Як вибрати скакалку

Скакалка – гімнастичний снаряд, призначений як для аматорського фітнесу, так і для професійних тренувань. Вправи з нею розвивають м'язи ніг, сприяють формуванню правильної постави та розвитку гнучкості, покращують роботу кишківника, дихальної та серцево-судинної системи, зміцнюють зв'язки внутрішніх органів.

Переваги скакалки:

  • компактність при зберіганні;
  • універсальність – однаково добре підійде і дітям, і дорослим, займатися можна практично в будь-якому місці;
  • високі витрати енергії при тренуваннях.

Вид

Класична – призначена для широкого спектра спортивних занять (від аеробіки до тренувань на витривалість). Оптимальний варіант для початківців.

Швидкісна – дозволяє розвивати високу інтенсивність і швидкість обертів (5-6) в секунду. Для цього вона оснащується спеціальними кріпленнями до руків'я. Така скакалка ідеально підійде для спалювання жиру, а також для скіппінгу і фітнесу. Не рекомендується для новачків і атлетів.

Атлетична – використовується для тренінгу рук і м'язів плечового пояса. Така скакалка має велику вагу (до 3 кг), а довжина її не регулюється. Атлетичні скакалки травмонебезпечні та підійдуть тільки досвідченим спортсменам. Не застосовується для швидкісних тренувань.

З обтяжувачами зустрічаються у швидкісних і атлетичних скакалках для збільшення ваги скакалки. Обтяжені можуть бути ручки (обтяжувачі – підшипники або спеціальні стрижні) або шнур (обтяжувач – пружинка). У першому випадку скакалка стає найшвидкіснішою, у другому – повільною, але відмінно навантажуватиме плечовий пояс.

Модель

Унісекс – універсальний варіант. Зустрічається найчастіше.

Чоловіча – як правило, мова йде про атлетичні скакалки.

Дитяча – має мотузковий трос, по якому рівномірно по всій довжині розміщені намистини з пластмаси. На такій скакалці легко стрибати, вона відмінно «тримає дугу» і не заплутується. Непоганий варіант для новачків, але слід пам'ятати, що вона не регулюється по довжині та досить коротка.

Лічильник обертів і дані

Зустрічаються два види лічильників – механічний, який приводиться в дію обертом ручки та електронний – фіксує положення дуги скакалки.

Лічильники калорій і стрибків розташовані в одному з руків'я. Перед тренуванням досить ввести свою вагу, а лічильник відобразить відповідну інформацію. Розминкове тренування не вимагає наявності скакалки з лічильниками, але якщо заняття проводяться з певною метою (наприклад, схуднення), то в цьому випадку такі прилади необхідні.

Лічильник калорій – відображає витрату калорій, що допоможе відстежувати результати тренування та оптимальним чином вибудовувати свої заняття.

Лічильник стрибків – показує число стрибків, що важливо для тих, хто розвиває витривалість і силу, практикує скіппінг.

Матеріал троса

Гума – зносостійкий, але важкий матеріал. Такі скакалки не заплутуються, але водночас недостатньо еластичні – тому випрямлення після згорнутого стану займе якийсь час. Довжина такої скакалки регулюється. Хороший варіант для досвідчених спортсменів.

Шкіра – такі скакалки мають середню вагу, добре обертаються і так само, як гумові аналоги – не сплутуються. Однак в них довжина не регулюється. Шкіряні скакалки дуже поширені серед боксерів та кікбоксерів.

Нейлон – легкий, еластичний і м'який матеріал. Нейлонові скакалки ідеально підійдуть для новачків, дітей та тих, хто займається художньою гімнастикою. Для спортивного тренінгу не застосовуються.

Полівінілхлорид (ПВХ) – за своїми властивостями нагадує нейлон, але його довжину важко регулювати. Має непогані швидкісні показники. Для ефективного тренінгу слід обирати скакалку не тонше 0.8 см. Хороший варіант для новачків і дітей, оскільки не вимагає великих зусиль при обертанні.

Силікон – м'який і легкий матеріал, який добре підійде для дитячих скакалок, занять фітнесом, спалювання жиру і розминок перед тренуваннями. До того ж довжина в таких скакалках регулюється.

Сталь – сталевий трос, часто покритий силіконом, пластиком або ПВХ. Відрізняється міцністю, зносостійкістю і відмінними швидкісними показниками. Ідеальний варіант для швидкісних тренувань. Однак така скакалка не підійде для складних стрибків. Крім того, вона – найбільш травмонебезпечна.

Мотузка – легкий і дешевий, але недовговічний матеріал. Підійде для занять художньою гімнастикою.

Важливо: дуже легкі та дуже важкі скакалки не підходять для швидкісних тренувань. Новачкам і дітям краще використовувати легкі скакалки (мотузкові, нейлонові, ПВХ), щоб уникнути травм. Також слід пам'ятати, що занадто легкий шнур буде чіплятися і плутатися.

Матеріали руків'я

Пластик – найпоширеніший матеріал, приємний і зручний для рук. Разом з тим, в процесі тренування пластикові ручки можуть вислизнути з рук.

Неопрен – здатний вбирати зайву вологу, тим самим залишаючи руків'я сухим і не дозволяючи йому вислизати з руки. Найкращий варіант.

Дерево – зручний і практичний матеріал, який не викликає алергії.

Метал – важкий матеріал, що забезпечує додаткове навантаження м'язам рук і плечей. Зустрічається в атлетичних скакалках.

Важливо: ручки повинні бути без задирок і тріщин. Бажано, щоб на руків'ях були насічки, що допомагають долонях краще утримувати скакалку. Хорошим варіантом будуть і обгумовані руків'я.

Довжина

Найважливіший критерій при виборі скакалки. Від довжини залежить результативність і безпеку тренувань. Занадто коротка скакалка потребує додаткових зусиль під час стрибків, щоб за неї не зачепитися. Занадто довга скакалка буде плутатися, що призведе до нечіткого обертання. Довжина скакалки безпосередньо залежить від зросту.

Щоб правильно обрати скакалку відповідно до зросту необхідно встати на її середину обома ногами, а потім натягнути уздовж тулуба. При цьому кінці скакалки (без ручок) повинні доходити до пояса, а ручки – до пахв.

Інший спосіб: слід взяти обидва кінці скакалки в одну руку і витягнути її вперед на рівні грудей таким чином, щоб кут між рукою і тілом становив 90 градусів. Оптимальний варіант, якщо скакалка стикається з підлогою. Якщо ж вона лежить на підлозі або не торкається її, значить, її довжина не підійде.

Крім того, можна виходити із загальноприйнятих стандартів:

  • зріст 150 см – довжина скакалки 1.8 м;
  • зріст 151-167 см – довжина скакалки 2.5 м;
  • зріст 168-175 см – довжина скакалки 2.8 м;
  • зріст 176-183 см – довжина скакалки 3 м;
  • зріст від 183 см – довжина скакалки 3.5-3.8 м.

Регулювання довжини дозволяє змінювати довжину скакалки відповідно до зросту спортсмена. Скакалки з такою функцією – хороший вибір для тих, кому складно визначитися з вибором по довжині.

Важливо: слід уважно оглянути ручки скакалки – вони повинні бути відкритими (відкручуватися), а всередині мають бути затискачі. Необхідно зайву довжину витягнути, обрізати та зав'язати вузлом.

Виробник

Скакалки невідомих виробників не варто купувати навіть для домашніх тренувань. Шнури часто виробляються з неякісних матеріалів і швидко лопаються, рвуться. Ручки ковзають, недостатньо покриті лаком в разі виконання з дерева. До того ж, такі скакалки коштують не дешевше, ніж брендова продукція.

Якщо ви хочете купити скакалку для фітнесу або домашньої зарядки, то варто звернути увагу на такі бренди, як Joerex, Kettler, Green Hill, Torneo, Tunturi, і, звичайно, всім відомі Adidas і Reebok. Ціна на продукцію останніх двох марок буде завищена через їх величезну популярність. В цілому скакалки цієї групи якісні, займають середній ціновий сегмент і повністю задовольняють вимогам спортсменів-любителів. Виділяються вищою ціною також моделі Sasaki та Chacott: це спеціалізовані виробники дуже якісних скакалок. Їх варто купувати вже просунутим спортсменам, яким цей снаряд необхідний постійно.

Окремо розташовані скакалки для професійних спортсменів. Вони відрізняються найміцнішими матеріалами, високою ціною, обтяжувачами та іншими елементами. Спеціалізованими виробниками є TKO, RDX, Pro Supra, а також атлетичні моделі Adidas, Reebok.

Відгуки про статтю