Як вибрати холодильник

Тип

Холодильники без морозильника – компактні розміри з температурним режимом від +2 до + 14°С. В основному використовуються в нетривалих поїздках за місто (дача, відпочинок на морі і т.д.) для нетривалого зберігання продуктів.

Холодильники з морозильною камерою – стандартні холодильники для будинку, які призначені як для заморожування, так і для щоденного зберігання продуктів. Залежно від моделі морозильна камера може мати окремі дверцята або перебувати під спільними з холодильною камерою. З загальними дверцятами холодильник зазвичай менших розмірів. Однак з роздільними дверцятами ви будете рідше відкривати морозильну камеру.

Побутові морозильники – найчастіше використовуються для тривалого зберігання і заморожування великої кількості продуктів. Існують наступних видів:

  • Морозильники-шафи – досягають у висоту до 2 метрів. Забезпечені ящиками та полицями для зручного розташування продуктів, а деякі моделі мають спеціальні лотки для заморожування ягід, фруктів і овочів.
  • Морозильники-скрині – це горизонтальні морозилки, які найчастіше використовують для заморожування великих порцій м'яса і риби. Перевага їх в економічності, а недолік – незручно діставати продукти з дна.
  • Винні шафи – є моделі з непрозорими дверима і з дверима зі спеціального скла, що не пропускає ультрафіолетове випромінювання. Поділяються на види залежно від числа температурних режимів:
    • монотемпературні шафи – оптимальна температура для зберігання вина 10-14°С;
    • дво- і тритемпературні шафи – можна зберігати біле, червоне і ігристе вина;
    • мультітемпературні шафи – дозволяють підбирати температуру для певного виду напою.

Залежно від кількості температурних режимів буде рости і вартість винної шафи.

Холодильники з винною шафою – холодильники, в яких замість морозильної камери знаходиться винна шафа. Дуже великі за розмірами і, відповідно, за вартістю.

Холодильна шафа-вітрина – оснащена скляними дверима, що дає можливість показувати продукти харчування, напої, алкоголь. Подібні шафи набувають для магазинів, супермаркетів, кафе, ресторанів. Температурний режим таких холодильників найчастіше знаходиться в діапазоні від 0°C до +10°C.

Шафа для сигар (х'юмідор) – підтримує температуру і вологість, оптимальну для зберігання сигар. Компактні холодильники розраховані на зберігання 20-60 тютюнових виробів, а в більш великі моделі можна помістити сотні сигар. Діапазон температур становить від +5°C до +22°C.

Мультимедійний стіл-холодильник – поєднує функції холодильника та акустичної системи. Оснащується бездротовим Bluetooth-саундбаром, який дозволяє слухати музику з флешки, смартфона, телевізора або комп'ютера.

Кількість камер

Однокамерні – мають лише холодильну камеру (іноді з морозильним відділенням). Найпростіші і дешеві моделі. Такі моделі потрібно регулярно розморожувати, оскільки стінки камери схильні до обмерзання.

Двокамерні – складаються з холодильної та морозильної камери. Такі агрегати зустрічаються найчастіше.

Трикамерні – включають в себе холодильну і морозильну камеру, а також зону свіжості. Оптимальне рішення для великої родини.

Багатокамерні – складаються з чотирьох-п'яти камер. Такі моделі можуть оснащуватися винною камерою, двома окремими зонами свіжості – «вологою» і «сухою». Подібні холодильники встановлюються на професійних кухнях.

Чим більше камер, тим ширше можливості холодильника, адже багато видів продуктів вимагають спеціальних умов зберігання. В той же час зі зростанням цього параметра збільшується ціна і розміри «фабрики холоду».

Виконання

Окремий – має зовнішній корпус і розташовується в будь-якому місці кімнати. Переваги: простота розташування, різноманітність моделей. Але такий холодильник займає корисну площу кімнати і часто вносить дисонанс у дизайн інтер'єру. Чим вишуканіше оформлення кухні, тим складніше підібрати під нього окрему «фабрику холоду».

Вбудований – позбавлений корпусу та монтується у шафу, під стільницю та оздоблюється декоративними панелями. Подібна модель органічно вписується в інтер'єр, економить простір кухні та забезпечує підвищену тепло- та звукоізоляцію. Недоліки: висока вартість, складний монтаж і ремонт, зменшений корисний об'єм холодильника (порівняно з окремою моделлю того ж розміру).

Морозильні камери

Основна характеристика морозильної камери – її мінімальна температура. Стандартно відзначається зірочками на панелі холодильника.

Кожна зірочка дорівнює -6 градусів за Цельсієм:

  • одна зірочка (*) – до -6°С, термін зберігання продуктів до 7 днів;
  • дві зірочки (**) – до -12°С, термін зберігання продуктів до 30 днів;
  • три зірочки (***) – до -18°С, термін зберігання продуктів до 90 днів;
  • чотири зірочки (****) – до -24°С, термін зберігання продуктів до 6-12 місяців.

Обсяг знаходиться в межах від 50 до 200 літрів і більше. Якщо ви плануєте у великій кількості заморожувати фрукти, овочі, м'ясо або рибу, потурбуйтеся про місткість морозильної камери. І навпаки, не маючи звичку довго зберігати продукти, обирайте морозильну камеру середніх розмірів.

Розташування

Зверху (азіатське компонування) – морозильний відсік розміщується над холодильною камерою. Таке розташування спрощує доступ до вмісту морозилки, причому самі агрегати коштують відносно недорого. Мінуси: малооб'ємний морозильник, незручно користуватися людям похилого віку (щоб дістати продукти з нижніх полиць потрібно згинати спину). Цікавий варіант для людей невисокого зросту.

При верхньому розташуванні морозилки вона має додаткові полиці на дверях. У багатьох моделях є таця для заморожування – особливо зручний для льоду та заморожування ягід, які потім можна просто перекласти в пакет. При цьому вони залишаються цілими та ефектними.

Знизу (європейське компонування) – морозилка знаходиться під холодильним відділенням. Це більш зручний варіант, тому що всі полиці легко доступні для людей середнього та високого зросту, а морозильник користуються все-таки рідше, ніж холодильною камерою. Мінуси: висока вартість у порівнянні з агрегатами азіатського компонування, недоступність верхніх полиць для людей невеликого зросту та дітей.

Морозильна камера знизу зазвичай об'ємніша, ніж при розміщенні зверху. Вона чудово підходить для зберігання фруктів та овочів на зиму. Агрегати з нижньою морозилкою зустрічаються найчастіше.

Збоку (американське компонування, Side-by-Side) – морозильна та холодильна камери знаходяться по всій висоті (пліч-о-пліч). Зазвичай холодильний відсік розташований праворуч, а морозильний – ліворуч. Такі моделі характеризуються великою місткістю, але коштують чимало та займають багато місця.

Холодильники Side-by-Side розраховані на габаритні кухні. Але якщо ви хочете справити враження, цей агрегат для вас.

French Door (орний) – нагадує холодильники Side-by-Side. Відрізняється від останніх горизонтальним розташуванням холодильної камери. Також дані моделі оснащені чотирма дверима замість двох. Варіант «1 камера – 2 двері» знижує втрати холоду при відкриванні, а розташування однієї камери над іншою полегшує використання агрегату. Холодильники French Door призначені для просторих кухонь.

Без морозилки – подібне конструктивне рішення характерне для холодильних шаф-вітрин, однокамерних та окремих двокамерних холодильників (із зоною свіжості).

Обсяг холодильника

Залежить від кількості і обсягу камер. Стандартно він коливається в межах від 100 до 400 літрів, проте можливі варіанти і з великим об'ємом. Обираючи холодильник, враховуйте потреби вашої родини в запасах і пам'ятайте, що камери не повинні бути набиті продуктами для забезпечення вільної циркуляції повітря.

Загальний обсяг – весь внутрішній простір холодильника.

Корисний об'єм – кількість продуктів, яке може там зберігатися.

При покупці оцінювати варто саме корисний об'єм.Потужність заморожування

Даний параметр визначає кількість продуктів, які морозильна камера може заморозити за добу. Одиниця виміру – кілограми на добу (кг/добу). Потужність заморожування не можна перевищувати, оскільки це спричинить за собою поломку компресора. В той же час занадто велика потужність заморозки збільшує ціну холодильника і витрату електрики.

Для невеликої родини досить потужності заморожування 10-15 кг/добу, одній людині підійде морозильна камера з показником 3-5 кг/добу. Моделі з високою потужністю заморожування вибирають найчастіше для комерційних цілей (кафе, магазини). Також подібне рішення зацікавить тих, хто робить домашні заготовки.

Система розморожування

Крапельна – використовується в більшості моделей. В холодильнику є спеціальний випарник, завдяки якому підтримується низька температура як правило задньої стінки. Таким чином маленькі крижинки і краплі утворюються саме на цій стіні. При автоматичному розморожуванні вода стікає в спеціальний відсік, звідки випаровується.

Така система використовується тільки в холодильних камерах, отже, в морозильних можлива поява льоду.

No Frost – «суха заморозка». В даній системі заморожування лід не намерзає ні в морозильній, ні в холодильній камері. Більш докладно дану технологію розглянемо нижче.

Ручне – найпростіший варіант: агрегату до повного розморожування льоду та інею. Застосовується у холодильних та морозильних камерах. Ручне розморожування притаманне дешевим моделям, позбавленим системи No Frost.

No Frost

Випарник в даній системі розташований за задньою стінкою холодильника або над морозильною камерою. За допомогою спеціального вентилятора вологе повітря видувається на випарник, де і залишається у вигляді інею. При автоматичному розморожуванні стікає в спеціальний піддон, звідки випаровується.

Переваги:

  • підтримання однакової температури на всіх полицях усередині холодильної камери; при крапельній системі різниця температури усередині камери може досягати 5-6°С, а при No Frost – 1-2°С;
  • більш тривале зберігання продуктів, ніж в холодильнику з крапельної системою – можна заморожувати на зиму овочі і фрукти;
  • можливість використання цієї системи в морозильних камерах: повна відсутність інею у всьому холодильнику.

Недоліки:

  • більше споживання електроенергії – крапельна система більш економічна, однак на практиці різниця в споживанні енергії невелика;
  • вимога до упаковки – при даній системі продукти можуть «пересихати» через постійний рух повітря, але зберігання їх в упаковці або пакетах легко вирішить цю проблему;
  • рівень шуму – через роботу вентиляторів холодильники з No Frost можуть бути більш гучними. Тому слід обирати моделі з якісними і тихими вентиляторами. В такому випадку різниці при роботі ви не помітите.
  • ціна – холодильники No Frost коштують трохи дорожче звичайних.

Порада: якою б не була система розморожування, необхідно хоча б один раз на рік робити ручне розморожування холодильника.

Компресор

Існують моделі з одним або двома компресорами. Перший варіант найпоширеніший, проте в наявності окремих компресорів для холодильної та морозильної камери є плюси:

  • можна окремо відключати холодильну і морозильну камеру, а також регулювати температуру в них;
  • відкривання однієї з дверей ніяк не впливає на роботу другого компресора. Наприклад, якщо ви відкрили холодильну камеру, то компресор почне працювати на відновлення температури в ній. А компресор морозильної камери в цей час ніяк не змінить графік своєї роботи.

Тип компресора

Інверторний – плавно регулює потужність двигуна підтримки заданої температури. Позитивні якості: економія електроенергії, менше навантаження на мережу, більший ресурс двигуна, низький рівень шуму. Нестача – відносно висока ціна. Такі холодильники набувають все більшої популярності.

Лінійний – працює без зупинки до отримання потрібної температури, після чого відключається і знову запускається зі збільшенням температури. Перевага – низька вартість. Мінуси: низька точність регулювання температури, нерівномірне охолодження, можливість перепадів напруги в мережі.

Термоелектричний – відрізняється простотою конструкції, низьким рівнем шуму, компактністю, економічністю, тривалим терміном служби. Недолік – потрібне безперервне електроживлення. Подібні моделі встановлюють у спальних кімнатах, якщо немає вільного місця на кухні. Термоелектричні холодильники трапляються рідко.

Керування

Механічне (електромеханічне) – представлено двома різновидами:

  • поворотні перемикачі – дешевий і простий варіант, що дозволяє налаштовувати температурний режим;
  • кнопкова панель – більш прогресивний вид механічного керування. Дозволяє точно налаштовувати температуру, а в деяких моделях передбачаються й інші функції.

Електронне (сенсорне) – передбачає наявність дисплея та сенсорної панелі, що реагує на торкання пальців. Дозволяє точно задавати температуру, керувати компресорами та вентиляторами. При цьому сенсорна панель виглядає естетично і легко очищається від забруднень.

Кількість дверей

Цей параметр впливає на енергоспоживання холодильника та в різних моделях становить 1-5. Краще вибирати агрегат, в якому кожній камері відповідають свої двері. У деяких моделях зустрічається співвідношення «1 камера – 2 двері» або «2 камери – 1 двері». Останній варіант притаманний «фабрик холоду», в яких морозилка встановлюється безпосередньо в холодильне відділення.

Ручки

Виступаючі – традиційний, але вже застарілий варіант. За такі ручки можна легко зачепитися, проходячи повз холодильника. Також деякі користувачі відзначають, що моделі з виступаючими ручками незручно проносити через дверні прорізи.

Приховані (інтегровані) ручки – поглиблення в стінці двері. Корисне рішення на невеликих кухнях, де можна легко зачепити виступаючу ручку.

Ручки з вбудованим штовхачем – дозволяють легко відкривати дверцята холодильника. Мінус – менша надійність в порівнянні з іншими різновидами ручок.

Матеріали полиць

Скло – надійний та красивий матеріал. Скляні полиці легко мити, при цьому вони утримують рідину, що розлилася, за рахунок наявності бортика. Недолік – перешкоджає циркуляції повітря у холодильнику, що зменшує термін зберігання продуктів. Тому у моделях зі скляними полицями передбачається додаткова система циркуляції повітря.

Метал – такі полиці мають ґратчасту структуру. Металеві полиці міцніші за скло і добре пропускають повітря, що дозволяє зберегти продукти свіжими тривалий час. Недоліки: складний догляд, випадково розлита рідина заллє продукти, що знаходяться внизу. Також металеві полиці з часом іржавіють, за винятком моделей із хромованого металу.

Пластик – досить міцний матеріал, що легко очищається від забруднень. Недоліки: схильність до розтріскування та пожовтіння. Крім того, низькоякісний пластик виділяє токсичні речовини.

Клас енергоспоживання

Холодильники з енергоспоживання можна поділити на класи, які позначаються латинськими літерами від А до G. Відповідно: А – дуже економічний, В та С – економічного класу тощо з збільшенням споживання електроенергії. Зустрічаються і більш просунуті моделі, що споживають ще менше енергії: A+, A++, A+++ (самий економічний).

Клас енергоспоживання (новий стандарт)

До 2021 року діяла європейська класифікація побутових електроприладів, згідно з якою найбільш енергоефективні пристрої маркувалися літерою A+++, а найменш ефективні – літерою G. У 2021 році була прийнята нова класифікація: вся техніка позначається літерами від A (найефективніший) до G (ефективний).

Нова шкала енергоефективності ніяк не прив'язана до старої, оскільки розроблялася виходячи з інших вимог щодо енергоефективності та методики розрахунку. Тому не кожному приладу, що мав клас енергоспоживання A+++, буде присвоєно новий клас B, A++ – клас C, A+ – клас D. Важливо: у разі непередбаченого відключення живлення сучасні холодильники залежно від виробника можуть зберігати низьку температуру протягом 9-24 годин. У деяких останніх моделях цей час збільшено до 100 годин! Забезпечується це акумуляторами холоду – ємностями із незамерзаючою рідиною.

Рівень шуму

Цей параметр впливає на комфортність експлуатації холодильника. Вимірюється у децибелах (дБ). Чим тихіше працює агрегат, тим краще. У той самий час зростає вартість холодильника. Низький рівень шуму агрегату особливо важливий, якщо в сім'ї маленька дитина. У різних моделях рівень шуму становить 30-50 дБ та більше. Оптимальний параметр – 45 дБ. Також для позначення рівня шуму виробники використовують клас шумності: техніка маркується літерами від A (найтихіша) до D (найшумніша).

Габарити

При виборі холодильника за габаритами виходять із кількості вільного місця на кухні. Оскільки розміри «фабрики холоду» безпосередньо пов'язані з її обсягом, то орієнтуються на склад та харчові звички сім'ї. Крім того, висота холодильника визначається зростанням мешканців квартири. Габарити холодильників різних компоновок: європейська – 55-65 см (ширина), 170-205 см (висота), 55-65 см (глибина); азіатська – 55-80 см (ширина), 160-180 см (висота), 55-65 см (глибина); американська (Side-by-Side) – до 100 см (ширина), 170-190 см (висота), 60-80 см (глибина).

Також зустрічаються компактніші холодильники, які при ширині 50-60 см і глибині 60 см відрізняються за висотою: міні – 50-120 см; середні низькі – 130-150 см; середні високі – 150-180 см. Холодильники з морозильною камерою зверху зазвичай нижчі (до 180 см), і з камерою знизу – високі (до 210 див і більше).

Можна знайти вужчі агрегати шириною 40 см і ширші – до 150 см. Купуючи холодильник нестандартної ширини, подумайте, як ви занесете його до приміщення. Важливо: не можна, щоб холодильник стояв впритул до стіни – має бути кілька сантиметрів для системи охолодження. Для деяких моделей (особливо з накладними ручками) необхідно залишити місце для дверцят холодильника при відкритті, тому що при обмеженому просторі вона може повністю не відкритися.

Контури охолодження

Контур – незалежна система охолодження, яка дає можливість встановлювати температуру окремо для кожної камери. Бажано, щоб кожна камера була забезпечена власним контуром. В недорогих моделях передбачається 2 контури («морозильний» і «холодильний»). Холодильники Side-by-Side з 3 і більше камерами оснащуються 3 контурами.

Зона свіжості

Також називається «нульова зона». Являє собою спеціальну кліматичну зону всередині холодильника з підтримуваною температурою 0°С і заданим рівнем вологості. Вважається, що зберігання продуктів при таких умовах дозволяє зберегти їх свіжими максимально довго.

Зона свіжості може бути виконана в декількох варіантах:

  • в дорогих моделях – окрема камера з автономною системою підтримки температури і вологості; може бути розділена на відділення з вологістю до 55% (підходить для м'яса і риби) і до 95% (для зелені, овочів і фруктів). В холодильниках преміум-класу можливе регулювання рівня вологості, температура підтримується за допомогою спеціального датчика;
  • в бюджетних моделях холодильників – зазвичай шухляда усередині холодильної камери, закриватися не герметично. Це скоріше умовна зона свіжості, так як ящик просто розташований в самому холодному місці холодильної камери.

Основним недоліком «зони свіжості» є її висока ціна, проте завжди свіжі і корисні продукти в холодильнику повністю це окупають.

Зона вологості

Така кліматична зона вирішує аналогічні завдання, що і «зона свіжості». Характерна риса – підвищений рівень вологості, при цьому температура відсіку не відрізняється від загальної температури холодильної камери. Подібне рішення захищає продукти від «висихання» і довго зберігає їх свіжість.

На «зону вологості» варто звернути увагу, вибираючи модель з системою No Frost, оскільки в такому холодильнику негерметично запакована їжа швидко псується.

Кліматичний клас

Визначає умови експлуатації холодильника: температуру повітря і вологість. Маркується буквами N, SN, ST, T.

  • N (normal) – від +16°С до +32°С;
  • SN (subnormal) – від +10°С до +32°С, підтримує кліматичний клас N;
  • ST (subtropics) – від (+16°С) +18°С до +38°С;
  • T (tropics) – від (+16°С) +18°С до +43°С, підтримує кліматичний клас ST.

Важливо: якщо при поломці холодильника з'ясується, що умови його експлуатації не відповідали вимогам кліматичного класу, то в гарантійному ремонті може бути відмовлено.

Оформлення

Поряд з холодильниками традиційного дизайну, зустрічаються моделі, оформлені в стилі ретро, оснащені дверима зі скляною обробкою або дзеркальними дверима. Такі рішення припадуть до смаку цінителям оригінального дизайну, але обійдуться дорожче, ніж «традиційні» моделі.

  • Зовнішній вигляд агрегатів в стилі ретро часто стилізований під холодильники 1950-1960-х років, вінтажні меблі, історичну техніку (літак, автомобіль).
  • Декоративне значення має і скляна обробка дверей. Скляна поверхня сама по собі виглядає стильно, а в деяких холодильниках вона додатково прикрашається малюнком. Відзначимо, що таке скло тривалий час зберігає первинний вигляд завдяки стійкості до подряпин.
  • Змінні декоративні панелі дозволяють гармонійно вписати холодильник в інтер'єр будь-якої кухні. Деякі моделі з такою особливістю не укомплектовані цими аксесуарами – це дозволяє користувачеві самостійно придбати або замовити декоративну панель.
  • Дзеркальні двері холодильника візуально розширюють кухню.

Оснащення

Льодогенератор – в дорогих моделях представляє собою зовнішній диспенсер, в дешевих – звичайну полицю для льоду. Існують автоматичні льодогенератори, які підключаються до водопроводу: при заповненні бака вода відключається. Ручний варіант – бак необхідно наповнювати водою власноруч, що менш зручно. При зовнішньому диспенсері лід не контактує з іншими продуктами, тому не вбирає сторонні запахи. Лід може бути в формі кубиків або крихти. Іноді диспенсер використовується для подачі дуже холодної води.

Антибактеріальне покриття – в залежності від моделі можлива наявність неорганічного з'єднання срібла, яке перешкоджає розмноженню мікробів і плісняви.

Суперзаморозка – короткочасний режим, при якому температура в морозильній камері опускається нижче -24°С. Використовується для швидкого заморожування великої кількості продуктів. В холодильній камері існує аналогічний режим «суперохолодження», при якому температура опускається до -2°С.

Двері, які перевішуються – з настроюваною стороною відкривання дверей за рахунок того, що кріплення дверей передбачені і праворуч, і ліворуч.

Полиці – в холодильнику має бути достатня кількість кріплень, щоб можна було перевішувати полиці під різний посуд. Стануть в нагоді фіксатори, що перешкоджають випадковому руху полиць.

Режим «Відпустка» – можливість роботи в економічному режимі з температурою 10-15°С в залежності від моделі.

Індикатор відкритих дверей – якщо двері випадково забули закрити, датчик холодильника сповістить звуковим або світловим сигналом.

Швидке охолодження – короткочасний режим, який дає можливість швидко охолодити великий обсяг неохолоджених продуктів. При цьому виключається підвищення температури в камері, небезпечне для їжі, що вже там знаходиться.

Динамічне охолодження – полягає в рівномірному розподілі повітря по всьому внутрішньому простору камери за допомогою вентилятора. Така опція реалізована в холодильниках з системою No Frost. Стане в нагоді, якщо потрібно завантажити в камеру значну кількість неохолоджених продуктів.

Підсвічування ручок – підвищує комфорт користування холодильником при поганому освітленні. Також грає декоративну роль, ефектно світячись в темряві.

Індикатор температури – термометр, що дозволяє точно відстежувати і регулювати температуру в залежності від ситуації. Допомагає швидко виявити несправності агрегату, пов'язані з підвищенням температури.

УФ лампа – вбиває бактерії, не знижуючи якість їжі. Подібна функція безпечна для здоров'я, так як вона активується лише при закритих дверях холодильника.

Дезодоратор – очищує повітря у відсіках холодильника від сторонніх запахів, здатних зіпсувати продукти.

LED-освітлення – відрізняється економним енергоспоживанням і мінімальним виділенням тепла. Світлодіоди дозволяють домогтися рівномірного освітлення всього простору холодильника.

Управління через Інтернет – корисна опція для мандрівників і людей, які перебувають у відпустці. Також передбачає отримання інформації про поточні параметри роботи холодильника (режим, вологість, температура, поломки).

Захист від дітей – не дозволяє дитині керувати настройками холодильника або отримувати доступ до вмісту камер (зовнішній замок на двері). Корисна функція, якщо в будинку є маленькі діти.

Автономне збереження холоду – підтримання низької температури в морозилці при відключенні електрики або збої системи охолодження. Ця величина вказується в годинах (час, після закінчення якого температура перевищить -9°C). Деякі моделі здатні зберігати холод протягом 30 годин. На цю характеристику варто звернути увагу, якщо можливі часті перебої з електроенергією.

Захист від перепадів напруги – автоматичне відключення холодильника від мережі при стрибках напруги.

Мультизона – відсік, що поєднує функції холодильної, морозильної камери і «зони свіжості» / «зони вологості». В мультизонах можна охолоджувати, заморожувати або зберігати свіжість продуктів. Виходячи з обраного режиму температура коливається в межах від -24°C до + 10°C.

«Двері-в-двері» (Door-in-door) – відділення, розташоване безпосередньо в дверях холодильника. Така опція знижує енергоспоживання за рахунок зменшення втрати холодного повітря в основному холодильній камері. Найчастіше в цьому відсіку зберігають масло, йогурти, напої, молоко.

Інтелектуальна система діагностики (Smart Diagnostics) – повідомляє про несправності в холодильнику. Подовжує термін служби пристрою.

Доводчик дверей – забезпечує плавне та безшумне закриття дверей. Підвищує енергоефективність холодильника.

Дисплей – відображає інформацію про роботу холодильника, що полегшує його використання. Зустрічаються агрегати з LED- та TFT-дисплеєм. Перший дешевший, другий – інформативніший (виводить на екран не тільки текст, а й зображення). Іноді холодильники з TFT-дисплеєм можна підключити до системи розумний будинок.

Покриття для малювання дозволяє малювати фломастерами, що сподобається маленьким дітям. Також покриття використовується дорослими для записів (рецепти, добрі побажання членам сім'ї, списки покупок та справ).

Полиця для пляшок – відрізняється хвилястою формою. Призначений для зручного зберігання пляшок різного розміру.

Міні-бар – невеликі двері, що прикривають полиці для зберігання пляшок. Забезпечує доступ до пляшок, не потрібно повністю відкривати холодильну камеру. Зустрічається у моделях Side-by-Side.

Складна полиця – дозволяє змінювати внутрішній простір холодильника. В результаті можна легко розташувати високий та великий посуд, великогабаритні страви та продукти.

Слім-полиця дозволяє зберігати масло, приправи, лід та інші продукти малого розміру.

Великий ящик – призначений для зберігання стегенця, частини м'ясної туші, індички та інших продуктів великого розміру.

Телескопічні напрямні для висувної скриньки – полегшують висунення скриньки з холодильної/морозильної камери. Зустрічаються у дорогих агрегатах.

Ви можете обрати холодильник різних кольорів: сірий, чорний, червоний, зелений, що імітує дерево, а також моделі з алюмінію і сталі. Слід зазначити, що моделі з алюмінію і сталі підходять під будь-який інтер'єр, однак на них сильно видно сліди від брудних рук, патьоки води тощо. Якщо у вашому будинку є діти, не рекомендується купувати дані моделі, так як холодильник потребуватиме частого миття зовні.

Виробник

До групи бюджетних і найменш якісних холодильників можна віднести моделі маловідомих китайських і місцевих брендів: Ardo, Delfa, Daewoo, Kaiser, Liberton, Nord, Freggia, Saturn, West, Shivaki, Vestfrost, Атлант. Слід зазначити, що частина з них – невеликі і недорогі моделі для невеликих квартир, дач. А деякі – вже за ціною можуть зрівнятися з холодильниками найпопулярніших марок. У певних брендів великий відсоток браку: це пов'язано із застарілим виробництвом і збіркою. Моделі холодильника не модернізувалися протягом 10 років. Основні проблеми: псуються гумові ущільнювачі дверей, іноді лопаються полки від зовсім невеликих навантажень. Багато моделей дуже гучні, причому іноді виробник навмисно занижує значення рівня шуму.

Гарною якістю відрізняються холодильники таких популярних марок як Samsung, LG, Beko, Candy, Gorenje, Indesit, Hotpoint-Ariston, Snaige, Siemens, Sharp, Whirpool, Zanussi. У цих виробників величезний модельний ряд холодильників, які відрізняються функціональністю і надійністю. Також привертає велика сервісна підтримка. Цінова політика досить гнучка, можна обрати холодильник практично на будь-який смак і бюджет: від маленьких для дачі до трикамерних для великої родини.

Кращими холодильниками сьогодні вважається продукція AEG, Bosch, Electrolux, Samsung, Hitachi, Liebherr. Найчастіше ці пристрої стоять вище середнього, проте вони максимально надійні і якісні. Виробники приділяють увагу збірці і матеріалами виготовлення. Деякі компанії мають багату історію розробки і виробництва саме холодильного обладнання, є засновниками сучасних холодильних технологій, наприклад, системи No Frost.

Холодильники преміум-класу (бренд Asko) найдорожчі, але і якісні. Незвичайний дизайн також позначається на вартості, наприклад, на моделі бренду Smeg ціна злегка завищена. Купувати таку техніку чи ні залежить виключно від Вашого бюджету і смакових уподобань.

Відгуки про статтю

Спасибо за вашу статью! Она мне очень помогла определиться с выбором холодильника. Теперь я знаю, что именно мне нужно в моем будущем холодильнике.

Раздел габариты нужно переделать. 50% в нем занимает рекомендация о том что технику нельзя ставить впритык к стене. А оставшаяся половина рассказывает о стандартных габаритах техники, для чего, если каждый придя в магазин выбирает холодильник под свою кухню.

Мы стараемся описать в статье стандартные габариты для того, чтобы можно было составить проект кухни без похода в магазин. Это действительно удобно.

Мне очень нравится что статьи на этом сайте всех покупателей. То есть если я ищу холодильник себе в дом или же холодильник для собственного киоска я могу найти тут все ответы на вопросы.

Никогда не знала для чего эти звездочки на коробке. Думала что они просто означают упаковку холодильника, а все оказалось намного сложнее, ну теперь хоть все прояснилось, жизнь никогда не станет прежней.

Мне очень понравилось, что в статье есть отдельная колонка про No Frost состоящая не из двух предложений. Как показывает практика даже продавцы-консультанты в магазинах не до конца в курсе о чем речь.

Азиатская компоновка))) Ну а в целом впечатление от прочтение положительное, как будто протеиновый коктейль для мозга выпил.

Объяснения про звездочки нормуль, столько лет голову ломал)

Как всегда очень полно рассмотрели вопрос выбора. Спасибо!

Одна из лучших вещей в нашем холодильнике - «нулевая камера». Советую прислушаться к словам автора и все-таки не экономить деньги на этом.