Як вибрати комплект передпокою

Тип

Стандартний – складається з шафи з двостулковими дверцятами, дзеркала, тумби для взуття, комода з висувними ящиками, вішаків для одягу.

Передпокій-купе – основним елементом цього гарнітура є шафа-купе, яка може доповнюватися дзеркалом, тумбою для взуття, навісними і висувними полицями.

Конструкція

Звичайна (готова) – складається з меблів, виконаних в одному дизайні і розрахованих на приміщення різної площі. Готовий передпокій зустрічається лише в повній комплектації.

Модульна (складальна) – складається з модулів, які можна використовувати в різних варіантах: як окремі елементи або в комбінації один з одним. Це дозволяє власнику самостійно визначати загальний дизайн передпокою і при бажанні змінювати його. Характерною особливістю набірного гарнітура є можливість придбання будь-якого модуля окремо.

Модульні передпокої відмінно підійдуть для малогабаритних холів, куди звичайні комплекти часто не вміщуються.

Шафа

Шафа – основа комплекту меблів для передпокою. Вона має ящики і полиці, закриті розсувними або двостулковими дверцятами. Шафа може бути корпусною або вбудованою: в першому випадку її можна переставляти, в другому – не можна. Деякі моделі, наприклад, шафи-купе, можуть замінити комод, полиці для головних уборів, взуттєву тумбу, вішалку і навіть дзеркало.

Буває кілька видів шаф.

Двостулкова – класичний варіант, що забезпечує одночасний доступ до всього отвору шафи і порівняно недорогий. Шафа підійде для більшості передпокоїв. Недолік – двостулкові двері у відкритому положенні займають досить багато місця і заважають вільному проходу. Її не можна встановити поруч із вхідними дверима, якщо вона відкривається всередину приміщення.

Шафа-купе – має розсувні двері (зазвичай дзеркальні), що заощаджують простір приміщення. Це ідеальне рішення для передпокою. Така шафа часто буває вбудованою. Недоліки: висока вартість, неможливість одночасного доступу до всього простору шафи.

Кутова – відмінно вписується в малогабаритний передпокій. Зустрічаються моделі, як з розсувними дверима, так і з двостулковими.

Вибір тієї чи іншої шафи залежить від габаритів і планування холу. Мінімальна глибина двостулкової шафи становить 30 см (середня – 55-60 см, максимальна – 80 см), шафи-купе – 45 см.

Якщо хол має маленьку площу і витягнутий по довжині, то краще обрати двостулкову шафу. Така модель підійде і для невеликого квадратного приміщення. У нішу передпокою відмінно впишеться шафа-купе, візуально збільшуюча висоту холу.

Важливо: для економії коштів можна обрати шафу-купе з одним дзеркалом.

Для зменшення ціни вбудованої шафи, можна відмовитися від бічних панелей, задньої стінки, дна і даху. Їх функцію виконуватимуть стеля, стіни і підлога.

Шафа повинна мати місця зберігання для головних уборів і взуття. Чим більше таких місць, тим краще.

Матеріал

Дерево – екологічний, гарний і довговічний, але дорогий матеріал. Дерев'яні комплекти меблів виглядають більш громіздко і будуть доречними в просторих передпокоях. Вироби з дуба або бука обійдуться дорожче, але термін експлуатації таких меблів може обчислюватися десятками років. Бюджетні рішення з сосни не настільки довговічні.

ДСП і МДФ – нагадують дерево і коштують набагато дешевше. За зовнішнім виглядом і терміну служби поступаються натуральному дереву. При цьому комплект меблів для передпокою з ДСП має меншу ціну і є більш токсичним, ніж аналог з МДФ.

Комплекти меблів для передпокою ламінуються або покриваються шпоною. Ламіновані моделі відрізняються різноманітністю кольорів, стійкістю до вологи і механічних впливів, а шпоновані – відмінно імітують масив дерева і ефектно виглядають. І ламінат, і шпона забезпечують деякий захист від токсичних випарів.

Можна зустріти і меламінове покриття: воно менш міцне і довговічне, ніж ламінат і використовується для облицювання поверхонь, що не зазнають значних навантаженнь.

Важливо: купуючи для передпокою комплект з ДСП, слід звернути увагу на екологічний клас виробу, який вказується в сертифікаті. Гарнітур класу Е1 порівняно безпечний, а найбезпечнішим варіантом є меблі з маркуванням Е0.

Комплекти меблів для передпокою, в яких використовуються пластикові деталі, виглядають досить просто і підійдуть для заміських будинків.

Важливо: звертайте увагу на товщину матеріалу (особливо ДСП). Від цього параметра залежить міцність меблів. Оптимальна величина – 16-18 мм.

Розмір

Перед вибором гарнітура, слід виміряти параметри передпокою і намалювати план, де буде вказано розташування предметів меблів.

Від розміру приміщення залежить і комплектація меблевого гарнітура. Для невеликих передпокоїв підійдуть комплекти, що складаються з вішалки, взуттєвої тумби, дзеркала. Шафа-купе в таких випадках практично не використовується (іноді зустрічається мініатюрний варіант такої шафи).

Якщо ж в хол не поміщається і такий комплект, то можна придбати окремі предмети: корпусна вішалка з дзеркалом і полицями, маленька шафа/комод із взуттєвою тумбою і антресоллю або трюмо. Для економії місця варто придбати тумбочку, поєднану з місцем сидіння (пуф, банкетка).

Вузькі передпокої вимагають компактних меблів, позбавлених виступаючих елементів. Зазвичай гарнітур включає в себе шафу-купе, навісну вішалку, комод, тумбу для взуття. Непогано виглядає в невеликому або вузькому передпокої шафа з радіусним фасадом, візуально згладжує кути. В той же час вона має менший внутрішній простір, ніж звичайна модель.

В середні і просторі передпокої відмінно впишеться стандартний комплект меблів або передпокій-купе. Крім цього, для передпокою середніх розмірів оптимальним вибором стане кутова шафа. Якщо площа дозволяє, можна встановити маленький диван.

Глибина шафи не повинна бути менше 30-40 см, інакше вона не буде достатньо місткою і стійкою. Стандартна глибина шафи становить 60-70 см. Ширина шафи залежить від кількості членів сім'ї та глибини: неглибокі шафи зазвичай бувають досить широкими.

Висота шаф може досягати 220 см (часто зустрічається параметр – 205 см). Вбудовані меблі мають висоту від підлоги до стелі, що виключає появу поверхонь, які збирають пил. Недоліком цього варіанту є відсутність додаткового місця зберігання різних предметів.

Важливо: щоб помістити у вузьку шафу велику кількість речей, краще їх вішати не на вішаки, а на гачки. Однак в цьому випадку речі будуть більш м'яті.

Гачки на вішалці можуть бути одинарними або подвійними (обертовими). На подвійні гачки зручно вішати одяг на вішаках.

У просторих передпокоях можна повісити підлогове або настінне дзеркало (оптимальне місце – над комодом). В більш стиснених умовах, варто звернути увагу на шафу-купе з дзеркальними фасадами. Настінне дзеркало і дзеркальні дверцята шафи візуально збільшують простір передпокою і роблять його світліше.

Стиль

Класичний – вишуканий комплект меблів, виконаний в різних «історичних» стилях (класика, ампір, рококо, бароко). Перевага віддається натуральним матеріалам, зокрема, цінним породам дерева, що позначається на вартості гарнітура. Класичні передпокої, як правило, досить громіздкі (матеріал, велика кількість декору).

Сучасний – практичний варіант, що створює функціональний простір (хай-тек, мінімалізм). Використання скла, пластику, металу робить такі передпокої більш дешевими. Меблі в сучасному стилі відрізняються більшою компактністю за рахунок матеріалів і конструктивних рішень.

Сучасний стиль дозволяє вписати гарнітур навіть в самий маленький передпокій. Класичний стиль буде доречніше в середніх і великих приміщеннях.

Колір

При виборі кольору меблів для передпокою, зазвичай виходять з декількох чинників: колірна гама оформлення квартири, розміри приміщення і практичність.

Колір передпокою повинен гармоніювати з колористичними рішеннями інших кімнат. При цьому рекомендується не використовувати понад трьох кольорів.

Для невеликих передпокоїв бажано обирати меблі світлих або «холодних» тонів, візуально розширюючих простір приміщення. Для більш просторих холів можна підібрати комплекти і темних або яскравих тонів, які, навпаки, візуально звужують приміщення.

Широко використовується поєднання контрастних кольорів (світлий колір – фасад, темний колір – корпус). Таке рішення часто зустрічається в стилях модерн і конструктивізм.

Світлі меблі надають інтер'єру свіжість і легкість, але швидко забруднюються і вимагають регулярного догляду. Темний передпокій добре маскує різні дефекти і плями, але часто створює сумну атмосферу.

Важливо: щоб відрізнити меблі стилю модерн від конструктивізму, зверніть увагу на її контури: в першому випадку будуть криволінійні обриси, у другому – строгі прямі лінії.

Оформлення

Без оформлення – відрізняється простою формою, стриманістю кольорів, невибагливим дизайном.

Вставки – роблять меблі передпокою більш привабливими. Матеріали, з яких виготовляються такі вставки, можуть бути різними: дерево, МДФ, шкіра (екошкіра), камінь і т.д.

Фотодрук або малюнок – дозволяє прикрасити фасади меблів відповідно до власних уподобань (види міст, пейзажі, зображення тварин і рослин, орнаменти в будь-якому стилі).

Важливо: можна оформити фасади і боковини шафи так, щоб вони були схожі на стіну. В цьому випадку шафа сприймається як частина стіни і зливається з нею. Такий варіант особливо хороший для вбудованих моделей.

Оснащення

Підсвічування – забезпечує хороше освітлення в шафі. Така функція актуальна саме для передпокоїв, оскільки вони часто бувають недостатньо освітленими. Підсвічування зустрічається у вигляді стрічки або точкових світильників.

Важливо: при відсутності підсвічування, має сенс встановити верхнє освітлення (для дзеркала) і бічні світильники (для шафи). Така система дозволить не тільки комфортно стежити за своєю зовнішністю, але і допоможе знайти необхідну річ в шафі.

Місця зберігання – ящики, полиці, вішалки, які використовуються для зберігання взуття, верхнього одягу, парасольок, головних уборів. Маленькі висувні ящики добре підходять для ключів, щітки для взуття, кремів та інших дрібниць. В закритих секціях шафи зазвичай розміщують особисті речі і предмети, які використовуються рідко. У відкритих секціях зберігають повсякденний одяг.

Поради

  • Комплект меблів для передпокою повинен мати докладну інструкцію по збірці.
  • Слід звернути увагу на надійність кріплень і якість фурнітури. Меблі повинні бути міцними, двері і ящики – легко відкриватися, гачки – витримувати вагу одягу. Варто віддавати перевагу металевій фурнітурі.
  • Щоб шафа прослужила довше, ролики і напрямні дверних полотен шафи-купе повинні бути виготовлені з металу. Алюмінієва розсувна система дешевше, але менш міцна і може шуміти під час руху дверей, а сталева позбавлена цих недоліків, але обійдеться дорожче. Пластикові колеса швидко виходять з ладу.
  • Бажано, щоб дверне полотно шафи-купе було окантоване сталевою рамкою, яка виконує функцію опори і ребра жорсткості при його русі. Такі аксесуари, як доводчики і амортизатори зроблять користування шафою більш комфортним. Буде доречна і наявність стопора, який фіксує двері в потрібному положенні.
  • Добре, якщо дзеркало в шафі покрито спеціальною плівкою, яка запобігає розліт скалок у разі його руйнування.
  • Передпокій – одне з найбільш швидко забруднюючихся приміщень квартири. Тому варто обирати меблі з покриттям, стійким до вологи і хімічних речовин.
  • В темних передпокоях не бажано розміщувати тоновані дзеркала.
  • Передпокій повинен мати округлі кути – це знизить ризик отримання випадкової травми.
  • Рекомендується обирати комплект меблів, який передбачає як право-, так і лівостороннє складання. Тим самим можна в будь-який момент поміняти елементи передпокою місцями.
  • Зверніть увагу на ніжки шафи: в ідеалі вони повинні бути регульованими, оскільки в квартирах часто зустрічаються нерівні підлоги.
Відгуки про статтю