Як вибрати плед

Матеріал

Натуральний - екологічний і добре «дихаючий» матеріал. Пледи з натуральних волокон не накопичують статичну електрику, але мають високу вартість і можуть викликати алергію. Іноді зустрічаються вироби, що складаються зі змішаних натуральних матеріалів.

  • Бавовна - приємний на дотик, легкий і м'який матеріал, що витримує велику кількість прань. Бавовняний плед не викликає алергії, проте він недостатньо теплий і підійде для прохолодної погоди влітку.
  • Вовна - довговічний і теплий матеріал. Плед відмінно вбирає вологу, але залишається сухим. Він здатний самоочищуватися: піт швидко випаровується, а бруд легко витрушується. Недоліками вовняного пледа є висока ціна і «колючість» на дотик. Це оптимальний варіант для холодної пори року. До того ж, вовняний плед підходить до будь-якого інтер'єру.

Важливо: завдяки тваринному жиру (ланоліну), що міститься у вовні такий плед має лікувальні властивості. Його рекомендується використовувати людям, страждаючим артрозом, артритом, ревматизмом, радикулітом. Таке покривало знімає головний біль і нормалізує тиск.

Властивості вовняного пледа залежать від матеріалу, з якого він виготовлений: пледи з овечої вовни - теплі і порівняно дешеві, покривала з верблюжого підшерстя - легкі, але дуже дорогі, кашемірові (козяча вовна) - м'які, однак швидко зношуються.

  • Хутро - ефектний на вигляд, але важкий, дорогий і складний у догляді матеріал. Зазвичай хутряні пледи виготовляються на замовлення і призначені для прикрашання меблів.
  • Пашмін - складається з козячої вовни, бавовни і шовку (60: 20: 20%). Легкий, теплий, еластичний і блискучий матеріал, який має досить високу ціну.

Синтетичний - порівняно недорогий, приємний на дотик, стійкий до зношування матеріал. Такі покривала прості в догляді (прання в машині при 30°C), не викликають алергії і тривалий час зберігають свій початковий вигляд і колір. Однак синтетичні пледи «дихають» гірше аналогів, виготовлених з натуральних волокон, а також сильніше притягують пил і накопичують статичну електрику.

  • Акрил - легкий і теплий матеріал, який має яскраві насичені кольори. Однак акрилові пледи майже не вбирають вологу і схильні до утворення «катишків».
  • Фліс (поліестер) - «дихає» і вбирає вологу набагато краще, ніж акрил, а за структурою наближається до вовни. Флісовий плед добре підійде в дорозі або на дачі.
  • Мікрофібра - на відміну від акрилу не скочується, менше важить і краще «дихає». Пледи з такого матеріалу дуже м'які, теплі і добре підійдуть як ковдри.
  • Шеніл (віскоза) - відрізняється блискучою фактурою і соковитими кольорами. Шеніл вважається самим «натуральним» зі штучних волокон, але при цьому він недостатньо зносостійкий і легко мнеться. Ці пледи потребують дбайливого ставлення і догляду, оскільки швидко протираються. Такі пледи краще використовувати в декоративних цілях.
  • Штучне хутро - ефектний на вигляд, не вигоряє, добре пропускає повітря. Однак такий плед дуже сильно накопичує статичну електрику і пил. За вартістю займає середнє положення між флісом і бавовною.

Змішаний - поєднує в собі властивості натуральних і штучних матеріалів. Натуральні компоненти надають цим пледам м'якість, легкість і повітропроникність, а синтетичні - стійкість до зношування і простоту в догляді. Наприклад, можна зустріти суміші бавовни з акрилом; акрилу з вовною і мохером. Пледи, виготовлені зі змішаних волокон, відмінно підійдуть в якості ковдри.

Жакард - виготовляється як з натуральних, так і зі змішаних волокон. Жакардовий плед відрізняється високою зносостійкістю і рельєфним малюнком (крупновізерунчастий, ворсовий, двошаровий, двосторонній). Ці пледи теплі і легкі, добре впишуться в дачний інтер'єр.

Щільність тканини

Щільність тканини - вага 1 квадратного метра вироби (г/м.кв). Чим щільніше тканина, тим вона краще зігріває і тримає форму. Більш щільна тканина стійкіше до зношування і важче.

Розмір

Розмір пледа залежить від того, з якою метою він використовується - в якості покривала на м'які меблі або як ковдра. У першому випадку розмір пледа визначається габаритами ліжка, дивана або крісла:

  • 130х170 / 140 (150) х200 см - оптимальний варіант для крісла;
  • 170х240 см - хороший вибір для невеликого дивана;
  • 180 (200)х220 / 220х240 / 240х260 см - підійде для двоспального ліжка.

Важливо: плед повинен прикривати бічні сторони ліжка, але при цьому не торкатися підлоги, щоб не збирати пил. Оптимальна довжина звішування - приблизно по 20 см з кожного боку.

Якщо плед використовується як ковдра, то його розмір залежить від фігури людини. Для того, щоб підібрати потрібний розмір виробу, досить загорнутися в плед: він повинен лежати вільно, не натягуючись.

Дизайн

Дизайн пледа повинен поєднуватися з інтер'єром приміщення. Для класичного стилю підійде плед невибагливого виду. Добре, якщо він буде на 1-2 тони світліше дивана. Темний плед навряд чи буде доречний на ліжку або кріслі світлих тонів.

Строкаті покривала (картаті, смугасті або маючі яскравий малюнок) ефектно виглядають на тлі однотонних меблів стриманих кольорів. Картатий плед може стати цікавим рішенням, однак слід пам'ятати, що такий візерунок не повинен дисонувати з іншими малюнками інтер'єра. Плед з квітковим малюнком пожвавить скромний інтер'єр, але навряд чи буде помітний в яскравому приміщенні.

Важливо: вибираючи плед, розгорніть його - орнамент повинен бути завершеним.

Тип поверхні

Як і дизайн, тип поверхні пледа залежить від навколишнього інтер'єру. Якщо в кімнаті знаходяться в основному вироби з фактурних або пухнастих тканин (фліс, гобелен, оксамит), то краще вибрати вовняний або хутряний плед. У тому випадку, якщо більшість тканин гладкі (шовк, атлас, сатин), то гладким повинен бути і плед.

Добре, якщо обробка країв пледа також поєднується з інтер'єром. Краї можуть бути обшиті стрічкою або прикрашені бахромою.

Поради

  • Вибираючи плед, зверніть увагу на його поверхню: вона повинна бути гладкою і рівною. Віддавати перевагу слід виробам з однорідною фактурою і добре обробленими краями.
  • У якісного пледа, що зберігається в складеному стані, на згинах не повинно бути потертостей.
  • Для дитини найкращим вибором буде плед з вовни ягняти: хоча він і не такий теплий, як овечий, зате дуже м'який і приємний на дотик.
  • Слід періодично очищати плед від пилу. Для цієї мети можна використовувати щітку для одягу.
  • Бавовняні пледи можна піддавати машинному пранню, вовняні покривала слід прати тільки вручну в прохолодній воді (до 30°C) із застосуванням м'яких миючих засобів. Деякі штучні пледи (наприклад, хутряні) рекомендується віднести в хімчистку.
  • Після прання не слід віджимати плед, інакше він може втратити форму. Щоб плед висох, досить просто розкласти його на рівній поверхні.
  • Плед краще зберігати в картонній коробці або в шафі у згорнутому вигляді, щоб він «дихав». Зберігати його в поліетиленовій упаковці не рекомендується.
Відгуки про статтю

Еще хочется сказать пару слов про уход за пледом из шерсти. Как известно, шерсть хорошо впитывает запахи из окружающей среды. Если ваш плед впитал неприятные запахи, то его надо проветрить на свежем воздухе в течении нескольких часов. Если хотите восстановить цвет при пожелтении, то подержите плед в воде с кусочками лимона.

Спасибо за интересную информацию.