Як вибрати радіо і відеоняню

Вид

Радіоняня - бездротовий пристрій радіозв'язку, що передає звук і деякі інші показники (вологість, температуру) від дитини до батьків. Радіоняня складається з батьківського блоку (приймача) і дитячого блоку (передавача) з мікрофоном.

Відеоняня - бездротовий пристрій відеоспостереження, який на відміну від попереднього, крім звуку і ряду параметрів, передає зображення. Як і радіоняня, це пристосування складається з батьківського блоку з екраном і дитячого блоку, забезпеченого мініатюрною відеокамерою та мікрофоном. Відеоняня дає більше інформації про те, що відбувається в дитячій кімнаті і відповідно - розширює можливості батьків по контролюванню ситуації.

Важливо: вибираючи пристрій, зверніть увагу на конструкцію дитячого блоку. В нього не повинно бути легко відкріплювальних деталей і гострих кутів. Від цього залежить безпека дитини.

Принцип роботи

Аналоговий - моделі з таким зв'язком коштують дешевше пристроїв з цифровим і простіші за конструкцією. З іншого боку, аналоговий зв'язок має суттєві обмеження - не дозволяє передавати відео, досить чутливий до перешкод і не стійкий до прослуховування.

Цифровий (DECT) - більш якісний, ніж аналоговий. Він дає можливість передавати відео, ряд додаткових параметрів (вологість, температуру), а також, стійкий до прослуховування і перешкод. Крім цього, сигнал передається з мінімальними спотвореннями. Однак пристрої з цифровим зв'язком коштують дорожче, ніж моделі з аналоговим.

Радіус зв'язку

Максимальний радіус дії пристрою варіюється від 3 до 300 м. Для звичайної квартири досить радіуса зв'язку 30-50 м. Більший показник актуальний для заміських будинків. Якщо планується застосовувати радіоняню в якості портативної рації, то в цьому випадку слід вибрати пристрій з великим радіусом зв'язку.

Кількість каналів зв'язку

Аналогові і цифрові пристрої можуть мати різне число каналів. Зустрічаються моделі з 1; 2; 3; 4; 5; 8 і навіть 120 каналами (цифрові). Чим більше каналів зв'язку у моделі, тим більше вона стійка до перешкод, так як подібні проблеми легко вирішити, якщо змінити канал. Однак і ціна таких пристроїв помітно вище.

Діагональ екрану

Діагональ екрану, розташованого на батьківському блоці відеоняні. Чим більше діагональ (величина) екрану, тим більш чітку і детальну картинку він здатний відобразити, що дуже зручно для перегляду. Однак великий розмір екрану істотно підвищує і габарити батьківського блоку, який повинен бути компактним. Більшість екранів відеонянь мають порівняно невелику діагональ.

Важливо: якщо існує необхідність у великому екрані, то можна підібрати моделі відеонянь, що передбачають можливість підключення до телевізора.

Живлення

Тип живлення дитячого блоку пристрою. Живлення батьківського блоку - портативного пристрою - може бути тільки автономним.

Мережа - живлення від звичайної електромережі 220 В. Пристрої з мережевим живленням надійні і коштують порівняно дорого. Однак їх не можна використовувати поза квартирою.

Акумулятор - добре підійде для заміських будинків, дач та інших місць, де відсутня електрична мережа.

Мережа/акумулятор - універсальний варіант, який однаково хороший як для квартири, так і для дачі та інших місць, де відсутні розетки. З іншого боку, такі пристрої коштують трохи дорожче попереднього аналога.

Важливо: при підключенні дитячого блоку до розетки не слід знімати акумулятор, так як живлення подається на нього лише в разі відсутності напруги в мережі. В нормальному режимі батарея не сідає, а при відключенні електроенергії, вона буде забезпечувати безперебійне живлення пристрою.

Батарейки - живлення не залежить від акумулятора: досить замінити батарейку і пристрій буде працювати. Однак слід пам'ятати, що батарейки досить швидко розряджаються.

Час роботи - час безперервної роботи батьківського блоку без зміни батарейок або підзарядження. Ця величина може змінюватись в залежності від частоти спрацьовування сигналізації, чутливості, гучності та інших параметрів.

Час зарядження - час повного зарядження акумулятора батьківського блоку. Зі зменшенням часу заряду, зменшуються і перерви в роботі пристрою.

Кріплення батьківського блоку

На руку - виконується у вигляді браслета і зустрічається в блоках, що нагадують наручний годинник. В цьому випадку пристрій практично завжди знаходиться перед очима батьків, а значить, знижується ризик пропустити світловий сигнал. Але оскільки розміри блоку більше, ніж у годинника, то таке кріплення може бути незручним.

На пояс - кліпса на пояс або край одягу (кишеню). Така фіксація звільняє руки, але вимагає місця на одязі для кріплення кліпси. До того ж, сам одяг не може бути дуже легким, інакше він буде сповзати під вагою важкого пристрою.

На шию - кріпиться за допомогою ремінця. Залишає вільними руки і не залежить від одягу. Але таке кріплення може бути зручним не для всіх.

На стіну - додатковий вид кріплення, який використовується тільки в комбінації з одним із трьох попередніх. Як правило, мова йде про отвір, який дозволяє повісити батьківський блок на цвях. Це актуально, якщо батько тривалий час сидить на одному місці, наприклад, за комп'ютером.

Важливо: кріплення на стіну також є додатковим варіантом для розміщення дитячого блоку. Він може стати в нагоді, якщо кріплення на ліжечко з якоїсь причини не підходить або не подобається батькам.

Функції

Зворотній зв'язок - здійснює двосторонній зв'язок - батько не тільки чує дитину, але і говорить з ним. Малюків з допомогою такої функції можна заколисувати, а з дітьми старшого віку таку радіоняню можна використовувати як рацію в походах та іграх.

Управління камерою - дозволяє повертати об'єктив камери відеоняні, віддаючи відповідні команди з батьківського блоку. Така функція актуальна для контролю над підрослим малюком, вже здатним вилізти з ліжечка, а отже випасти з поля зору стаціонарної камери.

VOX - активація «няні» голосом. Її функція аналогічна сенсорному килимку: поки малюк спить, пристрій працює в «сплячому режимі», коли ж дитина дасть про себе знати, то відповідний сигнал активує «няню».

Нічне бачення - дозволяє батькам бачити все, що відбувається в дитячій кімнаті в умовах повної темряви. При цьому на екран транслюється чорно-біле зображення. Така функція позбавить від необхідності кожного разу включати світло, що може потурбувати дитину.

Регулювання об'єктива - дає можливість виставляти необхідний напрямок зйомки.

Підключення додаткових камер - збільшує область і якість огляду відеоняні. Наприклад, можна встановити кілька камер в кімнаті або придбати камеру з нічним режимом. Радіоняні мають схожу функцію: до батьківського блоку можна підключити декілька дитячих, щоб чути все, що відбувається в різних кімнатах.

Музична скринька - плеєр із зовнішнім динаміком, за допомогою якого можна програвати колискові пісні або звуки природи. Може включатися і вимикатися дистанційно, використовуючи батьківський блок.

Запис відео з камери - можливість запису відео, що передається на батьківський блок. В якості носія зазвичай використовується карта пам'яті. Таке відео стане в нагоді, наприклад, для монтажу фільму про малюка.

Фотозйомка - можливість зйомки фото, яке передається на батьківський блок. Це дозволить зафіксувати цікаві моменти життя дитини.

Пошук батьківського блоку - при натисканні кнопки на дитячому блоці лунає сигнал на батьківському апараті, що спрощує його пошук.

Економія енергоспоживання - крім сенсорного килимка або функції VOX, забезпечується режимом ECO, що знижує потужність дитячого блоку (передавача). Цей режим можна включити, якщо дистанція між двома блоками невелика, отже, висока потужність не потрібна.

Світлова індикація активності - сигналізує про шум в дитячій. Часто світлових індикаторів може бути декілька. Вони спалахують в залежності від рівня шуму - чим він голосніше, тим більше лампочок світяться. Таким чином, можна відключити динамік і користуватися пристроєм в тихому режимі.

Віброіндикація активності - сигналізує про шум в дитячій шляхом вібрації батьківського блоку (нагадує вібросигнал мобільних телефонів). Як і світлова, дозволяє користуватися пристроєм в тихому режимі, але більш зручна - батько дізнається про активність малюка навіть не дивлячись на батьківський блок. Пристрої з такою сигналізацією коштують дорожче.

Вихід на навушники - дозволяє підключити навушники до батьківського блоку і чути всі звуки через них. У навушниках батьки зможуть краще вловити сигнали навіть в умовах сильного шуму, а також дотримуватися тиші, якщо це необхідно.

Підключення до телевізора - дозволяє підключити батьківський блок відеоняні до телевізора, щоб вивести на нього зображення з камери. Це більш зручно для перегляду, ніж користуватись невеликим екраном батьківського блоку. Також подібна функція стане в нагоді для відеозапису, якщо відеоняня не має відповідної функції.

Сумісність з iPhone - дає можливість користуватись айфоном (зі спеціальним додатком) в якості батьківського блоку. Деякі пристрої з такою функцією можуть і не мати батьківського блоку.

Попередження

Втрата зв'язку - сигналізує про втрати зв'язку з дитячим блоком. Ця функція вкрай важлива, так як батьківський блок, що мовчить, буде створювати ілюзію, що в дитячій все в порядку. Індикатор може бути як звуковим, так і візуальним.

Розряд батареї - сигналізує про низький заряд батареї батьківського блоку. Таким чином, батьки зможуть вчасно зарядити акумулятори або поміняти батарейки, щоб уникнути несподіваної відмови пристрою.

Таймер з нагадуваннями - аналог будильника, який автоматично через певний час подає сигнал. З такою функцією батько не забуде, наприклад, розбудити малюка.

Регулювання

Гучність - настроювання гучності динаміка батьківського блоку виходячи з конкретної ситуації. Наприклад, в тихій обстановці можна зробити невелику гучність динаміка, в шумному приміщенні - виставити її на максимум.

Чутливість - настроювання чутливості мікрофона в залежності від конкретної обстановки. З одного боку важливо, щоб мікрофон дозволяв батькові добре чути все, що відбувається в дитячій, а з іншого - батьківський блок не повинен спрацьовувати від найменшого звуку за вікном або шереху простирадла. Це регулювання забезпечує досягнення балансу між цими крайнощами.

Яскравість/кольоровість/контрастність - дозволяють отримати зображення оптимальної якості, яке виводиться на екран батьківського блоку.

Оснащення

Сенсорний екран - дозволяє управляти пристроєм, торкаючись до іконок на екрані - це більш зручно, ніж користуватися кнопками.

Сенсорний килимок - реагує на рух дитини, передаючи відповідні сигнали на батьківський блок. Його підкладають під матрацик малюка. Такий килимок виступає в якості додаткового датчика, а також використовується в цілях економії енергії: поки малюк спить, батьківський блок знаходиться в «сплячому режимі», а при його русі - переходить в «активний режим».

Нічник - дитячий блок радіоняні може бути використаний в якості нічника. Такий світильник допоможе заснути малюкові, що боїться темряви. Деякі моделі дозволяють включати і вимикати нічник на відстані за допомогою батьківського блоку. Крім того, у відеоняні світильник може знадобитися для підсвічування, якщо в камері не передбачений нічний режим.

Датчик температури - дозволяє відстежувати температуру в дитячій кімнаті і передавати цю інформацію на батьківський блок. Іноді доповнюється сигналізацією, що повідомляє про вихід температури за оптимальні величини.

Датчик вологості - дозволяє відстежувати вологість повітря в дитячій кімнаті і передавати ці відомості на батьківський блок. Показники вологості особливо важливі для новонароджених. В деяких моделях датчик доповнюється відповідною сигналізацією.

Виробник

Серед марок радіонянь можна виділити лише деякі, якість яких може бути під сумнівом. Наприклад, Orion - марка не спеціалізована на дитячій продукції. Може коштувати дешевше інших радіонянь, однак матеріали виготовлення можуть виявитись більш токсичними, ніж у дорогих моделей. Також радіус дії не завжди відповідає заявленому.

Відмінним поєднанням ціни та якості є продукція брендів Beurer, Baby Ono, Bambi, Canpol babies, Chicco, Miniland, Motorola, Philips (Avent), Switel, Tommee Tippee, Tomy Digital. Всі ці радіоняні як мінімум безпечні для використання в дитячій. Найдорожчі моделі можуть оснащуватися цікавими функціями, наприклад, WiFi. Це впливає на вартість пристрою, але не є обов'язковим. Основними перевагами якісних радіонянь є: хороший сигнал і чистий звук, зручний батьківський блок і надійна безперебійна робота. Інші характеристики в цій техніці вторинні.

Відгуки про статтю