Як вибрати покривало

Покривало захищає постільну білизну від пилу, бруду, приховує її від стороннього погляду, є декоративним елементом, а іноді використовується в якості ковдри.

Покривала бувають двох видів:

  • одношарові - без наповнювача та підкладки;
  • двошарові - стьобані з наповнювачем. Такі покривала довгий час добре тримають форму, відмінно зігрівають, тому їх можна використовувати і як ковдру.

Матеріал

Натуральний

Екологічний, «дихаючий», приємний на дотик матеріал. Покривала з натуральної тканини коштують недешево, а їх стійкість до зношування нижче, ніж у синтетичних.

Бавовна - недорогий і простий у догляді матеріал (витримує машинне прання навіть при високих температурах). Бавовняні покривала підійдуть до будь-якого інтер'єру і їх можна використовувати в якості пледу. Але така тканина легко мнеться і не настільки приваблива, ніж більш дорогі матеріали.

Гобелен (бавовна) - щільний і міцний матеріал, має всі переваги бавовни, але не мнеться і виглядає більш ефектно. Гобеленові покривала відрізняються великою різноманітністю фактури і відтінків. Недолік: «складні» плями на таких покривалах погано відпираються.

Сатин - м'який, гладкий і блискучий матеріал, що нагадує шовк. Сатинові покривала не викликають подразнення шкіри і алергію. Але сатин може вигоряти на сонці, а догляд за ним досить складний (тільки ручне прання в прохолодній воді або хімчистка).

Шовк - елітний, дуже гладкий, довговічний матеріал, що володіє лікувальним ефектом і антибактеріальними властивостями. Шовкові покривала відрізняються розкішним і різноманітним дизайном. Недоліками таких покривал є дуже висока ціна і складність у догляді.

Атлас - вишуканий, блискучий, еластичний матеріал. Атлас не збирає пил, тому в ньому не заводиться пиловий кліщ. Таке покривало зберігає свій ефектний вигляд протягом тривалого часу і не вигоряє на сонці. Слід пам'ятати, що атлас вимагає ретельного догляду, інакше на покривалі можлива поява плям і розводів (хімчистка бажана).

Махра - м'який, довговічний і простий у догляді матеріал (витримує прання при температурі 100 ºC). Махрове покривало є універсальним: його можна використовувати в якості пледу, ковдри, простирадла. Зворотною стороною такої практичності є невибагливий вид махрового виробу.

Хутро - найм'якший матеріал, що створює затишну атмосферу. Хутряне покривало виглядає дуже елегантно, але накопичує пил, може викликати алергію і вимагає особливого догляду (хімчистка). Серйозним обмеженням є і вкрай висока вартість виробу. Такі покривала зустрічаються рідко.

Вовна - теплий, м'який і еластичний матеріал. Вовняне покривало не мнеться, його можна застосовувати в якості ковдри. Догляд за вовняним виробом не дуже складний (суха чистка і витрушування). В той же час, в такому матеріалі може завестися міль і пилові кліщі, що викликають алергію.

Синтетика

Відрізняється високою стійкістю до зносу, простотою в догляді і порівняно низькою ціною; не викликає алергію. З іншого боку, такі покривала не використовуються в якості ковдри, оскільки накопичують статичну електрику і практично «не дихають».

  • Акрил - еластичний гарний матеріал, який можна легко випрати в прохолодній воді. Таке покривало зазвичай довгий час зберігає яскравість фарб. Недоліком є утворення «катишків» на його поверхні.
  • Мікрофібра - має всі переваги синтетичних матеріалів, але при цьому «дихає». На відміну від акрилу, на покривалі з мікрофібри не утворюються «катишки».

Змішаний - поєднує в собі властивості натуральних і синтетичних матеріалів. Натуральні компоненти надають покривалам м'якість і повітропроникність, а синтетичні - стійкість до зношування і простоту в догляді. За вартістю вони займають середнє положення між виробами, виготовленими із синтетичних і натуральних волокон.

Жакард - може бути натуральним, синтетичним або змішаним, що визначає його ціну і властивості. Відрізняється різноманітним дизайном і рельєфною фактурою, тому виглядає ефектно. Однак жакардові покривала можуть накопичувати пил і викликати алергію. Догляд за ними утруднений, оскільки при пранні тканина може деформуватись і втратити яскравість.

Важливо: влітку добре підійдуть легкі бавовняні, сатинові, шовкові, жакардові покривала, а ось взимку оптимальним варіантом будуть вовняні.

Для тих, хто любить відпочивати вдень, кращим варіантом стане покривало з мікрофібри або іншого матеріалу, що не мнеться. Якщо краса важливіше практичності, то в цьому випадку можна вибрати покривало з атласу з його гладенькою фактурою.

Бажано, щоб матеріал покривала не дисонували із обивкою м'яких меблів.

Наповнювач

Наповнювач надає покривалу жорсткість і об'єм. Матеріали, з яких виготовляється внутрішній прошарок, бувають як натуральними (бавовна, шовк, пух), так і синтетичними (віскоза, синтепон).

Вибираючи покривало з тим чи іншим наповнювачем, слід враховувати його особливості. Наприклад, пух може викликати алергію, а шовк - дуже дорогий. В цьому випадку можна підібрати виріб з бавовняним або штучним наповнювачем. Із синтетичних - часто зустрічається синтепон, що має щільність 100, 200 і 300 г/кв м. Чим більше його щільність, тим пухкіше і дорожче покривало.

Підкладка

Підкладка зустрічається в двошарових покривалах. Синтетичні матеріали - не найкращий варіант, оскільки «не дихають», накопичують статичну електрику і ковзають по ліжку. Краще вибирати вироби з підкладкою з натуральної або змішаної тканини.

Розмір

Розмір покривала залежить від габаритів і конструкції ліжка. Щоб правильно підібрати покривало для ліжка без спинок, слід додати до його розмірів по 20 см.

Наприклад, для ліжка 200х220 см розмір покривала буде 220х240 см. В цьому випадку покривало закриє постільну білизну та матрац. Для того, щоб закрити і каркас ліжка, потрібно збільшити розміри покривала ще на 20 см. В результаті отримуємо розмір 240х260 см.

Якщо ліжко має дві спинки, то довжина покривала повинна бути рівною довжині ліжка. Якщо ж у ліжку одна спинка, то довжина покривала повинна бути більше довжини ліжка як мінімум на 20 см.

Дизайн

Дизайн покривала залежить від інтер'єру (шпалери, меблі, штори), розміру і освітленості приміщення. У відповідності зі стилем спальної кімнати можуть бути такі варіанти:

  • в кімнаті, оформленій в сільському стилі, будуть доречні стьобані вироби або покривало «печворк», що складається з різнокольорових клаптиків;
  • романтичний стиль передбачає покривала з рюшами і воланами;
  • у вишуканій спальні відмінно виглядають покривала з атласу, шовку;
  • сучасний стиль допускає поєднання найрізноманітніших матеріалів, кольорів і орнаментів.

Важливо: якщо покривало не гармоніює з інтер'єром кімнати по дизайну або кольору, то як мінімум, воно повинно добре поєднуватися зі шторами. Ще можна докупити подушки аналогічного дизайну.

Для маленької кімнати потрібно гладке покривало пастельних відтінків, а у великому приміщенні будуть добре виглядати покривала яскравих забарвлень з візерунками.

Колір покривала підбирається виходячи з розташування вікон, оскільки від цього залежить освітленість кімнати. Наприклад, для світлого приміщення з вікнами на південь, оптимальним варіантом будуть холодні тони - зелені або сині. В темній кімнаті з вікнами на північ підійдуть покривала теплих або золотистих кольорів.

Важливо: щоб надати спальні оригінальний вид, можна придбати покривало з хитромудрим малюнком. Відмінним рішенням стане покривало з двома різнокольоровими лицьовими сторонами - так можна в будь-який момент освіжити атмосферу спальної кімнати. Більш дорогий варіант - придбати кілька різних покривал.

Відгуки про статтю