Як вибрати набір для творчості

Набори для творчості - іграшки, які допомагають знайти і розвинути у дитини художні здібності та навички. Вони формують смак, розвивають дрібну моторику, координацію рухів, фантазію і просторове мислення. Працюючи з набором, дитина вчиться концентрувати увагу і планувати свою діяльність. Такі іграшки розвивають посидючість, що покращує успішність школяра.

На відміну від інших розвиваючих іграшок набори для творчості дозволяють дитині створити свій оригінальний «продукт» і дарують маляті радість творчості. Одержаний маленький «шедевр» прикрасить інтер'єр кімнати або стане хорошим подарунком для родичів і друзів. Працюючи з наборами, малюк отримає знання про властивості предметів, познайомиться зі світовими шедеврами мистецтва, розширить свій кругозір.

Набори для творчості включають в себе матеріали (пластик, гіпс, тканини і т.д.), інструменти та інструкції по роботі з ними (схеми, зразки). Часто такі комплекти мають рамки, які надають картині, фресці, карбування завершеного вигляду.

Вид

Вибираючи набір для творчості, слід орієнтуватись перш за все на переваги дитини. Все різноманіття комплектів можна звести до трьох основних груп:

  • живопис - малювання, створення вітражів, фресок, гравюр (розвиває зорове сприйняття, почуття кольору);
  • скульптура - ліплення, створення гіпсових виробів (розвиває тактильне сприйняття, просторове мислення);
  • рукоділля - декорування, аплікація, створення дитячих прикрас, фігурок з паперу, в'язання, вишивання, різьбярство, випалювання, карбування (розвиває дрібну моторику).

Для малювання - набори містять папір або книжку-розмальовку, фарби (в тому числі флуоресцентні - світяться в темряві), олівці, фломастери, крейду. В більш складних комплектах є предмети, що вимагають розпису (фігурки казкових героїв, тарілки, вази). Набори для малювання олійними фарбами за номерами ще складніше, але дозволяють створити картину, схожу на твори справжніх художників.

Для декорування - за своїм складом нагадують попередні, але ще включають в себе мозаїку, намистинки, блискітки, різнокольоровий лак та інші елементи. За допомогою таких наборів малюк навчиться прикрашати різні побутові предмети, наприклад, свічник або шкатулку.

Для створення вітражів - комплектуються пластиковим шаблоном з нанесеним на нього малюнком і спеціальними фарбами. Зустрічаються набори для вітражів на склі, що складаються з малюнків, які приклеюються на скло або кахельну плитку. При необхідності ці «вітражі» легко відклеюються. Набори для створення вітражів підійдуть дітям, які вже володіють основами малювання.

Для створення фресок - складаються з тришарової картонної основи (малюнок / шаблон-клей-захисна плівка) і кольорового кварцового піску. Для отримання зображення необхідно по черзі відклеювати захисну плівку з кожної ділянки основи і засипати її піском відповідного кольору (орієнтир - картинка на упаковці набору).

Для створення гравюр - включають в себе темну пластикову або щільну паперову основу і штихель (шкребок). В процесі гравірування дитина видряпує світліший малюнок (часто золотистий і сріблястий) по вже існуючому контуру. Такий набір вимагає особливої уважності й посидючості, але зате розвиває акуратний почерк.

Для аплікацій - зазвичай складаються з кольорового паперу і клею. Більш складні набори містять папір різної фактури і додаткові матеріали для створення об'ємної 3D-аплікації. Замість клею в цих наборах є двостороння клейка стрічка (скотч).

Для ліплення - комплектуються звичайним або флуоресцентним пластиліном, шаблонами, зразками для ліплення, різними інструментами (наприклад, стеками, шприцами для видавлювання) і формами. Також в наборах може бути присутнім кінетичний пісок, глина, різнобарвне солоне тісто та іноваційна пластична маса. Деякі набори забезпечені дитячим електричним гончарним кругом.

Для створення гіпсових виробів - містять гіпс, фарби і форми для заливання (наприклад, фігурки казкових персонажів або фоторамки). Такі набори актуальні для дітей постарше, так як отриманий гіпсовий виріб дуже крихкий і може легко розбитися.

Для випилювання лобзиком - складаються з лобзика, пилок для лобзика, фанерних листів з нанесеним малюнком, наждачного паперу та інших предметів.

Для випалювання - включають в себе електровипалювачі зі змінними насадками і фанерні листи з нанесеним малюнком.

Для карбування - містять металеву заготовку, малюнок, дерев'яні палички з тупим і гострим кінцем.

Для створення дитячих прикрас - включають в себе різноманітні намистинки і бісер, голку і нитку, за допомогою яких можна створити намисто або браслет. Більш складні набори дозволяють створювати складні вироби зі шнура, бісеру та фурнітури.

Для створення фігурок з паперу (кірігамі, орігамі) - складаються з декількох видів кольорового паперу, паперової основи, шаблону, пензлика, клею, нитки з голкою та інших інструментів.

Для в'язання - складаються з різних поздовжніх і круглих верстатів, пластикової голки, гачка, клубків ниток.

Для вишивання - містять основу для вишивання, голку, кольорові нитки, бісер.

Для створення косметики (лак, мило, парфуми) - мають різну комплектацію:

  • для лаку - містять лаки для нігтів, декоративне каміння або маркери для художнього розпису, фіксатори для каменів;
  • для мила - складаються з мильної основи, барвників, ароматизаторів, форм та інших аксесуарів;
  • для парфумерії - включають в себе основу для духів, мірний стакан, воронку, шпатель, флакони та інші предмети.

Для створення декоративних свічок - містять гніт, гелі, скляночки, кольоровий пісок та інші предмети.

Призначення

Існують набори для творчості, наприклад, для малювання або створення фресок, однаково цікаві як для хлопчиків, так і для дівчаток. Однак можна виділити деякі види комплектів, які підійдуть тільки для хлопчиків або виключно для дівчаток.

Для хлопчиків - набори для ліплення, випилювання лобзиком, випалювання, карбування, комплекти для створення гравюр, гіпсових виробів.

Для дівчаток - набори для створення прикрас, косметики, в'язання, вишивання.

Вік

Велика частина наборів для творчості розрахована на дітей від 3 років, так як для створення зображення або фігури потрібні самостійність і навички. У дитини має бути уявлення про кінцевий результат своєї роботи.

Тому слід купувати набори, що відповідають рівню розвитку і віку малюка (вікова група зазвичай вказується на упаковці виробу), а потім поступово ускладнювати їх. Якщо відповідного маркування немає, варто звернутись за консультацією до продавця.

Загальні рекомендації для різних вікових груп:

  • 1-2 року - набори для малювання з нешкідливими і легко змивними пальчиковими фарбами на водній основі і килимками; набори для ліплення (комплекти без додаткових інструментів);
  • 3 роки - набори для аплікації і декорування;
  • 4 роки - набори для простих дитячих прикрас, комплекти для малювання (з розмальовками);
  • 5-6 років - набори для створення більш складних прикрас, комплекти для малювання (з тарілками, вазами і фігурками для розпису), набори для створення фресок.
  • 7-8 років - набори для створення фігур з паперу, свічок, мила, парфумів, комплекти для створення вітражів, гравюр, гіпсових виробів. Актуальними будуть і набори для малювання олійними фарбами за номерами, комплекти для в'язання та вишивання;
  • 10 років і старше - всі набори з різноманітних матеріалів та інструментів, що ставлять перед дитиною більш складні завдання.

Важливо: якщо набір для творчості не зацікавив дитину, просто відкладіть його на час, адже інтереси дітей дуже швидко змінюються.

Предмети

Всі предмети в наборі (в тому числі і інструменти) повинні бути зроблені з екологічно чистих речовин, так як дитина завжди може спробувати що-небудь на смак. Деякі інструменти, наприклад, голка або штихель можуть завдати шкоди здоров'ю дитини. Тому робота з ними вимагає обережності і нагляду дорослих.

Поради

  • Слід купувати набори в спеціалізованих магазинах. Краще вибирати товар відомих брендів, які гарантують високу якість своєї продукції.
  • Перед купівлею комплекту, зверніть увагу на наявність сертифікату якості на товар (ключовий момент - безпека матеріалу для дитини).
  • Спочатку варто купувати прості набори для малювання або ліплення, щоб дитина познайомилась з цими видами мистецтва і опанувала найпростіші навички. Нехай малюк навчиться розфарбовувати картинки або ліпити прості фігури (наприклад, кулі). Потім можна перейти до більш складних наборів.
Відгуки про статтю