Як вибрати гребний тренажер

Клас

Любительський тренажер – використовується для домашніх тренувань. Має механічну систему навантаження, коштує недорого. Комп'ютери таких тренажерів відображають базові показники тренування.

Професійний тренажер – розрахований на інтенсивні тренування з великими навантаженнями. Використовується як в домашніх умовах, так і в фітнес-центрах, тренажерних залах, центрах реабілітації. Тренажер має магнітну або електромагнітну систему навантаження, відрізняється більш міцною рамою. Комп'ютери таких тренажерів дозволяють створювати власні програми.

Виконання

Складаний – займає мінімум місця, може зберігатися під ліжком або за шафою. Недолік – менш надійний, ніж стаціонарний, оскільки може від частих складань зламатися механізм.

Стаціонарний – має монолітну конструкцію (раму). Розрахований на тривалий термін служби, однак займає багато місця, коштує дорожче складного.

Комбінований – завдяки спеціальній конструкції, його можна використовувати як багатофункціональний тренажер (велотренажер, бігова доріжка і т.д.).

Живлення

Від мережі – в більшості випадків гребні тренажери працюють від розетки.

Автономний – встановлюється в тих місцях, де відсутня електрика. Працює від вбудованих генераторів.

Вид навантаження

Механічна – навантаження забезпечується за допомогою лопатей вентилятора (аеродинамічна), гідроциліндрів (гідравлічна), пружності пружин. Переваги: тренажери мають порівняно невисоку ціну і не вимагають підключення до електромережі. Недоліки: високий рівень шуму, недостатня плавність ходу. Ступінь опору змінюється вручну.

Магнітна та електромагнітна – навантаження створюється магнітами, які впливають на маховик. Переваги: безшумність і плавність ходу, довговічність, стійкість до зношування і можливість плавного регулювання навантаження, різноманітність програм тренування. Недоліки: обов'язкове підключення до мережі, більш висока вартість.

Рівні навантаження

Кількість фіксованих рівнів навантаження варіюється від 4 до 32 і вище. Чим більше число рівнів, тим точніше можна підібрати необхідне навантаження. Водночас слід пам'ятати, що велика кількість рівнів навантаження відповідним чином впливає на вартість гребного тренажера.

Навантаження змінюється ступеневим способом або безперервно (безступенева система). Гребні тренажери зі ступеневою зміною навантаження добре підійдуть для початківців.

Системи тяги

Скандинавська і / або латинська тяга – максимально точно імітує академічне веслування і тренує переважно мускулатуру спини. Правильне виконання вправ вимагає хорошої координації рухів, що особливо складно для новачків.

Центральна тяга – забезпечує симетричне, комплексне та інтенсивне тренування м'язів. На сьогодні тренажери з цією системою тяги зустрічаються найчастіше. Перевага – рівномірне опрацювання всіх м'язів. Добре підійде для новачків.

Програми тренування

Постійного пульсу – дозволяє автоматично підтримувати частоту пульсу на заданому рівні. При зниженні частоти пульсу навантаження буде збільшуватися, а при зростанні – знижуватися.

Постійного зусилля – зрівнює зусилля спортсмена із заданим навантаженням. Незалежно від частоти гребків необхідне зусилля буде постійним. Така програма застосовується в тренажерах з магнітною або електромагнітною системою навантаження.

Час тренування дозволяє задавати тривалість тренування. Система повідомить про її завершення звуковим сигналом або подасть інформацію на дисплей.

Пройдена дистанція – дозволяє задавати відстань, яку планується «проплисти» за тренування. В процесі тренування на дисплей подається інформація про проходження дистанції, а по її завершенні – система повідомить про це написом або звуковим сигналом.

Body Fat – дозволяє оцінити вміст жирової тканини (у відсотках) в організмі спортсмена.

Фітнес-тест – дозволяє оцінити швидкість відновлення організму. Така програма існує лише у тренажерів з датчиками пульсу.

Власні програми – дозволяє записати в пам'ять гребного тренажера свої налаштування тренування виходячи з можливостей свого організму і поставлених завдань. Це зробить тренування більш комфортними. Дуже зручно, якщо на тренажері займаються по черзі різні люди.

Важливо: люди з захворюваннями серця і судин можуть задати спеціальні програми роботи тренажера відповідно до рекомендацій лікарів.

Вимірювання пульсу

Як правило, тренажери обладнані пульсометром і комплектуються бездротовим нагрудним датчиком, кліпсою на вухо і т.д. Слід зазначити, що найбільш точними є нагрудні датчики. Вбудовані на руків'я тренажера прилади досить зручні, але менш точні. Датчики-кліпси, закріплені на мочку вуха, також не відрізняються високою точністю.

Відображення інформації

Ця функція дозволяє спостерігати за ходом тренування. На дисплеї бортового комп'ютера (консолі) механічного гребного тренажера відображаються лише базові показники (час і темп тренування, кількість гребків, пройдена дистанція, визначення пульсу, витрата калорій).

Комп'ютери магнітних і електромагнітних тренажерів відображають велику кількість різних параметрів, мають безліч вбудованих програм і дають можливість створювати власні. До того ж, вони дозволяють визначати оптимальне навантаження в залежності від рівня підготовки спортсмена.

Найсучасніші моделі підключаються до Інтернету, що дозволяє проводити змагання між реальними людьми або з комп'ютерними суперниками.

Розміри тренажера

При виборі тренажера слід враховувати фізичні характеристики спортсмена (зріст, вага). Довжина рами та гранично допустиме навантаження на тренажер повинні відповідати цим даним. Якщо тренажером будуть користуватися кілька людей, слід обирати пристрій по самому рослому і «важкому» користувачеві.

Регулювання елементів конструкції

Комфорт при тренуванні досягається регулюванням під індивідуальні параметри таких елементів конструкції:

  • сидіння;
  • гребні важелі (гребна перекладина) – виконують функцію весел;
  • упори для ніг – повинні збігатися з розміром ноги.

Важливо: якщо на тренажері займаються кілька людей, то слід звернути увагу на пристрої зі змінними педалями.

Ролики – дозволяють легко переміщати тренажер з місця на місце.

Виробник

Гребний тренажер, так само як велотренажер або орбітрек, слід обирати відомого бренду. Найдешевша «ноунейм» продукція швидко виходить з ладу і не варта витрачених на неї коштів.

Групу бюджетних гребних тренажерів становить продукція Torneo, USA Style. Це прості та надійні моделі для використання вдома: мінімум функцій, непогана збірка.

Найякіснішими тренажерами вважаються Christopeit Sport, Finnlo, HouseFit, Kettler, NordicTrack, Sportop, Tunturi. Ці виробники випускають обладнання як для професіоналів, так і для любителів. Практично будь-яка модель буде надійною, зручною, ергономічною. Ціна на продукцію вища за середню.

Відгуки про статтю