Як вибрати диван для офісу

Офісний диван повинен відрізнятися простотою і солідністю дизайну. Як правило для офісу купуються монолітні дивани або кушетки в залежності від площі і дизайну приміщення.

Тип

Прямий (лінійний) – класичний варіант, який зустрічається найчастіше. Прямий диван буде добре виглядати в будь-якому приміщенні.

Кутовий – легко вписати в недоступні для інших меблів місця кімнати (кути). Кутова модель часто застосовується для розмежування простору приміщення на зони. Така модель виграє у прямого дивана в кількості посадкових місць, але програє в кількості варіантів трансформації. Додамо, що кутовий диван має значні габарити і в тісну кімнату він навряд підійде.

П-подібний – однаково добре впишеться як в кут, так і в центр приміщення. Цей диван ще краще, ніж кутовий підійде для зонування кімнати. П-подібний диван вимагає великого простору.

Криволінійний (в тому числі круглий, радіусний) – гармонійно виглядає в кімнатах з округлими стінами і кутами. Також криволінійний диван підійде для зонування простору в великих приміщеннях. До недоліків таких моделей відноситься неможливість трансформації в ліжко.

Кушетка – займає проміжне положення між кріслом і диваном. Зазвичай такий диван не має спинки та підлокітників. Добре підійде для невеликих приміщень. Зустрічаються два види крісел:

  • нерозкладні – монолітні одномісні меблеві вироби.
  • розкладні – призначені для двох осіб.

Диван+крісла – включає в себе лінійний диван і крісла, оформлені в одному стилі. Ці комплекти відмінно вписуються в будь-яке приміщення.

Конструкція

Монолітні – добре підходять в якості постійного спального місця, але їх конструкція не передбачає зміну розміру і форми. Тому при виборі варто звернути увагу на розмір: маленький диван має невелике число посадкових місць, великий – займає надто багато місця і може не увійти в дверний проріз.

Секційні (модульні) – дають можливість змінювати розмір і форму дивана. В результаті модульні дивани дозволяють максимально грамотно використовувати простір приміщення будь-якого розміру і планування.

Зустрічається два види конструкції таких диванів:

  • жорстка – конфігурація дивана визначається при його виборі і залишається незмінною, оскільки всі елементи жорстко з'єднані один з одним;
  • вільна – дозволяє трансформувати конфігурацію дивана: доповнювати секції, змінювати елементи місцями і т.д. Компоненти дивана з вільною конструкцією можна використовувати і окремо для додання інтер'єру більшої виразності.

Каркас дивана

Дерево (бук, дуб, ясен, сосна) – зустрічається в дорогих диванах, виконаних в класичному або ретро-стилі з декоративними елементами.

Важливо: обираючи меблі з дерев'яним каркасом, варто звернути увагу на такі деталі:

  • краще, якщо частини каркаса будуть скріплені не шурупами або клеєм, а болтами (цвяхами);
  • дерево каркаса повинно бути якісно опрацьовано з мінімумом сучків;
  • деревина повинна бути сухою, в іншому випадку, меблі можуть скрипіти, а волога виступати на оббивних матеріалах;
  • найміцніший каркас виходить з сосни, ясеня, дуба, горіха.

Ротанг (деревина) – використовується в каркасах для садових меблів. Ротанг чутливий до перепадів температур і дії сонячних променів, тому такі дивани бажано розташовувати в приміщенні або під навісом.

ДСП – дешевий матеріал, але не дозволяє створити складні декоративні елементи. Тому каркаси з цього матеріалу застосовуються для виробництва недорогих диванів в сучасному стилі.

Меблі з таким каркасом досить важкі і можуть пошкодити м'яке підлогове покриття. Мінусом є і порівняно невеликий термін служби цих диванів. Частини каркаса з ДСП з'єднуються способом «шип-паз» або болтами.

Комбінований (дерево+ДСП) – оптимальний баланс низької ціни і прийнятної якості.

Метал – поєднує в собі максимальну міцність, довговічність і доступність за ціною. Зовнішні частини часто виконуються з хромованої або нікельованої нержавійки, а внутрішні – зі сталі. Моделі з таким каркасом легко ремонтувати. Металеві каркаси можна зустріти в диванах стилів хай-тек і мінімалізм.

Важливо: краще обрати диван, у якого частини металевого каркаса з'єднані за допомогою зварювання. Гострі кути в такій конструкції повинні бути відсутніми.

Матеріал оббивки

Щоб правильно обрати матеріал оббивки, необхідно знати, наскільки інтенсивно будуть використовуватися меблі. Якщо є діти, то в цьому випадку до оббивних матеріалів пред'являються підвищені вимоги з безпеки і зносостійкості. Іноді оббивний матеріал може досягати 60% вартості дивана.

Матеріали оббивки поділяються на категорії від 0 до 8, виходячи з їх стійкості до зношування і щільності:

  • 0 – легкі і дешеві тканини, які швидко зношуються (терможакард, бавовна, скотчгард);
  • 1 – кілька щільніше попередніх тканин (вельвет, флок, тонкий гобелен, шенил);
  • 2 – шенил-жакард, тканини 1 категорії, що мають більш високу щільність;
  • 3 – щільний шенил, замша, гобелен, а також шенил зі складною фактурою («букльований»);
  • 4 – дуже щільний шенил, замша з малюнком;
  • 5 – щільні меблеві тканини з натуральним волокном;
  • 6 – штучна шкіра;
  • 7 – натуральна шкіра низького цінового сегмента, наприклад, арпатек;
  • 8 – натуральна шкіра високого цінового сегмента.

Чим вище категорія оббивного матеріалу, тим він довговічніше і дорожче.

  • бавовна – екологічний матеріал, який відмінно підійде для дитячих диванів;
  • флок – дешевий матеріал, що нагадує оксамит. Флок стійкий до забруднень, але накопичує статичну електрику;
  • вельвет або бархат – міцніше і довговічніше флока, має більш вишукану фактуру;
  • жакард – приємний на дотик і гарний матеріал з витонченими візерунками (використовуються золоті та срібні нитки);
  • терможакард – виграє у попереднього матеріалу в яскравості і виразності;
  • скотчгард – завдяки спеціальному тефлоновому просоченню має брудо-, масло, волого-, пиловідштовхуючі властивості;
  • гобелен – ефектний на вигляд, довговічний і стійкий до забруднень матеріал;
  • шенил - приємний на дотик, має широку кольорову гаму, стійкий до вологи, пилу і впливу кігтів тварин;
  • мікрофібра (меблева замша) – м'який матеріал з низьким ворсом, нечутливий до пилу, вологи і плям, добре пропускає повітря;
  • натуральна шкіра – міцний, елітний і дорогий матеріал, який має високі експлуатаційні характеристики;
  • шкірзам – за виглядом і властивостями наближається до натуральної шкіри, але міцніше, довговічніше і значно дешевше. Такий матеріал погано переносить вплив УФ-променів і високих температур;
  • арпатек – нагадує м'яку шкіру, але при цьому відрізняється високою міцністю і стійкістю до зовнішніх впливів, включаючи УФ-промені і різні рідини;
  • екошкіра – максимально точно копіює натуральну шкіру. Це оптимальний баланс комфорту, міцності і доступної ціни.

Розмір

Розмір дивана включає в себе довжину, ширину, висоту. Обираючи розміри офісного дивана слід враховувати розміри приміщення, кількість співробітників та відвідувачів.

Глибина сидіння і висота спинки також мають значення при виборі дивана. Зазвичай глибина сидіння дорівнює висоті спинки.

Якщо диван має високу спинку (рівень потилиці), то глибина сидіння, як правило, буває 60 см. В цьому випадку спина людини щільно прилягає до спинки дивана без додаткових подушок. Низька спинка (рівень талії) вимагає глибокого сидіння – 100-125 см. Це дає можливість прийняти зручне положення «напівлежачи».

Обирати диван слід з урахуванням розмірів дверних прорізів, конфігурації проходу і інших чинників.

Стиль

Стиль дивана підбирається під інтер'єр офісу.

Класика – масивні меблі, що мають прямі або округлі форми. Для таких диванів характерна симетричність і завершеність кожного елемента. Як оббивний матеріал часто використовується шкіра. Кольори: відтінки жовтого, персикового, пісочного, оливкового.

Ретро – дивани, виконані під будь-який старовинний стиль. Меблі «ретро» прикрашаються різним орнаментом. Оббивні матеріали: атлас, шкіра, оксамит. Кольори: червоний, чорний, рожевий, помаранчевий, білий.

Модерн – дивани відрізняються лаконічністю форм і відсутністю декоративних елементів. До інших ознак таких меблів відноситься плавність ліній і асиметричність пропорцій. В диванах використовується мінімум оббивної тканини, а головні акценти робляться на дереві і металі. Кольори: приглушені тони.

Хай-тек – в меблях домінують прості і чіткі геометричні форми. Матеріали: шкірзам, пластик, відшліфоване дерево і метал. Кольори: чорний, білий, різні холодні тони. Подібним чином вирішені і меблі в стилі мінімалізм.

Гламур – по виду нагадує меблі в класичному стилі, але відрізняється більш яскравим декором – часто зустрічаються стрази, пір'я і хутро. Кольори: рожевий, чорний, срібний.

Клубні – невеликі однотонні шкіряні дивани. У таких меблів не передбачена трансформація в ліжко. Клубні дивани добре вписуються в інтер'єр ресторанів, барів, клубів і офісів.

Якість

Купуйте дивани в спеціалізованих магазинах, що пропонують широкий асортимент продукції відомих брендів. Якісні меблі мають відповідні сертифікати і паспорти, що засвідчують їх безпеку і високі експлуатаційні характеристики. Від якості виробу залежить його довговічність: одні моделі служать своїм власникам протягом чверті століття, інші вийдуть з ладу за 2 роки.

Якщо на дивані виявилися неякісно виконані шви, складки на оббивних матеріалах або навіть порожниста задня сторона – від придбання такого виробу краще відмовитися.

Відгуки про статтю

У вас получилась очень хорошая статья! Вы помогли мне выбрать для своего офиса отличный диван.

Очень рады, что смогли помочь.

Я себе в зал приобрел офисный кожаный диван, брал в специализированном магазине офисной мебели неспроста, ведь всем известно, что офисная мебель известна своей износостойкостью.