Як вибрати палиці для лиж

Лижні палиці – спортивний інвентар, який використовується для підтримки рівноваги та прискорення руху на лижах. Лижна палиця складається з держака, ручки, петлі для руки, лапки та наконечника.

Вид

Гірськолижні – використовуються як для відштовхування на старті, так і для підтримки рівноваги на поворотах. Зустрічаються як прямі, так і вигнуті палиці (слалом і швидкісний спуск).

Для бігових лиж – застосовуються для відштовхування лижника і прискорення при русі. Для цього виду лиж використовуються тільки прямі палиці (наприклад, в біатлоні).

Телескопічні – палиці зі змінною довжиною (складні), призначені для альпіністів, а також використовуються у фрірайді та скітурі. Довжина регулюється в межах 110-145 см. У порівнянні з попередніми видами мають меншу жорсткість. Така палка зручна в транспортуванні, однак щоразу її доведеться збирати та розбирати, та й вага її більше, ніж у звичайних палиць.

Матеріал держака

Алюмінієвий сплав найміцніший й довговічний, але важчий за пластиковий. При падінні на них лижника палиці не ламаються, але можуть зігнутися. На сьогодні зустрічаються рідко.

Склопластикові палиці (Fiber Glass) – поєднують в собі невелику ціну і легкість, проте можуть зламатися. Використовуються як любителями, так і професіоналами. Гарний варіант для початківців лижників.

Вуглепластикові (Carbon) – найлегші, добре пружинять, що забезпечує комфортність катання. Ціна їх вище, ніж алюмінієвих і склопластикових. Широко використовуються професіоналами.

Композит – комбінація скла і вуглепластику. «Золота середина» за ціною, вагою і міцністю.

Ручка

Ручка найчастіше виготовляється зі шкіри, пластика і пробки. Аматорські палиці оснащуються пластиковими ручками, а професійні моделі – з дорожчих матеріалів – пробки та шкіри. Важливо, щоб руків'я була зручним і нековзним. Гарний варіант – ручка анатомічної форми з виїмками під пальці. Руків'я дитячих і жіночих палиць мають укорочену довжину.

Петля для ручки

Це пристосування дозволяє зменшити навантаження на м'язи рук, оскільки рука спирається на петлю, а не на руків'я. До того ж, вона дозволяє контролювати рух палиці. Петлі для ручки в основному робляться зі шкіри або синтетичних шкірозамінників. Краще, якщо петля може відстібатися від палиці, в іншому випадку при падінні можна отримати травму руки.

Лапка (розетка)

Лапка – пристосування у вигляді кільця, насадженого на нижню частину палиці, що запобігає її провалюванню в пухкий сніг. Найчастіше зустрічаються пластикові лапки. Діаметр лапки залежить від стану сніжного покриву. Оптимальний варіант для щільного сніжного покриву – 4-5 см, а при рихлому – 10 см. Універсальним вважається діаметр лапки в 7-8 см.

Наконечник

Наконечник призначений для фіксації уколу на жорсткому снігу і льоду. Його виробляють зі сталі (дешевий варіант) або твердих сплавів (карбід вольфраму або титану).

Форма наконечника буває різною:

  • конус – зустрічається рідко, травмонебезпечний;
  • зворотний конус – найпоширеніший і безпечний варіант;
  • «Зубчаста коронка» – добре підійде для крижаних схилів.

З метою безпеки наконечники для дитячих палиць виробляють із пластику або інших неметалевих матеріалів.

Довжина

Довжина палиці залежить від зросту лижника і визначається за формулою: зріст людини мінус 20-30 см (для бігових лиж) і мінус 40-50 см (для гірських лиж). Ця формула підійде як для дорослих, так і для дитячих палиць.

Важливо: лижні палиці повинні бути комфортними та зручними, для цього їх потрібно приміряти в магазині.

Виробник

При виборі палиць для лиж необхідно керуватися вашим особистим комфортом. Виробників палиць не так багато. Якщо ви – початківець лижник і ваша вага не перевищує 75 кг, то можна купити палиці дешевше зі скловолокна. В іншому випадку, при належному досвіді катання, обирайте палиці за своїм зростом і вагою з продукції марок Fischer, Head, Rossignol, Atomic, Elan, Fizan, Leki, Line Skis. Це найвідоміші та авторитетні марки гірськолижного обладнання. Виготовляють палиці зі скловолокна (дешевше) і вуглепластику (дорожче). Найважливіший критерій вибору – відповідність зросту і досвіду катання.

Відгуки про статтю