхідної / вихідної напруги та сили струму.

Відгуки про статтю