Як вибрати жалюзі і ролети

Тип

Жалюзі – захищають приміщення від світла, протягу, сторонніх поглядів, але при цьому пропускають повітря. Складаються з вертикальних або горизонтальних пластин (ламелей). Ламелі можуть бути нерухомими або повертатися навколо своєї осі, що дає можливість регулювати світловий потік. Жалюзі виконують і декоративну функцію – вони надають закінчений вигляд інтер'єру.

Захисні ролети (рольставні) застосовуються для захисту віконних і дверних прорізів від злому, негоди і світла. Встановлюються із зовнішнього боку приміщення. Складаються з ламелей, замкнутих між собою спеціальним замком, що дозволяє полотну згорнутися в рулон. Опускаються і підіймаються ролети як за допомогою ручного, так і електромеханічного приводу. Передбачена можливість дистанційного керування. Виготовляються з алюмінію і сталі.

Тканинні ролети (рольштори) використовуються для захисту від світла та протягу. Кріпляться на стелі або стіні з внутрішньої сторони приміщення. Складаються з цільного тканинного полотна, здатного закрити весь віконний проріз. Опускаються і підіймаються тканинні ролети за допомогою механізму управління з ланцюжком. В зібраному вигляді ролети згортаються акуратним рулоном над вікном.

В порівнянні з жалюзі, ролетні штори краще захищають від світла, так як виконані з цільного полотна. Також рольштори більш зручні в догляді і відрізняються численністю варіантів дизайнерських рішень. Виготовляються в основному з композитної тканини (бавовна + полімер) або бамбукового полотна.

Існує дві системи тканинних ролет:

  • відкрита система – складається з валу, на який намотується тканина, нижньої планки і механізму. Коштують такі рольштори недорого. Недолік – можливість вільного провисання тканини, наявність зазору між нею і віконним прорізом, що призводить до потрапляння світла в приміщення.
  • закрита система відрізняється від попередньої наявністю напрямних і короба. Завдяки їм тканина не провисає і щільно прилягає до вікна.

Вид

Горизонтальні жалюзі – застосовуються найчастіше. Вони складаються з ламелей, які повертаються навколо своєї осі за допомогою поворотного кола. Вони розміщені на рівномірній відстані один від одного і зафіксовані на мотузяній драбині, яка закріплена до верхнього карнизу.

  • Міжрамні жалюзі – монтуються в вікні між стекол. В цьому випадку пристрій управління виводиться всередину кімнати через спеціально пророблений отвір, який маскується декоративними елементами. Такі жалюзі захищені від пилу і механічних пошкоджень, економлять місце на підвіконні.
  • Мансардні жалюзі – встановлюються на похилі або рами вікон, що відкидаються. Вони відрізняються від звичайних наявністю напрямних линв, розташованих по обидва боки жалюзі і утримують їх паралельно вікна при будь-якому нахилі.

Вертикальні жалюзі – відрізняються від горизонтальних розташуванням ламелей. Вертикальні жалюзі краще підійдуть для габаритних вікон.

  • Хвиля-декор - різновид вертикальних жалюзі, який відрізняється хвилеподібним «силуетом» і обсягом, що надає інтер'єру приміщення оригінальний вигляд через розсіювання світла. Ефектно виглядає в поєднанні з класичними шторами.

Матеріал

Ламелі горизонтальних і вертикальних жалюзі виконуються з дерева, бамбуку, тканини, тюлю, пластику, алюмінію, а ламелі міжрамних і мансардних жалюзі найчастіше виготовляються з полегшеного дюралюмінію з пластиковим напиленням.

Дерево

Використовуються в основному міцні і легкі породи деревини: канадська липа, коркове дерево, бамбук. Матеріал екологічний, довговічний, простий у догляді, має ексклюзивний зовнішній вигляд. Дерев'яні жалюзі добре впишуться в «сільський стиль» інтер'єру. Оптимальний варіант для великих вікон і прорізів. Недолік – висока ціна.

Тканина

Тканинні жалюзі і рольштори користуються великою популярністю. Виготовляються в основному з поліестеру. Стійкі до пилу і вицвітання, гігієнічні, естетичні. Зазвичай коштують недорого. Недоліки – нетривалий термін служби в порівнянні з дерев'яними або пластиковими жалюзі, складність у догляді (незручно прати). Найпоширеніші тканини для жалюзі:

  • Жакард – різновид тканинного поліестеру з рельєфним малюнком. Відрізняється гарними сонцезахисними властивостями.
  • Склотканина – має підвищені протипожежні властивості, так як вона не горить, а запікається, не виділяючи шкідливих речовин і диму. Протягом тривалого часу жалюзі зі склотканини зберігають свій зовнішній вигляд, стійкі до пилу, прості в догляді.

При виборі тканинних жалюзі варто звернути увагу на щільність тканини – чим тканина щільніше, тим довше ламель збереже свій зовнішній вигляд

Пластик

Використовується полівінілхлорид (ПВХ). Серед переваг – гігієнічність, стійкість до пилу, бруду, антистатичність, простота в догляді. Недоліки – крихкість і низька стійкість до перепадів температур.

  • Тюлеві жалюзі різновид пластикових жалюзі, які обгорнуті в прозорий тюль. Таким чином поєднується практичність жалюзі і краса класичних тюлевих штор. Добре виглядають в житлових приміщеннях.

Метал

Сталь і алюміній використовуються для виготовлення найчастіше захисних ролет. Забезпечують їх надійність і міцність.

З дюралюмінієвих сплавів виготавляються металеві жалюзі. Вони часто покриваються захисними лаками або жароміцними емалями. Такі жалюзі зазвичай встановлюють у виробничих приміщеннях, а також на лоджіях, в кухнях, саунах, ванних кімнатах.

Жалюзі / ролети з металу стійкі до деформацій, вологи, УФ-променів, пожежобезпечні, гігієнічні і прості в догляді. Однак, при протязі металеві ламелі дуже шумлять.

Мультифактурні жалюзі поєднують в собі пластик, тканину і декоративні матеріали, що дозволяє створити ексклюзивну фактуру і додати інтер'єру неповторний вигляд. Ці жалюзі особливо добре підійдуть для кафе, ресторанів, магазинів, приймальних та інших громадських приміщень. Недолік – висока ціна.

Фотожалюзі виготовляються шляхом нанесення на поверхню ламелей фотографії. Надають необмежені можливості для дизайнерських рішень. Якісно виконані фотожалюзі мають максимальну стійкість до тертя і вологи, а зображення відрізняється насиченістю кольорів і чіткістю ліній.

Поради

  • Горизонтальні жалюзі візуально розширюють, а вертикальні – звужують віконний отвір. Невеликі вікна рекомендується оформлювати легкими жалюзі, щоб візуально розширити простір.
  • Колір жалюзі повинен гармоніювати з навколишнім інтер'єром. В першу чергу, це стосується гармонійного поєднання жалюзі зі шторами і гардинами. Стандартні білі жалюзі вже вважаються немодними і застарілими.
  • Невеликі забруднення на рулонних шторах добре видаляються звичайним ластиком.
  • Варто звернути увагу і на довжину жалюзі: горизонтальні не повинні лежати на підвіконні, а вертикальні – на підлозі.
Відгуки про статтю

Супер. Еще бы добавила про жалюзи день-ночь, очень хороший вариант. Не такой конечно бюджетный как обычные, но мне кажется возможностью регулировки окупает себя. У nikoss когда-то увидела рубрику, пол интернета обшарила и нашла для себя идеальные день-ночь. Про металические не слышала даже раньше. Ролеты тоже очень удобный вариант

спасибо за отзыв!