Як вибрати підігрів сидінь

Підігрів сидінь – пристрій, що забезпечує комфортне перебування водія за кермом в холодну пору року. Також підігрів захищає від переохолодження таз і спину. В результаті знижується ризик виникнення різних захворювань (пієлонефрит, цистит, радикуліт, простатит).

Поради щодо вибору та використання

  • Оцініть пожежобезпечність пристрої підігріву. Перевірте якість ізоляції дротів та нагрівальних елементів.
  • Не рекомендується ставати колінами на сидіння з підігрівом (важливо для дротяних нагрівальних елементів), оскільки можливий вихід з ладу приладу.
  • Тривалий нагрів таза і спини шкідливий для здоров'я. Тому відключайте пристрій після досягнення комфортної температури. Перед тим, як вийти з автомобіля на холод, вимкніть підігрів, відкрийте бічне скло і побудьте в салоні кілька хвилин – це захистить від різкого переохолодження органів таза і хребта.

Вид

Зовнішній підігрівнакидка / чохол з підігрівом, яка фіксується / надівається поверх сидіння, підключається до прикурювача (12 В). Такий пристрій легко надівається і знімається (для ремонту та чистки), запобігає забрудненню оббивки.

Накидка на відміну від чохла закриває тільки лицьову сторону сидіння, простіше знімається, але і менш надійна. Найпростіший і дешевий різновид зовнішнього підігріву.

Накидки / чохли представлені в широкому асортименті, що дозволяє обрати відповідний варіант під будь-який салон.

Недоліки накидки / чохла з підігрівом: обмеження по потужності та інтенсивності нагріву, двоступеневе регулювання нагріву.

Важливо: при підключенні двох накидок / чохлів для водія і пасажира на передньому сидінні потужність нагріву зменшується вдвічі. Варто знати, що в цьому випадку буде потрібен перехідник живлення для прикурювача.

Кращий матеріал накидки – бавовна або поліестер. Ці матеріали пропускають повітря і просто очищуються. Поліестер до того ж відрізняється високою зносостійкістю.

Обирайте накидку з високою спинкою. В іншому випадку виріб упреться в нижню і середню частину спини.

Варто переконатися в надійності кріплень пристрою зовнішнього підігріву.

Вбудований – встановлюється під обшивку сидіння, підключається безпосередньо до бортової мережі автомобіля. Подібне рішення ідеально вписується в інтер'єр салону авто, відрізняється широким функціоналом, дає вищу силу нагріву. Вбудований підігрів відмінно захищений від впливу вологи та звільняє гніздо прикурювача. Таким пристроєм можна оснастити й задні сидіння.

Мінуси вбудованого підігріву: складність монтажу і ремонту, повільне нагрівання, висока ціна самого пристрою і його обслуговування.

Тип нагрівального елементу

Дротяний – дешевий, швидко нагрівається і повільно остигає. Такий тип нагрівального елементу недовговічний і погано переносить високі вагові навантаження. Обрив дроту знеструмлює весь пристрій. Вбудовані моделі з дротом іноді можуть створювати труднощі при монтажі.

Вуглеволоконний (стрічковий, вугільний, карбоновий) – вигідно відрізняється від попереднього варіанту надійністю і стійкістю до деформації. Обрив однієї ділянки не тягне за собою вихід з ладу підігріву. Карбоновий елемент характеризується повільним нагріванням і швидким охолодженням. Тому такий обігрів повинен працювати постійно.

Зони підігріву

Класичний варіант – спинка і сидіння. Це забезпечує нормальний обігрів людського тіла. Менш поширені моделі з однією зоною підігріву – сидінням. Деякі пристрої обігрівають спинку і подушку.

Споживана потужність

Від цього параметра залежить швидкість і інтенсивність нагріву. Потужність пристрою підігріву визначається площею нагріву: чим більше зон, тим вищою повинна бути потужність. У більшості пристроїв потужність коливається в межах 40-100 Вт. Потужність деяких вбудованих підігрівів досягає 200 Вт (для задніх сидінь).

Кількість сидінь

У продажу зустрічаються моделі на одне сидіння і комплекти, розраховані на два сидіння. Практика показує, що для двох сидінь більш виправдано придбання такого набору, ніж покупка пристроїв підігріву окремо. Комплект обійдеться дешевше і є єдиним цілим. У цьому варіанті дроти «комплектних» чохлів сходяться в центрі салону, що зручно при підключенні.

Оснащення

Регулювання нагріву – змінює інтенсивність нагріву шляхом підвищення або зниження потужності нагрівального елементу. Регулювання представлене двома видами.

  • Двопозиційна – передбачає два режими нагріву: максимальний і слабкий. Перший швидко зігріває, а другий підтримує комфортну температуру сидіння. Використовується в накидках і чохлах.
  • Багатопозиційна – більш просунуте рішення, що дозволяє точніше налаштувати потрібний режим нагрівання. Розрізняють багатоступеневі та плавні регулятори. Зустрічається у вбудованих моделях.

Індикація потужності – повідомляє водієві про обраний режим нагрівання.

Термостат – автоматично регулює рівень нагріву сидіння.

Захист від перегріву – автоматичне вимикання пристрою при досягненні критичної температури (до + 60-65 °C). Запобігає передчасному виходу з ладу підігріву сидінь і пошкодження оббивки крісла. Така опція захищає від шкідливого впливу обігріву на організм (тривале нагрівання таза і спини не менш небезпечне, ніж переохолодження). На практиці для обігріву досить + 40-45 °C.

Функція масажу – впливає на спину, стегна, шию. Підсилює кровообіг і тим самим покращує самопочуття водія. Подібна функція передбачена в деяких чохлах з підігрівом. Діє автономно від обігріву. Стане в пригоді водіям, які проводять багато часу в дорозі, наприклад, далекобійникам.

У дешевих пристроях є 1-2 швидкості, в моделях дорожче цей параметр більше. При цьому водій може активувати всі зони впливу або тільки одну.

Основних масажних режимів зазвичай 8 (розтирання, вібрація, розминка, шіацу, свінг і т. д.). Чим більше таких програм, тим краще масаж. Зі збільшенням кількості програм ускладнюється конструкція підігріву, що позначається на ціні та вазі приладу.

Таймер відключення масажу – регулює тривалість масажу.

Живлення від мережі (220 В) – для підключення накидки до побутової електричної мережі. Дозволяє використовувати накидку у квартирі або заміському будинку. Ця опція реалізована у вигляді блоку живлення, за допомогою якого накидка підключається до розетки.

Карман – для зберігання дрібних предметів.

Пульт ДК – дозволяє керувати підігрівом і масажем.

Відгуки про статтю