Як вибрати комплект меблів для ванної кімнати

Комплект меблів для ванної використовується при оформленні відповідного приміщення, упорядкованого зберігання приладдя для гоління, шампунів, кремів, миючих засобів.

Тип

Готовий комплект – складається з меблів, виконаних в одному дизайні і розрахованих на ванні кімнати різної площі. Стандартна комплектація: шафа (часто з дзеркалом), тумба з умивальником, полиця з дзеркалом. Зустрічаються і більш компактні рішення – дзеркало і тумба. Предмети, що входять в готовий комплект, не можна придбати окремо.

Складальний (модульний) – складається з модулів (предметів), які використовуються в різних варіантах: як окремі елементи або в поєднанні один з одним. Це дає можливість власнику самостійно визначати і змінювати інтер'єр вітальні.

Установка

Підлогова – класичний варіант, який відмінно впишеться в будь-яку ванну. Підлогові меблі прості в установці, але ускладнюють прибирання.

Навісна – монтується на стіну, тим самим візуально збільшує простір приміщення і полегшує прибирання. Крім того, підвісними меблями зручно користуватися, не нахиляючись, що актуально для людей похилого віку і страждаючим захворюваннями спини. Мінус - складність в установці. Навісні меблі рекомендуються, якщо у ванній є «тепла підлога».

Кутова – займає мінімум місця і добре підійде для малогабаритної ванної.

Матеріал

Меблі для ванної кімнати повинні бути стійкими до дії вологи і миючих засобів, а також перепадів температури.

ДСП – недостатньо вологостійка, тому вироби з цього матеріалу купувати не варто.

МДФ – міцніше і стійкіше до вологи, ніж попередній варіант. Крім того, МДФ легко піддається тонкій обробці, що дозволяє створити меблі різної форми.

Дерево – довговічний і красивий, але дорогий матеріал. Дерево чутливе до дії гарячого і вологого повітря, тому для підвищення вологостійкості меблі піддають лакуванню. Подібний варіант хороший для просторих ванних кімнат з посиленою вентиляцією. Дерев'яні меблі добре виглядають в класичних інтер'єрах.

Пластик – дешевий і вологостійкий матеріал, якому легко надати будь-яку форму і колір. Недолік – чутливість до подряпин.

Метал, скло – надають меблям оригінальний вид. Зазвичай з таких матеріалів виконуються окремі деталі (ніжки або дверцята). Ці меблі відмінно впишуться в сучасні інтер'єри, але не підійдуть для класичних стилів. Недоліки: метал дорогий, а скло – навіть загартоване – може розбитися. До того ж, прозоре скло не захищає вміст шафок або тумб від стороннього погляду.

Важливо: купуючи меблі з металевими елементами, зверніть увагу на обробку матеріалу спеціальними антикорозійними складами.

Вологостійкі покриття

Меблі з ДСП та МДФ мають спеціальне покриття, яке захищає від негативного впливу вологи.

Самоклейка плівка – найдешевший варіант, що забезпечує різноманітність колірної гами і візерунків. Мінуси: дуже слабка стійкість до подряпин і інших механічних пошкоджень, короткий термін служби.

Акрилове покриття – добре протистоїть воді, має ефектний глянсовий вид. Недолік акрилу – низька стійкість до подряпин, через що таку поверхню необхідно полірувати. Мити такі меблі потрібно обережно, оскільки абразивні засоби дряпають акрилову поверхню.

Шпона – імітує фактуру і колір деревини. Шпона довговічніше, ніж акрилове і плівкове покриття, але обійдеться дорожче. Як і дерево, шпона покривається лаком, що підвищує її стійкість до вологи.

Емальоване або лаковане покриття – поєднує в собі довговічність, привабливість і прийнятну вартість.

Розмір

Розмір меблів для ванної повинен відповідати габаритам приміщення. Не варто встановлювати у великогабаритну ванну кімнату мініатюрні меблі, так як в цьому випадку вони просто «загубляться».

В невелику ванну варто обирати кутові тумби, високі і вузькі шафи/стелажі і обійтися лише найнеобхіднішим. Але навіть до просторої кімнати не слід поміщати безліч предметів – це перевантажить інтер'єр.

Стиль

Класичний –вишуканий комплект, виконаний в «історичних» стилях (бароко, класика). Для меблів характерні криволінійні обриси і плавні форми. Перевага віддається дереву, що відбивається на ціні комплекту. Колір – шоколадно-бежевий, блакитний, білий.

Сучасний – практичний варіант (мінімалізм, хай-тек). Меблі позбавлені декору, мають прямі контури і прості форми. Використання скла, пластику, металу робить такі комплекти порівняно недорогими. Колір – білий, чорний, темно-коричневий, металік.

Колір

Колір і стиль меблів залежить від зовнішнього вигляду обробки і сантехніки. Для малогабаритної ванної бажано обирати меблі світлих тонів, візуально розширюючих простір. Доречно наявність в меблях прозорих і дзеркальних деталей. Для просторої кімнати варто підібрати комплект оригінальних і насичених кольорів за умови, що вони гармонійно поєднуються з інтер'єром.

Важливо: щоб не було видно патьоки краще зупинити вибір на меблях з матовою поверхнею і не дуже темних тонів.

Поради

  • Якісні меблі для ванної мають відповідний сертифікат та гігієнічний висновок.
  • Уважно огляньте меблі: якщо виявилися дефекти (відколи, деформації, подряпини), відмовтеся від такої покупки.
  • Переконайтеся в цілісності вологостійкого покриття. Вся поверхня меблів повинна бути захищена цим покриттям, інакше незахищені частини з часом розбухнуть від вологи. Зверніть увагу на гідроізоляцію стиків.
  • Перевірте надійність висувних механізмів, з'єднань, фурнітури меблів. Не купуйте меблі з позолоченими або посрібленими пластиковими ручками – вони швидко втратять свій ошатний вигляд, та й термін служби їх невеликий. Варто вибрати вироби з металевими хромованими ручками.
  • Зверніть увагу на безпеку: бажано, щоб меблі не мали стирчачих гострих кутів.
Відгуки про статтю