Як вибрати кавомолку

Залежно від технології помелу кавомолки можна розділити на два типи: жорнові і кавомолки ножового типу. Розглянемо їх особливості більш детально.

Подрібнювач

Залежно від подрібнювача кавомолки можна розділити на два типи: жорнові та ротаційні (ножового типу).

Жорнова – диски, що перетирають кавові зерна. Переваги: безпека використання кавомолки, однорідність меленої кави, велика кількість ступенів помелу, дрібніша та ароматніша кава у порівнянні з ротаційними пристроями. Недолік – висока вартість.

Існує два види таких кавомолок:

  • з конічними дисками – велика потужність, немає перегріву під час роботи;
  • з циліндричними жорнами – велика швидкість, але нагріваються швидше (це може позначитися на якості кави).

Ротаційний ніж – леза, що обертаються на високій швидкості. Переваги: відносно низька ціна, можливість вибирати відповідний помел. Недоліки: тривалість і нерівномірність помелу, відсутність дозатора порцій, деякі бюджетні моделі сильно нагріваються після тривалої роботи. У більшості приладів є всього один контейнер (для подрібненої та немолотої кави).

Важливо: при покупці кавомолки ножового типу слід вибирати модель із захистом електрощіток від попадання розмелених частинок кави.

Також слід знати, що ножові кавомолки мають два способи роботи: коли кнопку пуску потрібно або постійно утримувати під час роботи, або лише один раз натиснути. Другий варіант зручніший.

Кавомолки ножового типу

При такому способі помелу зерна кави засипаються в контейнер і перемелюють за допомогою ротаційних ножів.

Переваги:

  • вартість майже в два рази нижче, в порівнянні з жорновими;
  • залежність ступеня помелу від часу роботи кавомолки: чим довше працює, тим дрібніше виходить кава (таким чином, є можливість вибирати необхідний помел).

Недоліки:

  • нерівномірність помелу (хоча це не настільки важливо, якщо кава буде заварюватися в чашці або за допомогою турки);
  • тривалість помелу;
  • немає дозатора порцій;
  • наявність в більшості кавомолок тільки одного контейнера – і для подрібненої, і для немолотої кави;
  • деякі недорогі моделі можуть сильно нагріватися після нетривалої роботи.

При покупці кавомолки ножового типу слід вибирати модель з захистом електрощіток від попадання розмелених частинок кави.

Також слід знати, що ножові кавомолки мають два способи роботи: коли кнопку пуску потрібно або постійно утримувати під час роботи, або досить лише один раз натиснути. Другий варіант зручніше.

Жорнові кавомолки

При такому способі помелу зерна кави засипаються в контейнер і перетираються жорнами.

Переваги:

  • кава виходить більш дрібна і ароматна;
  • є до десяти ступенів помелу;
  • однорідність меленої кави.

Недолік, мабуть, один – це висока вартість в порівнянні з кавомолками ножового типу.

Існує два види таких кавомолок:

  • з конічними дисками – велика потужність, немає перегріву під час роботи;
  • з циліндричними жорнами – велика швидкість, але нагріваються швидше (це може позначитись на якості кави).

Місткість (обсяг контейнера)

Цей параметр означає максимальну масу зерен, яку подрібнить кавомолка за один раз. Залежно від типу кавомолки об'єм контейнера для зерен коливається в межах 30-300 г і більше:

  • ротаційні – 30-120 г;
  • жорняні – 200-300 г.

При виборі кавомолки по місткості виходьте з ваших потреб в ароматному напої з урахуванням того, що на одну чашку потрібно 5-7 г порошку. Для побутових потреб набувають моделі з контейнером об'ємом 100-200 г. Невеликій сім'ї достатньо приладу на 75 г, а в офіс можна взяти модель на 200 г і більше. Кавомолки для кафе, ресторанів, кав'ярень та інших подібних закладів набагато місткіші – 500-1000 г і більше.

Потужність

Цей показник визначає продуктивність кавомолки. Чим вище потужність, тим швидше пристрій перемеле кавові зерна. При цьому необхідно враховувати і об'єм контейнера: більш містка кавомолка повинна мати більшу потужність. Лежить в межах 80-200 Вт і більше. Не слід вибирати дуже потужну кавомолку, так як це позначається на смакових якостях напою.

100 Вт – мінімальна потужність, яка дозволяє змолоти каву порівняно за короткий проміжок часу.

180 Вт – найкращий варіант, враховуючи якість отриманої кави і кількість витраченого часу.

Матеріал

Пластик – відносно недорогий і досить міцний матеріал. Мінус – схильність до подряпин.

Метал – в порівнянні з пластиком міцніше і ефектніше на вигляд. Крім того, метал менш чутливий до подряпин. Недолік – вища ціна.

Оснащеність

Регулювання ступеня помолу дозволяє змінювати ступінь подрібнення кавових зерен. Ця характеристика впливає на властивості кави, перш за все, аромат та смак. Також певну міру помолу вимагають різні типи кофемашин. У жорнових кавомолках цей параметр регулюється шляхом зміни відстані між жорнами. У ротаційних моделях для цієї мети передбачен таймер.

Важливо: найдрібніший помол оптимальний для заварювання кави по-турецьки, більший – для еспресо, ще більший – використовується в краплинних кавоварках. А ось найбільший помел потрібний для приготування кави у френч-пресі.

Місткість для меленої кави – у цей контейнер потрапляє подрібнена кава. У деяких моделях така ємність робиться знімною, що спрощує вилучення готового порошку.

Дозатор – дозволяє подрібнювати кавові зерна порційно, тобто змолоти одну порцію з усього засипаного обсягу. Об'єм дозатора – 7 г.

Лічильник порцій – за допомогою цієї функції користувач може контролювати кількість подрібненої кави. Лічильником порцій оснащуються жорнові кавомолки – відстеження кількості порцій дозволяє своєчасно чистити жорна приладу.

Темпер – виконаний як прес. Служить для трамбування (ущільнення) меленої кави в холдер (фільтр) кавоварки. Щільність завантаження впливає на якість еспрессо. Розмір темпера повинен бути меншим за діаметр холдера на 0.5-1 мм.

Захист від перегріву – автоматичне відключення кавомолки у разі досягнення двигуном критичної температури. Запобігає поломці пристрою.

Таймер – дає можливість подрібнити частину обсягу кавових зерен (жоренові) або регулювати ступінь помелу (ротаційні).

Імпульсний режим – передбачає роботу мотора кавомолки з короткими паузами, щоб уникнути його перегріву. Актуальний при перемелюванні дуже твердих зерен.

Дисплей – відображає меню, режим помелу та іншу інформацію про роботу кавомолки. Полегшує використання пристрою.

Автоматичне блокування – запобігає увімкненню кавомолки при знятій кришці. Ця функція зустрічається в ротаційних моделях, оскільки використання неправильно зібраних пристроїв цього типу може призвести до травми.

Відсік для шнура – робить зберігання кавомолки зручнішим. У деяких пристроях передбачені спеціальні пристрої для намотування шнура, що захищає його від перегинів.

Виробник

Можна виділити кавомолки Delfa, Saturn, Scarlett, Vitek, Aurora, DEX, Elbee, Hilton, Maestro, Magio, Maxwell, Mirta, Orion, Polaris, Rotex, Sinbo, Supra в одну групу, основним недоліком якої є її низька надійність: деякі з них дуже швидко ламаються, виходить з ладу двигун. В цілому, можна відзначити, що якість помелу у цих кавомолок непогана, іноді можуть забиватися зерна через непродуману конструкцію, тоді їх необхідно розбирати і чистити.

Набагато більш надійними і якісними можна вважати пристрої Bosch, Delonghi, Gaggia, Gorenje, Moulinex, Tefal, ProfiCook. Деякі з цих брендів дуже популярні завдяки своїй побутовій техніці, а деякі, наприклад, Gaggia, є одними зі світових лідерів з виробництва кавових машин. Їх цінова категорія вище, проте вартість повністю виправдана довговічністю роботи і функціональністю. Лише в небагатьох моделях можна встановити ступінь помелу, що є важливим для приготування кави (наприклад, для турки кава повинна бути зовсім дрібною, а для кавоварки – можливий більший помел).

Найбільш дорогими кавомолкамии є вироби Bork. Слід пам'ятати, що це грамотно раcпіарений бренд, і ціна не цілком відповідає якості. Купуючи цю техніку, ви перш за все переплачуєте за дизайн.

Пам'ятайте, вибравши кавомолку, ви зробили лише половину справи, оскільки смак цього напою в основному залежить від якості зерен кави!

Відгуки про статтю

Дякую за пораду! Дуже корисна інформація!

Внятная и полезная статья, автору - спасибо!

Рады, что наши статьи вам нравятся)

Все зрозуміло написано. Інформація стане в пригоді по виборі кавомолки. Дякую.

Очень сожалею,что прочел эту информацию уже после покупки. Маджио 205, такая красавица, сгорела через два месяца!

Жаль!

спасибо. Очень,очень полезная статья.

Полезная статья, спасибо!

Рады, что смогли вам помочь