Як вибрати комплект меблів для спальні

Конструкція

Спальний гарнітур (готовий комплект) – складається з меблів, виконаних в одному дизайні і розрахованих на приміщення різної площі. Мінімальна комплектація: ліжко (найчастіше двоспальне), шафа, тумба. Предмети, що входять в спальний гарнітур, не можна придбати окремо.

Модульна (складальна) – складається з модулів (предметів), які можна використовувати в різних варіантах: як окремі елементи або в комбінації один з одним. Це дозволяє власнику самостійно визначати обстановку спальні і при бажанні змінювати її. Комплектація: двоспальне ліжко, шафа, тумба (основний набір). Додатково можуть входити дзеркало, комод, туалетний і журнальний столик.

Характерною особливістю набірного гарнітура є можливість придбання будь-якого модуля окремо.

Ліжко

Ліжко – центральний елемент спального гарнітура, що складається з каркаса, матраца і основи під матрац.

Каркас ліжка відповідає за міцність і дизайн ліжка, матрац і основа для нього – за комфорт. Рекомендується обирати ліжка з дерев'яними або металевими каркасами з ортопедичною основою, виконаною з гнутоклеєних ламелей. Матраци поділяються на пружинні і безпружинні зі своїми достоїнствами і недоліками.

Ліжко може бути одно- і двох'ярусним, складаним, трансформованим (шафа-ліжко). За розміром ліжка поділяються на односпальні, полуторні і двоспальні. Вибір виду та розміру виробу визначається кількістю користувачів і розміром спальні.

Шафа

Шафа – може бути корпусною або вбудованою: в першому випадку її можна переставляти, у другому - не можна.

Буває кілька видів шаф.

Двостулковий – класичний варіант, що забезпечує одночасний доступ до всього отвору шафи і порівняно недорогий. Недолік - двостулкові двері у відкритому положенні займають досить багато місця і заважають вільному проходу. Цю модель можна встановити поруч із вхідними дверима, якщо вона відкривається всередину спальні.

Шафа-купе – має розсувні двері (зазвичай дзеркальні), що заощаджують простір приміщення. Це ідеальне рішення для малогабаритної спальні. Така шафа часто буває вбудованою. Недоліки: висока вартість, неможливість одночасного доступу до всього внутрішнього простору шафи.

Кутовий – відмінно вписується в спальню невеликих розмірів, маючи при цьому достатню місткість. Зустрічаються моделі, як з розсувними дверима, так і з двостулковими.

Шафа-ліжко – поєднує в собі два основних предмета меблів спальні. Вдень такий виріб виконує функцію шафи (має антресолі, відділення для одягу і білизни), вночі – ліжка. Подібний варіант підійде для тісних спалень.

Матеріал

Дерево – екологічний, гарний і довговічний, але дорогий матеріал. Дерев'яні комплекти меблів виглядають громіздко і будуть доречними в просторих спальнях. Такі меблі потребують ретельного догляду. Вироби з дуба, бука, горіха обійдуться дорого, але прослужать протягом довгих років. Бюджетні рішення з сосни не настільки довговічні.

Важливо: деякі породи деревини, наприклад, сосна, виділяють речовини, благотворно впливаючі на організм і сприяючі міцному сну.

ДСП і МДФ – нагадують дерево, але коштують набагато дешевше. За зовнішнім виглядом і терміном служби поступаються натуральному дереву. При цьому комплект меблів для спальні з ДСП має меншу ціну і є більш токсичним, ніж аналог з МДФ.

В спальню небажано купувати гарнітур з ДСП, так як в цьому приміщенні людина проводить до третини доби, а часто провітрювати кімнату не завжди можливо (наприклад, взимку). Особливо це важливо, якщо хтось із членів сім'ї страждає від астми або алергії.

Предмети спального гарнітура з ДСП і МДФ мають спеціальне покриття, що підвищує стійкість до вологи і механічних пошкоджень. Зустрічаються бюджетні – ламіновані і більш дорогі варіанти, обклеєні шпоною. В останньому випадку меблі з ДСП візуально не відрізняється від дерев'яної моделі.

Важливо: купуючи для спальні комплект з ДСП, слід звернути увагу на екологічний клас виробу, який вказується в сертифікаті відповідності. Гарнітур класу Е1 порівняно безпечний, а найбезпечнішим варіантом є меблі з маркуванням Е0.

Розмір

Перед вибором гарнітура, слід виміряти параметри спальні і намалювати план, де буде вказано розташування предметів меблів.

Від розміру приміщення залежить і комплектація меблевого гарнітура. Для малогабаритних спалень підійдуть гарнітури, що включають в себе полуторне ліжко з додатковим місцем зберігання (відсік, полиці, шухляди), шафу-купе, тумбу. Замість тумби можна встановити комод з дзеркалом, який буде не тільки виконувати її функції, але і замінить туалетний столик.

У кімнаті, де не поміститься і такий комплект, має сенс розмістити окремі предмети: полуторне ліжко, невелику шафу (бажано з дзеркальними дверима) і дві маленькі тумбочки або стелаж. Також можна придбати шафу-ліжко або ліжко з шухлядами, що висуваються або модель-трансформер. Диван-ліжко буде хороший для спальні, яка використовується вдень в якості вітальні.

Важливо: щоб візуально розширити невелику спальню, слід її прикрасити дзеркалами – повісити на стіну і/або придбати шафу-купе з дзеркальними фасадами. Також дзеркала зроблять приміщення більш світлим.

В середні і просторі спальні відмінно впишуться стандартні комплекти меблів. Якщо дозволяє розмір кімнати, можна доповнити інтер'єр комодом і туалетним столиком - незамінним предметом меблів для дам.

Окремі параметри

Довжина спального місця ліжка становить 200 см, хоча зустрічаються моделі довжиною 190, 195 і 220 см.

По ширині спального місця ліжка підрозділяються на три категорії:

  • односпальні (80-100 см) – застосовуються в готелях, санаторіях, пансіонатах. Ці ліжка підійдуть для підлітків або гостей;
  • полуторні (100-150 см) – забезпечують комфортний відпочинок одній людині. На подібному ліжку можуть поміститися і двоє людей;
  • двоспальні (160-200 см) – оптимальне рішення для двох користувачів.

Оптимальна висота шафи – до 180 см. Більш високі вироби будуть виглядати громіздко, та й закривати їх з часом стане незручно через деформацію дерева.

Стиль

Класичний – вишуканий комплект меблів, виконаний в різних «історичних» стилях (рококо, бароко, класика). Для меблів характерні криволінійні обриси і велика кількість декору – ліпнина, тонке різьблення, позолота, інкрустація. Перевага віддається натуральним матеріалам, перш за все, цінних порід дерева, що відбивається на вартості гарнітура. Колір – стримані пастельні тони.

Іноді в такий комплект входить балдахін – гарний навіс з тканини над ліжком. Класичні спальні, як правило, досить громіздкі (матеріал, безліч декоративних елементів). Тому вони краще будуть виглядати в середніх і просторих спальних приміщеннях.

Сучасний – практичний варіант, що створює функціональний простір (хай-тек, мінімалізм). Меблі позбавлені декору, мають прямі контури і часто – симетричні форми (хай-тек). Використання скла, пластику, металу робить такі спальні більш дешевими. Колір – білий, чорний, темно-коричневий.

Предмети, що входять в комплект бувають багатофункціональними, наприклад, деякі ліжка можуть виробляти вібромасаж або дозволяють піднімати основу шляхом натискання кнопки на пульті ДУ. Нерідко гарнітур в сучасному стилі оснащується підсвічуванням.

Гарнітур в сучасному стилі відрізняється більшою компактністю за рахунок застосовуваних матеріалів, конструктивних рішень і кількості предметів меблів. Наприклад, комплект, виконаний в мінімалістському стилі, складається з ліжка з висувними ящиками і невеликих приліжкових столиків.

Важливо: стиль самого ліжка багато в чому визначається оформленням узголів'я або спинок – під нього підбирають інші предмети меблів.

Колір

При виборі кольору меблів для спальні, як правило, враховується колірна гама оформлення кімнати, освітлення і розміри приміщення.

Для невеликої спальні бажано вибирати меблі світлих тонів, візуально розширюючих простір кімнати. Для більш просторої спальні можна підібрати комплекти і темних кольорів, які, навпаки, візуально звужують приміщення.

Меблі для спальні світлих тонів додають інтер'єру свіжість і легкість, однак на них добре помітні різні дефекти і забруднення. Такий гарнітур потребує регулярного догляду. Більш практичні темні меблі добре маскують різні дефекти і плями, але пил на них видно краще, ніж на світлому гарнітурі. Крім цього, комплект в темних тонах надає спальні оригінальний вид.

Обираючи гарнітур темних тонів, зверніть увагу на освітленість спальні: якщо світла буде недостатньо, це додасть кімнаті сумовитий і навіть похмурий вигляд. Подібні меблі навряд будуть сприяти релаксації. А ось пастельні тони, навпаки, заспокоюють нервову систему і допомагають заснути. Жовті відтінки роблять інтер'єр більш радісним і світлим, а зелені тони допомагають розслабитися.

Темні тони часто зустрічаються в меблях, виконаних в стилі хай-тек і мінімалізм. Світлі кольори широко використовуються як в класичних, так і в сучасних стильових напрямках.

Оформлення

Без оформлення – відрізняється простою формою, стриманістю квітів, невибагливим дизайном.

Вставки – роблять меблі спальні більш привабливими. Матеріали, з яких виготовляються такі вставки, можуть бути різними: дерево, прикрашене тонким різьбленням, МДФ, шкіра (екошкіра), камінь і т.д.

Фотодрук або малюнок – дозволяє прикрасити дверцята (фасади) шафи відповідно до власних уподобань (види міст, пейзажі, зображення тварин і рослин, орнаменти в будь-якому стилі). Малюнками також декоруються тумба, комод, спинка і узголів'я ліжка.

Оснащення

Підсвічування – може бути як декоративним, так і функціональним. Якщо підсвічування знаходиться внизу, то воно створює ілюзію «ширяння» ліжка в повітрі, якщо в узголів'ї – забезпечує комфортне вечірнє читання. Крім того, підсвічування може розташовуватися в шафі або дзеркалі. Колір такого підсвічування буває динамічним або статичним.

Важливо: при відсутності вбудованого підсвічування, варто встановити поруч з ліжком торшер або бра. Краще, якщо світло в спальні буде неяскравим і розсіяним – в цьому випадку воно буде сприяти розслабленню. Ідеальне рішення – розмістити кілька джерел світла, які висвітлюють окремі елементи інтер'єру.

Місця зберігання – ящики або полиці в ліжку, які використовуються для зберігання постільної білизни, ковдр, піжам та інших речей. Відмінним рішенням для зберігання білизни буде місткий і компактний комод. Іноді гарнітур комплектується стелажем. На полицях або в невеликих тумбочках можна зберігати книги, годинник, мобільний телефон, сувеніри та інші дрібниці.

Поради

  • Спальний гарнітур повинен бути безпечним для здоров'я, про що свідчить сертифікат відповідності і санітарно-гігієнічний висновок.
  • Комплект меблів для спальні повинен мати докладну інструкцію по збірці. Краще довірити складання меблів професіоналам.
  • Переконайтеся в надійності кріплень і якості фурнітури. Меблі повинні бути міцними, двері і ящики - легко відкриватися. Варто віддавати перевагу металевій фурнітурі.
  • Необхідно переконатися у відсутності дефектів в гарнітурі (подряпини, відколи, деформації).
  • Щоб шафа прослужила довше, ролики і напрямні дверних полотен шафи-купе повинні бути виготовлені з металу. Алюмінієва розсувна система дешевше, але менш міцна і може шуміти під час руху двері, а сталева позбавлена цих недоліків, але обійдеться дорожче. Пластикові колеса швидко виходять з ладу.
  • Бажано, щоб дверне полотно шафи-купе було окантовано сталевою рамкою, яка виконує функцію опори і ребер жорсткості при його русі. Такі аксесуари, як доводчики і амортизатори зроблять користування шафою більш комфортним. Буде доречно і наявність стопора, який фіксує двері в потрібному положенні.
  • Зверніть увагу на ніжки меблів, що входять в спальній гарнітур: в ідеалі вони повинні бути регульованими, оскільки в квартирах часто зустрічаються нерівні підлоги.
  • Краще придбати якісну продукцію відомих торгових марок, ніж дешевший варіант, сумнівний з точки зору якості і безпеки.
Відгуки про статтю

Спасибо большое, статья помогла определится с выбором. Единственное, хотелось бы больше почитать про соотношение цветовой гаммы. Что-то не могу найти хорошей стать на эту тему!

Постараемся расширить статью. спасибо!