Як вибрати мікрохвильову піч

Тип

За типом мікрохвильові печі можна розділити в залежності від розташування на окремостоячі і вбудовувані. За зовнішнім виглядом і характеристиками такі печі нічим не відрізняються одна від одної. Перевага вбудовуваних моделей – економія кухонного простору. Однак слід зазначити і недолік – вартість вбудовуваних мікрохвильових печей вище, ніж окремостоячіх.

Слід пам'ятати, що встановлювати вбудовувану мікрохвильовку необхідно так, щоб навколо неї був вільний простір для відводу тепла.

Внутрішнє покриття

Емаль – найбільш популярний варіант. Переваги – невисока в порівнянні з іншими моделями вартість, простота в очищенні (досить витерти мильною губкою). Недолік – низька міцність, під впливом високої температури емаль може потріскатися.

Фарба – найдешевше і в той же час саме нетривке покриття.

Нержавіюча сталь – такі моделі відрізняються високою міцністю, але при очищенні виникають певні труднощі, так як використовувати можна не всі миючі мочалки і засоби.

Кераміка і біокераміка – міцні, покриття, що легко миються, мають високу стійкість до нагару. Мінімально поглинають мікрохвилі, що забезпечує швидке приготування їжі. Недолік – висока вартість.

Сьогодні найдорожчі моделі можуть мати антибактеріальне покриття, яке значно зменшує розмноження мікробів в камері печі.

Обсяг

Мікрохвильові печі можна розділити на три категорії за обсягом: дрібногабаритні (12-20 л), середні (21-27 л) і великі (28-42 л).

Дрібногабаритні печі підійдуть для підігріву їжі та приготування гарячих бутербродів на 1-2 особи. Мікрохвильовки середніх і великих розмірів здатні забезпечити повноцінне приготування страв, наприклад, курки, гусака. Для сім'ї з 2-3 осіб цілком підійде піч об'ємом 17-25 літрів. Якщо сім'я складається з 4-6 осіб, то оптимальним рішенням стане піч на 30 літрів і більше.

Важливо: чим більший об'єм мікрохвильової печі, тим більше її розмір. Цю обставину слід врахувати, якщо вибір припав на вбудовуваний агрегат.

Оснащення

Існує три основних види печей:

Звичайна мікрохвильова піч – найчастіше служить для розігріву їжі, має мінімальний набір функцій. Приготувати в ній можна лише прості страви, наприклад, кашу.

Печі з грилем – оснащені спеціальним нагрівальним елементом. Такі печі дозволяють обсмажувати м'ясо, птицю, рибу та ін.

Типи грилів:

  • ТЕНовий гриль – найбільш зручний варіант, рухливий нагрівальний елемент можна переміщати, якщо потрібен нагрів, наприклад, збоку;
  • кварцовий гриль – знаходиться у верхній частині печі, прихований спеціальними гратами. Такий тип грилів менш потужний, ніж ТЕНовий, отже, більш економічний.

Печі з грилем та конвекцією – забезпечують максимальні можливості приготування різних страв. Конвекція є кільцевий нагрівальний елемент і вбудований вентилятор. Саме рух гарячого повітря дозволяє пропікати і просмажувати продукти. У таких печах можна пекти здобу, запікати курку і ін.

Слід пам'ятати, що при виборі мікрохвильової печі необхідно визначити, для яких цілей ви будете її використовувати, і, виходячи з цього, визначитися з видом печі.

Дисплей – виводить інформацію про роботу мікрохвильовки (час, що залишився, годинник, режим приготування та інші відомості).

Рожен – призначений для приготування страв з м'яса, риби, птиці. За допомогою рожна продукт рівномірно обробляється з усіх боків. Рожен, як правило, використовується в комбінації з грилем.

Місткість для приготування на пару – позбавляє необхідності окремо купувати даний аксесуар. Зустрічається в мікрохвильовій печі з функцією «пароварка».

Страва для хрусткої скоринки – призначена для приготування картоплі фрі, піци, підсмажування птахів, м'яса, риби.

Підсвічування камери – дозволяє точно розташувати страву центром для рівномірного розігріву.

Грати для гриля – використовуються для розміщення продуктів, які готуються за допомогою функції «гриль».

Поворотний стіл забезпечує рівномірне прогрівання страви, повертаючи її різними сторонами до нагрівального елементу.

Без поворотного столу – дозволяє розташувати в камері посуд прямокутної форми. У порівнянні з моделлю, оснащеною поворотним столом, така мікрохвильова піч економічніша, тихіше працює і простіше у догляді.

Потужність

Потужність може бути від 500 до 1500 Вт і більше. Природно, чим вище потужність, при інших незмінних показниках, тим швидше будуть готуватися або розігріватися страви.

Найбільш прийнятна потужність – 800-1000 Вт, оскільки така модель оптимальна в плані ціни, часу приготування та споживаної електроенергії. Не варто забувати про те, що не кожна проводка зможе витримати значні навантаження.

Існують моделі печей з інверторним керуванням потужністю, тобто потужність НВЧ плавно регулюється за допомогою спеціального механізму. Такий розігрів/приготування дозволяє максимально зберегти текстуру і поживні властивості їжі.

Рівні потужності

Щоб приготувати різноманітні страви, необхідно регулювати інтенсивність нагріву продуктів в печі. Як правило, в мікрохвильових печах передбачається 4-10 рівнів. Чим більше таких рівнів, тим точніше можна виставити оптимальну потужність випромінювання для конкретної страви.

Орієнтовні параметри потужності виходячи з поставленого завдання:

  • підтримка страви в теплому стані – 80-150 Вт;
  • швидке розморожування – 400-500 Вт;
  • повільне приготування/розігрів – 550-700 Вт;
  • швидке приготування/розігрів – 800-900 Вт;
  • приготування страв із напівфабрикатів – 400-900 Вт;
  • приготування страв із звичайних продуктів – 1400 Вт.

Керування

Механічне – реалізовано у вигляді поворотних перемикачів. Подібне рішення відрізняється надійністю та властиво дешевим моделям. Мінуси: відносно низька точність регулювань, незручність у догляді, обмежений функціонал. Серйозний недолік даного управління полягає в неможливості точно відстежити час, що залишився до завершення готування страви.

Електронне – передбачає наявність дисплея, реалізовано у двох варіантах:

  • кнопкове – дозволяє використовувати більше функцій лише при натисканні відповідної кнопки;
  • сенсорне – в порівнянні з кнопковим аналогом ефектніше на вигляд, простіше у догляді, менше брудниться. Але такий варіант коштуватиме дорожче і частіше ламається.

Недолік мікрохвильових печей з електронним керуванням – більш висока вартість, але це повністю перекривається їх багатофункціональністю.

Кнопкове+поворотне/сенсорне+поворотне (комбіноване) – поєднує в собі переваги електронного та механічного типу управління.

Автоматичні функції

Залежно від моделі та вартості мікрохвильові печі можуть мати різні режими:

  • авторозморожування/авторозігрів – піч сама визначить необхідний для розморожування/розігріву час, для цього потрібно лише задати вид продукту;
  • прискорене розморожування/розігрів – дає можливість набагато швидше розморожувати/розігрівати невеликі обсяги продуктів;
  • автоматична підтримка температури – дозволяє підтримувати певну температуру страви при необхідності;
  • автоматичне приготування – наявність в пам'яті пристрою приготування різноманітних страв;
  • функція затримки пуску – дозволяє розігріти їжу в певний час;
  • програмування рецептів в пам'ять – дозволяє зберігати в пам'яті власні рецепти і надалі користуватися ними, лише поставивши вага і вид продукту;
  • програмування приготування – дає можливість задавати послідовність режимів (розморожування продукту+запікання). Від користувача потрібно встановити вид і вагу продукту, а також задати команди в потрібному порядку.

Інші функції

Пароварка – розширює можливості мікрохвильовки (приготування страв на парі, стерилізація посуду, очищення парою робочої камери). Переваги: компактність і економія коштів (не потрібно купувати окрему пароварку). НВЧ-піч з пароваркою добре підійде сім'ям з маленькими дітьми.

Хлібопічка – розширює можливість мікрохвильовки (випічка хліба, пирогів). Як і в попередньому випадку, користувач отримує переваги пристрою «2 в 1» – компактність і економію коштів.

Парове самоочищення (очищення парою) – спрощує чистку робочої камери печі від складних забруднень. Досить поставити всередину приладу посудину з водою і включити відповідну програму. Потім бруд забирається губкою або ганчірочкою.

Дезодаратор – нейтралізує неприємні запахи в печі, які можуть змінити смак страви, що готується. Такою функцією бажано користуватися після приготування їжі з яскраво вираженим запахом або при задимленні.

Сенсор температури – використовується для контролю температури всередині мікрохвильовки. Ця функція забезпечує високу точність регулювання температури і стане в нагоді в першу чергу для розігріву їжі.

Звуковий сигнал – повідомляє про завершення приготування страви. При бажанні цей сигнал можна відключити.

Звуковий таймер – дозволяє засікати час при виконанні різних кулінарних робіт на кухні.

Швидкий старт – після натискання кнопки піч працює на повній потужності протягом 30 секунд. При повторному натисканні цей режим продовжуватиметься ще на 30 секунд. Дає можливість швидко розігріти чи приготувати страву.

Рівномірний розподіл мікрохвиль – забезпечується кількома джерелами НВЧ-випромінювання. Завдяки такій опції продукти обробляються більш рівномірно, що підвищує якість приготування їжі.

Автозважування – автоматично визначає вагу продукту, що розташований на поворотному столику.

Поетапне приготування – поєднує кілька процесів в один, наприклад, розморожування та гриль. Приготування окремих страв потребує зміни режиму чи температури на кожному кроці. Ця функція позбавляє необхідності контролювати приготування їжі, оскільки наступний етап починається після завершення попереднього.

Блокування дверцят – не дозволяє маленьким дітям відкрити дверцята мікрохвильової печі. Подібне блокування знімають одночасним натисканням кількох клавіш.

Захист від дітей – ще одна корисна функція для сім'ї із маленькими дітьми. У деяких моделях при відкриванні дверцят спрацьовує відключення НВЧ, в інших – при блокуванні не працюють кнопки керування.

Деякі сучасні НВЧ-печі можуть підключатися до системи «розумний дім», що дозволяє дистанційно управляти пристроєм за допомогою комп'ютера, смартфона або планшета. Серед інших можливостей: отримання повідомлень про завершення готування та іншої інформації на електронний пристрій, оновлення рецептів через Мережу.

Стиль

Сучасний – звичайні мікрохвильові печі, що зустрічаються найчастіше.

Ретро – ці мікрохвильові печі можна дізнатися за стилізованими під старовину деталями, наприклад, рельєфною ручкою або вікном нестандартної форми. Деталі виконуються з бронзи, латуні та інших подібних матеріалів. За функціоналом такі моделі можна порівняти з «сучасними» НВЧ-печами. Нестача – висока вартість.

Відкривання дверцят

Тип

Бічна – дверцята відкриваються вліво. Мікрохвильові печі з бічним відкриттям дверцята зустрічаються найчастіше.

Відкидні дверцята – відкриваються вперед як у класичній духовці. Подібний варіант характерний для мікрохвильових печей і деяких окремо стоять пристроїв.

Спосіб

Ручкою – вимагає докладання деяких фізичних зусиль.

Кнопкою – зручніше за попередній спосіб, проте кнопка з часом може западати.

Діаметр поворотного столика

Від цього параметра залежить розмір посуду, який можна розташувати у камері мікрохвильової печі. У різних моделях складає 200-300 мм та більше. Але із збільшенням діаметра поворотного столика зростають і розміри пристрою.

Розміри

Розміри мікрохвильової печі враховують при виборі місця встановлення.

Орієнтовні розміри мікрохвильових печей:

  • ширина – до 50 см (окремі), 45-60 см (вбудовувані);
  • висота – 30 см (окремо стоять), 30-45 см (вбудовані);
  • глибина – 40 см (окремі), 30-60 см (вбудовувані).

Виробник

Групу найменш якісних мікрохвильових печей становить продукція Clatronic, Delfa, Elenberg, Haier, Hansa, Kaiser, Rainford, Saturn, Scarlett, Vitek, West, Liberton, Mystery, Supra, Zelmer. Це як правило недорогі пристрої, однак прості і без додаткових функцій. Печі складніші за ціною вже можна порівняти з більш надійною і якісною технікою. На деякі бренди, наприклад, Kaiser, ціна занадто завищена. В цілому, ця техніка ненадійна, а мережа сервісних центрів залишає бажати кращого.

Хорошим поєднанням ціна/якість володіє продукція популярних марок Daewoo, Gorenje, Candy, Hotpoint-Ariston, Moulinex, Panasonic, Whirlpool, Zanussi, Ardo, Sharp. У багатьох виробників є величезна кількість моделей мікрохвильовок для будь-якого гаманця: від моделей простіше до дорогих мультифункціональних печей. Ці компанії забезпечують хорошу сервісну підтримку покупців, що особливо важливо для кухонної побутової техніки, яку ми використовуємо щодня.

Лідерами за якістю є мікрохвильові печі LG, Samsung, Bosch, Electrolux, AEG, Siemens. Ціна на цю продукцію залежить від функціональності пристрою, однак на якості це ніяк не відбивається. Тобто купуючи дешевшу і просту модель LG, ви все одно купуєте надійну річ. Як правило, ця техніка добре зібрана і виготовлена з якісних матеріалів.

Окремою групою мікрохвильовок є печі IKEA, Franke, Gaggenau, Smeg, Miele. Це виробники вбудованої (як правило) техніки преміум-класу: дуже якісної продукції, з елегантним і продуманим дизайном, іноді ексклюзивним. Однак такі печі коштують набагато дорожче інших. В деяких випадках (наприклад, з IKEA) висока ціна обумовлена виключно популярністю бренду. Якщо розглядати дорогу техніку Bork, то на лице переплата за вдалий дизайн. Печі Bork прийнято відносити до преміум-класу, однак якість мікрохвильовок абсолютно не відповідає ціні.

Відгуки про статтю

спасибо!Все понятно!

ОГРОМНОЕ СПАСИБО ЗА СТАТЬЮ!

Конечно же лучше брать многофункциональную микроволновку, чтобы можно было пользоваться ею полноценно. У меня, например, с грилем и я довольна. Заменяет мне духовку, при этом результат готовки всегда на высоте.

Отличная статья, сама нахожусь в поиске микроволновки. Думаю с грилем лучше, правда они подороже.

спасибо за ваше мнение.

Действительно, хороший и доходчивый обзор, даже помог мне в выборе своей микроволновки, взял с грилем и доволен, как слон.

Рады, что вам нравится наша статья.

Действительно, приятный и простой обзор. Убедился в правильности своего выбора :) Спасибо.

Спасибо, очень приятно :)

Спасибо,все доступно и понятно написано , очень помогло в выборе)))

Рады, что наша статья была Вам полезна :)

Хороший обзор, спасибо автору за интересный материал! Решаю какой агрегат выбрать. Думаю с грилем. Уверен, если пользоваться правильно, то сильно выручает. Вреда для здоровья ))) от мобильника больше! Удачки, всем!

Спасибо и вам за мнение! рады, что смогли помочь в выборе.