Як вибрати хлібопічку

Хлібопіч – це пристрій для випікання хліба та різноманітних видів здоби в домашніх умовах. Деякі моделі передбачають навіть приготування джемів, варення і масла.

Процес роботи пристрою поділений на етапи. Спочатку необхідно засипати потрібні інгредієнти і вказати програму випічки. Потім в кілька стадій тісто замішується і підходить. На останньому етапі відбувається випікання хліба в спеціальній формі.

Максимальна вага випічки

Цей параметр визначає кількість хліба, яку можна приготувати за один раз. Залежно від моделі максимальна вага випічки становить 450-2000 г. При виборі хлібопічки виходять із кількості членів сім'ї та потреб у хлібі. Добова норма споживання цього продукту на одну людину – 250-300 г. Важливо пам'ятати, що чим вища допустима максимальна вага випічки, тим більша і важча сама піч.

Орієнтовні параметри максимальної ваги випічки:

  • для 1-2 осіб – 500-700 г;
  • для 3-4 осіб – 800-1300 г;
  • для 5-6 осіб – до 1500 г.

Потужність

Від цього показника залежить швидкість роботи пристрою, а також кількість споживаної електроенергії. Вимірюється у ватах (Вт) . Може становити від 420 до 1650 Вт. Хлібопіч потужністю 500-750 Вт приготує буханець хліба за 3-4 години, а піч на 800 Вт і більше впорається з цим завданням за 2.5 години .

Потужність хлібопічі пов'язана з максимальною вагою випічки. Піч потужністю 600-1000 Вт – цілком прийнятний варіант за часом приготування та вартістю пристрою. Такий прилад здатний приготувати 900-1500 г хліба за один раз.

Матеріал корпусу

Пластиковий – має непогану міцність при низькій ціні. Пластикова хлібопічка має невелику вагу і легко очищається від забруднень. Мінуси: схильність до подряпин, крихкість (у порівнянні зі сталлю).

Сталевий – в порівнянні з пластиковим аналогом міцніше і виглядає естетичніше. Недоліки: більш висока ціна, більша вага, маркість, тому що збирає відбитки пальців.

Форма для випічки

Зазвичай все хлібопічки мають прямокутну форму випічки. Але зустрічаються моделі з круглими і квадратними формами. Більш дорогі печі оснащені підставкою для випічки одночасно чотирьох багетів.

Матеріал, з якого може бути виготовлена форма, різноманітний: алюміній, нержавіюча сталь, тефлон і т.д. Головне, щоб вона мала антипригарне покриття.

Також при виборі хлібопічки слід звернути увагу на ширину стінок форм. Занадто тонкі стінки з часом можуть прогнутися.

Програми

Кількість програм – в залежності від моделі та вартості хлібопіч може налічувати від 2 до 20 програм приготування різних видів здоби. Найпоширеніші: пшеничний, житній, французький багет, бездрожжева випічка, солодка випічка, кекс, хліб із борошна грубого помелу. Для кулінара-початківця досить названих програм.

Програмовані хлібопічки – деякі моделі дозволяють задавати параметри всіх процесів: замішування, час і температуру випічки, вистою, підігріву та інше. Такі можливості дозволяють пекти хліб за різними рецептами, індивідуально коригуючи процес для отримання потрібного результату. Наприклад, в залежності від борошна необхідно вибирати час вистою тіста, щоб хліб вийшов більш пухким. Недоліком таких хлібопічок є їх вартість: вони коштують дорожче звичайних.

Спецпрограми

Пшеничний – «білий» хліб, який випікається з борошна найвищого гатунку. Відрізняється чудовими поживними та смаковими властивостями. Але такий хліб має високу калорійність.

Житній – характеризується щільною текстурою. Житній хліб містить багато мікроелементів та вітамінів. У порівнянні з пшеничним менше калорій. Оптимальний варіант для щоденного раціону.

Французький багет – має повітряну текстуру всередині і хрусткою скоринкою зовні. Ідеально поєднується з першими та іншими стравами, закусками для фуршету. Також французький хліб вживається на сніданок.

Без дріжджів – відрізняється низькою калорійністю. Вважають, що така випічка менш шкідлива для фігури, ніж пшеничний. Бездрожжевий хліб входить у пісне та дієтичне меню.

З наповнювачем – дана програма дозволяє готувати хліб із різними інгредієнтами (родзинки, зелень, сухофрукти, цибуля, горіхи). Подібні моделі оснащуються діспенсером.

Бородинський – відрізняється солодкуватим смаком та характерним запахом. До складу тіста для бородинського хліба входить коріандр, пшеничне та житнє борошно, патока, солод.

З висівками – такий хліб має щільну структуру. До його складу входять грубі харчові волокна (клітковина). Позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, допомагає вивести токсини та холестерин.

Без глютену – ця програма дає можливість отримати хліб, який не містить глютен. Дана речовина може викликати алергію, а за певних захворювань – завдавати шкоди кишечнику. Такий хліб вживають люди, які дотримуються дієти.

Кекс – дозволяє приготувати солодку випічку. Подібний пристрій вміє замішувати тісто для цього продукту із застосуванням спеціальної технології. До складу тіста для кексів входить вершкове масло, пшеничне борошно, яйця.

Солодка випічка – дозволяє отримати пісочне або здобне тісто з різними добавками (шоколад, кориця, сухофрукти).

Торт – дана програма використовується для випікання бісквітних коржів.

Хліб із борошна грубого помелу – цільнозерновий хліб, який містить велику кількість клітковини. Корисний для імунітету та серцево-судинної системи. У цільнозерновий хліб часто додають горіхи, висівки, насіння гарбуза, родзинки та інші інгредієнти.

Піца – хлібопічка замішує прісне тісто для цієї страви, яка готується у духовці.

Функції

Збереження пам'яті при збої електроживлення – пристрій запам'ятовує, на якому етапі відбувалася випічка перед відключенням мережі і при повторному включенні відновлює роботу з місця роз'єднання.

Захист від дітей – функція блокування кришки під час роботи печі, щоб уникнути отримання опіків дітьми.

Захист від перегріву – дуже корисна функція, якщо ви плануєте включати піч на ніч або часто забуваєте відключати електроприлади. Пристрій, нагрівшись до критичної температури, автоматично відключиться.

Підтримка температури – після закінчення приготування хлібопіч може працювати в економічному режимі. Це дозволяє тривалий час зберігати випічку теплою до моменту вилучення.

Вибір кольору скоринки – майже всі сучасні моделі оснащені такою функцією. Можна вибрати світлу, середню або темну хрустку скоринку.

Таймер – дозволяє встановлювати час початку випічки з відстрочкою на 12-15 годин. Наприклад, перед вечерею свіжий хліб буде готовий до певного часу.

Регулювання ваги – дає можливість змінювати розміри та вагу готового продукту. Залежно від вибраного режиму, піч сама визначить час приготування хліба.

Заміс тіста – дозволяє приготувати тісто для вареників, торта, пельменів та інших страв.

Прискорена випічка – швидке приготування хліба завдяки зменшенню часу замісу. Хліб, що вийшов, матиме більш щільну структуру (порівняно з виробом, приготовленим за стандартною програмою).

Приготування варення/джему – реалізовано за допомогою спеціального температурного режиму, що зберігає максимальну кількість корисних речовин. Подібна опція зустрічається в хлібопічках, оснащених антипригарним покриттям.

Приготування йогурту – ця функція забезпечує сприятливий температурний режим для розмноження молочнокислих бактерій. Для приготування йогурту закваску та молоко необхідно помістити у робочу камеру приладу. Крім йогурту таким чином можна приготувати мацоні, кисле молоко та інші кисломолочні продукти.

Приготування масла – виконується шляхом збивання сметани, молока чи вершків. З цією метою застосовується лопатка-тестомешалка (лопать) хлібопічки.

Налаштування ступеня запікання – дає можливість отримувати хлібобулочний виріб з скоринкою різного ступеня «рум'яності» (світла, середня та темна), виходячи з уподобань користувача.

Оснащення

Диспенсер дозволяє засипати додаткові інгредієнти під час роботи печі.

Знімна кришка – таку конструкцію зручніше мити.

Оглядове віконце – зазвичай розташовується на кришці хлібопічки, дає можливість спостерігати за процесом випічки, не відкриваючи кришку.

Подвійна форма випічки – дозволяє приготувати два буханці хліба за один раз.

Дисплей – відображає інформацію про роботу хлібопічки (вибрана програма, поточний етап її виконання, час, що залишився до готовності, налаштування таймера).

Дві лопатки-тістомішалки – рівномірніше замішують тісто і дозволяють приготувати буханці вагою 1000 г і більше.

Ложка і мірна склянка – дає можливість точно дотримуватися рецептури випічки.

Ємність для йогурту – контейнер із кришкою для зберігання у холодильнику приготовленого кисломолочного продукту.

Виробник

До групи найменш якісних і надійних хлібопечей можна віднести продукцію Aurora, Clatronic, Delfa, DEX, Elenberg, Saturn, Shivaki, Scarlett, Vitek, West, Liberton, Mirta, Mystery, Orion, Supra, Rotex, Redmond, Vimar. Слід зазначити, що ці пристрої не завжди найдешевші. Як правило це місцеві бренди або бренди-перевертні з виробництвом в Китаї. Найчастіше такі хлібопічки не відрізняються багатим функціоналом, якістю матеріалів і надійністю, однак серед них можна зустріти цікаві моделі.

Хорошим співвідношенням ціна-якість володіє продукція Binatone, Moulinex, Philips, Delonghi, Electrolux, Gorenje, LG. Ці хлібопічки надійні і зручні у використанні. Всі бренди відомі своєю якісною і популярною побутовою технікою.

Найпопулярнішими є хлібопічки Kenwood і Panasonic. Це одні з найдорожчих пристроїв, проте їх характеристики (функціональність, низький рівень шуму, робота диспенсера, оснащення) роблять продукцію по-справжньому якісною. Завдяки надійності виробника, відмінної сервісної підтримки і довговічності роботи ці хлібопічки будуть вигідним придбанням.

Відгуки про статтю

ОК!!!