Як вибрати рукавички для фітнесу та атлетики

Рукавички для фітнесу, культуризму виконують кілька функцій:

  • захищають долоні від подряпин, саден, мозолів;
  • запобігають перенапруження зап'ясть;
  • забезпечують надійне зчеплення руки спортсмена з грифом штанги та гантелями, а також з тренажером, наприклад, турніком або брусами (знижується ризик травми);
  • зменшують тиск спортивного снаряда на долоню, що підвищує комфорт бодібілдера при роботі з великою вагою;
  • оберігають руки атлета від прямого контакту зі спортивним інвентарем, на якому накопичуються бактерії.

Призначення

Аматорські – захищають тільки від мозолів і подряпин. Найпростіший і дешевий варіант. Такі рукавички оптимальні для аеробіки та фітнесу.

Для силових тренувань – на відміну від аматорських моделей, зменшують тиск гантелей і штанги на руки. Ці рукавички забезпечують провітрювання і відведення поту. Мінус – висока ціна.

Професійні – значно підвищують надійність хвата, знижують тиск на долоні, захищають зап'ястя. Подібні моделі зберігають розмір і зовнішній вигляд після багаторазового прання. Недолік – дуже висока вартість. Рекомендуються для важкої атлетики.

Поради щодо вибору

  • Рукавички не повинні бути важкими, інакше руки швидше втомляться при тренуванні.
  • Краще обирати моделі з повітропроникних матеріалів, в яких шкіра рук буде «дихати».
  • Рекомендується придбати 2-3 пари рукавичок для зміни.

Поради по догляду

  • Періть рукавички тільки вручну.
  • Застосовуйте в якості миючого засобу тільки мило.
  • Випраний виріб не можна сушити на батареї або під прямими сонячними променями. Така сушка негативно впливає на міцність ниток і призводить до усадки рукавичок.
  • Виріб повинен висохнути природним шляхом, перебуваючи в підвішеному стані.

Стать

Чоловічі – мають на внутрішній стороні накладку, надійно фіксуючу гриф. Чоловічі рукавички ширші, ніж моделі для жінок.

Жіночі – відрізняються меншим розміром, яскравим дизайном і відсутністю накладки для надійного зчеплення з грифом штанги та гантелей. Ці рукавички не фіксують зап'ястя.

Зустрічаються і рукавички унісекс, які розраховані на чоловіків і жінок. Універсальність цих моделей обертається гіршими експлуатаційними якостями в порівнянні зі «спеціальними» рукавичками.

Матеріал

Бавовна – дешевий і екологічний матеріал. Мінуси: погана вентиляція, низька зносостійкість. Бавовняні рукавички не підійдуть для культуризму, але підійдуть для занять фітнесом.

Неопрен – дає якісну вентиляцію і надійне зчеплення зі снарядами та тренажерами. Ці рукавички вбирають вологу. Оптимальний варіант для силових тренувань.

Шкіра, нубук – забезпечують прекрасне зчеплення зі спортивним інвентарем завдяки шорсткій фактурі. Такі рукавички служать довго і дозволяють працювати з великою вагою. Мінуси: висока ціна, недостатня вентиляція. Шкіряні рукавички – вибір професійних спортсменів, в тому числі, важкоатлетів.

Шкірозамінник – дешевше шкіри, але не настільки довговічний. Рукавички з поганого шкірозамінника менш комфортні у використанні, ніж аналоги зі шкіри.

Зустрічаються моделі з нейлону, але їх краще не купувати, оскільки цей матеріал ковзає по залізу.

Шкіра + неопрен – шкіряні рукавички з неопреновими вставками. Збалансоване рішення, що підходить для більшості атлетів.

Розмір

Рукавички повинні точно відповідати розміру кисті та облягати її якомога щільніше. Ніякі відхилення від цього правила неприпустимі: занадто вузькі вироби здавлюють руку, порушують кровообіг і стискують руху, занадто широкі моделі погіршують зчеплення зі снарядом. Все це викликає дискомфорт при тренуванні та може призвести до травми. Не купуйте рукавички «на виріст».

Окружність долоні вимірюється за допомогою сантиметрової стрічки: замірюється найширша частина кисті (вище великого пальця) спочатку з прямою долонею, а потім – із зігнутими пальцями. Не варто купувати шкіряні моделі великого розміру, оскільки в процесі використання вони розтягуються.

Розміри рукавичок

Після вимірювання окружності долоні порівняйте отриманий результат зі значенням в таблиці (оберіть найбільш зручний варіант).

Чоловічі, унісекс жіночі
XS 16.25-17.5 см 15-16.25 см
S 17.5-18.75 см 16.25-17.5 см
M 18.75-20 см 17.5-18.75 см
L 20-21.25 см 18.75-20 см
XL 21.25-23.75 см
XXL 23.75 см +


Пропонується й інша методика: спочатку вимірюється трохи зігнута окружність кисті, після чого заміряється довжина долоні від зап'ястя до кінчика середнього пальця. Отримані дані порівнюються з цифрами в таблиці.

S 7 дюймів, 17.8 см (окружність кисті), 17.1 см (довжина рукавички)
M 8 дюймів, 20.3 см (окружність кисті), 18.2 см (довжина рукавички)
L 9 дюймів, 22.9 см (окружність кисті), 19.2 см (довжина рукавички)
XL 10 дюймів, 25.4 см (окружність кисті), 20.4 см (довжина рукавички)
XXL 11 дюймів, 27.9 см (окружність кисті), 21.5 см (довжина рукавички)


Якщо вийшов проміжний результат, який не можна віднести ні до одного розміру, то можна обрати два сусідніх значення: менша за розміром рукавичка щільніше облягає руку, а у виробі більшого розміру рука буде відчувати себе вільніше. У першому випадку поліпшується надійність хвата, в іншому – підвищується комфорт при використанні.

Особливості

Обрізані пальці – підходять для культуризму та фітнесу.

Довгі пальці – гарний вибір для фітбокса.

Посилені долоні – запобігають появі мозолів і зменшують тиск спортивного снаряда на долоню.

Вентиляційна сітка – покращує повітропроникність рукавичок. Знаходиться на тильній стороні виробів.

Фіксатор зап'ястя кисті – полегшує виконання вправ з великою вагою та вузьким хватом. Знижує ризик травматизму, забезпечуючи зап'ястю природне положення під час тренінгу. Буває двох видів:

  • безрозмірний – дає можливість змінювати ступінь фіксації;
  • жорсткий – забезпечує сильну фіксацію без її регулювання.

Обтяжувач – дає додаткове навантаження для розвитку витривалості та ударних груп м'язів. Вага вантажу становить 0.5 кг і більше. Існують рукавички зі знімними обтяжувачами. Ці моделі використовуються в єдиноборствах, наприклад, в боксі.

Відгуки про статтю