Як вибрати подушку

Вид

Класична - має прямокутну або квадратну форму і зустрічається найчастіше. Така подушка - оптимальний варіант для більшості людей.

Ортопедична - виконується в формі валика або подушки, що має виїмку для голови. Ця конструкція знижує навантаження на шию і добре підійде для людей, які страждають захворюваннями хребта (перш за все, шийного відділу). Ортопедичні подушки слід точно підбирати по жорсткості і висоті, так як неправильний вибір може збільшити тиск на шию і завдати шкоди здоров'ю.

Модельна - відрізняється оригінальним дизайном, формою і невеликими розмірами. Найчастіше є декоративним елементом. Таку подушку можна використовувати і для сну, але в цьому випадку необхідно оцінити її зручність.

Дорожня - має С-подібну форму, що огинає шию. Ця подушка фіксує положення голови пасажира, тим самим знімає напругу з м'язів шиї. Дорожню подушку можна використовувати не тільки в дорозі, але і вдома для релаксації.

Дитяча - відрізняється від класичної моделі меншими розмірами і часто формою (п'ятикутні, у вигляді голови тварин і так далі). Також зустрічаються такі види подушок:

  • дитяча ортопедична - призначена для профілактики і лікування захворювань шийного відділу хребта дитини; підбирається за рекомендацією лікаря;
  • дитяча дорожня - використовується для комфортного положення дитини, що сидить в автокріслі або на сидінні автомобіля.

Антибактеріальна - подушка з наповнювачем, що має антибактеріальні і антикліщові властивості (наприклад, бамбукове полотно, шовк, спеціально оброблена синтетика або вовна). У такої подушки і чохол має аналогічні властивості.

Наповнювач

Натуральний

Екологічний, але для людей з алергією він може і не підійти. Натуральні подушки стоять досить дорого і вимагають спеціального догляду.

Зустрічаються такі натуральні наповнювачі.

Пух і перо - добре приймає форму голови і шиї, відновлює власну форму. Однак такий наповнювач повільно висихає, а згодом може вражатись грибком і пиловим кліщем. Тому подушки бажано регулярно здавати в хімчистку, де їх перетрушують і обробляють УФ-променями.

Важливо: ціна подушки залежить від складу наповнювача, чим вище зміст пуху (2-90%), тим вона дорожча.

В м'яких подушках велика частина наповнювача складається з пуху, в складі жорстких подушок - більше пера.

Овеча вовна - довго зберігає тепло, добре «дихає» і випаровує вологу. Завдяки електростатичному полю, що утворюється при терті вовняних волокон, наповнювач позитивно впливає на самопочуття людини. Недоліки: низька стійкість до деформації, порівняно невеликий термін служби, не можна прати в машині (тільки хімчистка).

Важливо: подушки з наповнювачем з овечої вовни рекомендуються при ревматизмі, болях в суглобах і м'язах.

Натуральний шовк - не викликає алергії, стійкий до зношування, не накопичує статичної електрики, запобігає появі пилового кліща. Така подушка відмінно підійде як взимку, так і влітку, її можна прати в машинці. Єдиний недолік - висока ціна.

Рослинний наповнювач (оболонка рису, гречане лушпиння, «шишки» хмелю) - ідеально приймає форму голови і шиї, не викликає алергію, має аромотерапевтичні властивості, масажує шкіру. Однак такий наповнювач недовговічний (служить не більше 2 років), видає шум при русі голови і сильно вбирає вологу. Тому в спеку ці подушки використовувати не рекомендується.

Важливо: при судинних захворюваннях бажано використовувати подушки, наповнені шкаралупою горіха, лушпинням кедрової шишки і стружкою горіха.

Натуральний латекс - м'який і пружний матеріал, що добре підтримує голову і шию. Латекс - самий довговічний матеріал (до 20 років). Недолік - висока ціна. Такий матеріал використовують для виробництва ортопедичних подушок.

Вата - не викликає алергії і дешево коштує, але швидко втрачає форму і в результаті подушка приходить в непридатність.

Синтетичний

Порівняно недорогий, простий у догляді (більшість наповнювачів можна прати в машині), не викликає алергію, але погано вбирає вологу і накопичує статичну електрику.

Зустрічаються такі синтетичні наповнювачі.

Синтепон - дешевий і недовговічний матеріал (1-2 роки).

Комфорель - повітропроникний наповнювач, прекрасно зберігає свою форму.

Холофайбер (мікроволокно) - пружний і «дихаючий» матеріал, не всмоктуючий сторонні запахи. Однак цей наповнювач може шарудіти, а його пружність іноді призводить до сповзання голови з подушки. Термін служби - 3-5 років.

Силікон - дуже пружний наповнювач, здатний швидко відновлювати свою форму. До того ж, він довговічний (5-7 років) і доступний за ціною.

Файберлон - м'який, «дихаючий» наповнювач.

Флізелін - найм'якший матеріал, але погано тримає форму і швидко мнеться.

Мікрогель - за своїми якостями наближається до пуху. Характеризується вологостійкістю і повітропроникністю.

Бамбукове полотно - не викликає алергії, швидко висихає, має антибактеріальні властивості і відрізняється високою повітропроникністю. Подушка з бамбуковим наповнювачем хороша для будь-якого сезону, благотворно впливає на шкіру і дозволяє прання у пральній машині. З іншого боку, такий наповнювач з часом злежується.

Бамбук належить до синтетичних наповнювачів, так як натуральна сировина піддається хімічній обробці при його виготовленні.

Чохол

Бязь - недорогий і зносостійкий матеріал.

Сатин - ефектний на вигляд і практичний матеріал, але коштує дорожче бязі.

Батист - гарний і приємний на дотик, але швидко зношується, та й ціна його висока.

Шовк - міцний і привабливий на вигляд, але дуже дорогий матеріал.

Жакард - за своїми якостями і ціною наближається до шовку.

Знімний чохол - полегшує догляд за подушкою і оснащується застібкою-блискавкою.

Застібка-блискавка - буває і у самої подушки. Вона дозволяє змінювати жорсткість і висоту подушки, відсипаючи зайвий наповнювач. Таку подушку можна прати і сушити в домашніх умовах.

Розмір

Довжина і ширина

  • маленька - подушки розміром 40х40; 40х60 см;
  • середня - подушки розміром 50х50; 60х60; 50х70 см;
  • велика - подушки розміром 70х70 см.

Товщина (висота)

Цей параметр варіюється від 6 до 16 см і вище. При виборі подушки слід пам'ятати, що її висота повинна бути рівною ширині плеча:

  • для більшості людей - 10-14 см;
  • для широкоплечіх - 14-17 см;
  • для людей, які страждають бронхоектазією, пневмосклерозом, хронічним бронхітом - понад 17 см.

Оптимальною буде та подушка, яка утворює кут в 90 градусів між плечем і шиєю в положенні лежачи на боці.

Жорсткість

Жорсткість подушки залежить від звичної пози людини уві сні:

  • на боці - жорстка подушка;
  • на спині - подушка середньої жорсткості;
  • на животі - м'яка подушка.

Ефект пам'яті

З ефектом пам'яті - наповнювач такої подушки (Memory Foam) реагує на тиск і тепло, під впливом яких набуває форми голови людини. Після припинення такого впливу подушка повільно відновлює свою форму.

Подушки з ефектом пам'яті є ортопедичними. Такі моделі відмінно підійдуть для людей, які страждають безсонням, мігренню, захворюваннями хребта, судинної системи і м'язів.

Форма

Форма подушок буває різною - від квадратної до фігурної. Також можна зустріти подушки, виконані у формі рулону. Ортопедичні, модельні, дитячі (часто) подушки мають фігурну форму.

Поради

  • Вибираючи подушку, слід звернути увагу на деталі пошиття. Якщо цей виріб має неякісний шов або погані нитки, то він швидко прийде в непридатність.
  • Щоб оцінити якість шва, уважно огляньте і трохи потягніть його.
  • Прати подушки з ефектом пам'яті не можна, так як вода порушує структуру матеріалу, в результаті чого цей ефект втрачається.
  • Якщо подушка має різкий запах, це свідчить про її низьку якість.
  • Міняти подушки рекомендується не рідше, ніж раз в 5 років.
Відгуки про статтю

Очень полезная статья. Помогла разобраться и выбрать подходящую мне подушку. Благодарю

Очень хорошая статья, которая помогла мне выбрать подушку через интернет. Я люблю спать на боку, муж на животе, у ребенка аллергия на пух, в общем руководствовались советами с сайта при выборе спальной принадлежности для каждого, нам очень понравилось то что мы купили все довольны, большое спасибо за полезную статью.

Я часто выбираю товары через интернет. И купить подушку не потрогав ее было очень сложно, но теперь после прочтения статьи приблизительные ориентиры есть, что ж будем пробовать.

Прочитал, выбрал, купил, доволен))

Мне не хватило раздела по уходу за подушкой, как часто отдавать на чистку, как ухаживать за ортопедической подушкой и т.д.

Понравилось про соотношение жесткости и позу сна, решила попробовать - действительно удобно.

по своему опыту знаю что лучше выбрать ортопедическую, к ней привыкаешь не сразу, но после того как спать становится комфорта понимаешь все прелести хорошей подушки.

Ваши советы помогают людям делать правильный выбор и экономить свои деньги, покупая именно то, что нужно.

Долгое время спала без подушки, потому что не могла подобрать подходящую. Но с помощью вашей статьи смогла понять, какой вариант подойдет мне.

Рады, что смогли вам помочь!