Як вибрати кабелі HDMI, DVI, VGA

Тип

Кабель – з'єднує комп'ютер, медіаплеєр та інші джерела відеосигналу з проектором або телевізором. Кабель поєднує один з одним пристрої з однотипними роз'ємами (DVI-DVI, HDMI-HDMI, VGA-VGA).

Адаптер (перехідник) – з'єднує різні слоти, штекери та роз'єми (DVI-HDMI, DVI-VGA, HDMI-VGA тощо). Адаптер використовується, наприклад, якщо на телевізорі/моніторі не передбачені роз'єми VGA або HDMI, а є тільки DVI. Зустрічаються також перехідники HDMI-HDMI, які служать для з'єднання декількох кабелів (отримати великої довжини таким способом не можна, оскільки адаптер не посилює сигнал).

Важливо: не зважаючи на поширену думку про високу якість кабелів з дорогими позолоченими контактами, варіанти з нікельованими та хромованими контактами анітрохи не гірші. Вони також добре протистоять корозії, яка погіршує передавання сигналу. До того ж обійдуться дешевше та будуть довговічнішіми через кращу стійкість до стирання, ніж у м'якої позолоти.

У виборі кабелю зверніть увагу на такі деталі.

  • Висока ціна не гарантує якості, але й низька вартість виробу є швидше мінусом, аніж плюсом. Зупиніться на «золотій середині». Для роботи із супутниковим ресивером або DVD-плеєром вистачить відносно недорого кабелю, а от для відображення 3D-відео потрібний більш дорогий кабель.
  • Перевірте, чи немає дефектів на кабелі.
  • Круглий або плаский кабель? Зазвичай використовуються круглі моделі, але пласкі вироби зручніші у прокладанні.
  • Іноді зустрічаються кабелі з рухомими роз'ємами. Такий варіант полегшує під'єднання до пристрою.
  • Після придбання виробу, слід правильно налаштувати телевізор/екран, оскільки це впливає на якість зображення та звуку.

Інтерфейси

VGA (аналоговий) – передає лише відеосигнал, тоді як для трансляції аудіосіганалу потрібен спеціальний кабель. Зустрічається у старому обладнанні, наприклад – у проекторах. Конектор закріплюється гвинтиками – це підвищує надійність з'єднання з пристроєм.

DVI (цифровий) – передає відеосигнал високої якості на проектори, РК-монітори та інші екрани. Як і GA, забезпечує передачу тільки відео без звуку, а конектор фіксується гвинтиками.

Існує кілька видів DVI:

  • DVI-I (Single Link) – з двома каналами (аналоговим і цифровим);
  • DVI-D (Single Link) – з одним цифровим каналом (передає картинку 1920х1200 за частоти 60 Гц);
  • DVI-D (Dual Link) – з двома цифровими каналами, але аналоговий – відсутній (передає зображення 2560х1600 за частоти 60 Гц);
  • DVI-I (Dual Link) – з трьома каналами (два цифрових і один аналоговий);
  • DVI-A (аналоговий) – VGA з роз'ємом для DVI. Не передає цифрового сигналу.

HDMI – передає високоякісне відео (Full HD і вище) та багатоканальні аудіосигнали. Кабель HDMI зустрічається найчастіше. Мінус – відсутність фіксуючого механізму.

Характеристики

Види HDMI-кабелю

Стандартний – використовується для підключення РК-панелі, DVD-плеєра, приймача супутників ТБ та іншого невибагливого устаткування. Розрахований на відео 1080i або 720p. Дешевий кабель, що забезпечує середню якість звуку та зображення.

Параметри:

  • максимальна пропускна здатність – 4.9 Гбіт/с;
  • максимальна смуга частот – 156 МП;
  • максимальна глибина кольору – 24 біти.

Високошвидкісний – призначений для підключення РК і плазмових панелей, Blu-ray, HDD-плеєра, приймача супутникового ТБ. Працює з усіма форматами відео (в тому числі 3D і Deep Color), забезпечує передачу аудіо без окремого кабелю (технологія Audio Return Chanel). Розрахований на відео 1080p та вище (4Kх2K – 4096х2160).

Параметри:

  • максимальна пропускна здатність – 10.2 Гбіт/с;
  • максимальна смуга частот – 1080 МП;
  • максимальна глибина кольору – 48 біт.

Стандартний / високошвидкісний з Ethernet – оснащується додатковим каналом Ethernet HDMI для двоспрямованої передачі сигналів на швидкості до 100 Мбіт/с (з'єднання з Інтернетом та можливість передавати отримані дані іншим пристроям). Стандартний кабель з Ethernet підтримує Audio Return Chanel, а високошвидкісний – найвдаліше рішення для роботи в версії HDMI 1.4.

Важливо: переконайтеся, що пристрої, які з'єднуються, підтримують технологію Audio Return Chanel або Ethernet HDMI. В іншому разі зазначені функції не працюватимуть.

Автомобільний – слугує для під'єднання пристроїв до автомобільної медіа-системи. Застосовується майстрами із монтажу автомобільної аудіосистеми.

Роз'єм – дозволяє оцінити, які слоти або роз'єми з'єднуються один з одним (HDMI- micro HDMI, VGA-DVI, mini DVI-HDMI тощо).

Роз'єми HDMI представлені кількома типами:

  • Type A (standart HDMI) – стандартний варіант, використовується найчастіше;
  • Type B – відрізняється розширеним каналом для передачі відео з роздільною здатністю більше 1080p, зустрічається рідше, ніж попередній роз'єм;
  • Type C (micro HDMI), Type D (mini HDMI) – зменшені роз'єми, характерні для фотоапаратів, планшетів, ноутбуків, відеокамер та інших портативних пристроїв;
  • Type E – оснащується замком для надійної фіксації конектора із гніздом під час використання пристрою. Використовується в автомобілях для з'єднання зовнішніх пристроїв.

Конектор – показує, який роз'єм або штекер застосовується в кабелі або у перехіднику. «Розетка» оснащується отворами, а «вилка» (штекер) – відповідними «ніжками» контактів. Зустрічаються різні варіанти: вилка-вилка, розетка-розетка, вилка-розетка.

Екранування – захищає від зовнішніх та внутрішніх наведень. Існують моделі з подвійним, потрійним та чотиришаровим екраном. Найчастіше зустрічаються кабелі з потрійним екрануванням.

Від зовнішніх перешкод оберігає екранування з фольги та обплетення (з ПВХ або нейлону). Не варто переплачувати за золоту фольгу – достатньо придбати модель із алюмінієвим обплетенням. Цей варіант виграє в ціні за аналогічної якості. Іноді зустрічаються моделі з ферритовими кільцями, які захищають від високочастотних завад.

Додаткове зовнішнє обплетення або сталеві жили зміцнюють кабель, але підвищують його ціну.

Захист від внутрішніх наведень реалізований через принцип крученої пари: кожна сигнальна пара (мінусовий та плюсовій дріт) сплетена із «землею».

Довжина – варіюється в межах 0.75-10 м і вище. Чим більший цей параметр, тим далі можуть перебувати один від одного електронні пристрої. Одночасно зростає ціна кабелю, погіршується якість передачі сигналу (у разі довжини понад 10 м), а зайві метри можуть плутатися під ногами. Тому не варто вибирати кабель із великим запасом довжини. В домашніх умовах оптимальна довжина кабелю складає 3 м.

Переріз по діаметру (товщина) – залежить від довжини кабелю. Позначається за стандартом AWG (американський калібр дротів). Зі збільшенням довжини зростає також і його діаметр:

  • 5 м – 28AWG;
  • 10 м – 26AWG;
  • 15 м – 24AWG;
  • 20 м – 22AWG.

Версія HDMI (специфікація) – показує експлуатаційні характеристики кабелю (пропускна здатність, колірний діапазон, підтримка технології Deep Color). Позначається 1.3; 1.3a; 1.3b; 1.4; 1.4a; 1.4b; 2.0 (остання на сьогодні). Чим вище версія, тим ширші можливості кабелю.

Відгуки про статтю