Як вибрати дитячі гірки

Дитяча гірка забезпечує дітям веселе дозвілля, а також розвиває вестибулярний апарат, координацію рухів, моторику, зміцнює м'язи. Такий виріб ідеально підходить для дачі або заміського будинку, але деякі моделі встановлюються і в приміщенні.

Поради щодо вибору

  • Гірка повинна мати сертифікат якості і гігієнічний висновок, що підтверджує безпеку матеріалу для малюка.
  • Ретельно огляньте гірку на предмет відсутності пошкоджень. Пам'ятайте, що надійність конструкції - запорука безпеки малюка. Шви моделі повинні бути відшліфовані.
  • Переконайтесь в стійкості гірки. Це особливо важливо для виробів з пластику. Чим вище і крупніше гірка, тим більше вона потребує спеціальних кріплень.

Призначення

Для басейну - з'єднується з водним або сухим басейном. Розрахована на дітей раннього віку. Буває пластиковою або надувною.

Для катання - класична гірка, виконана з пластику, металу або дерева.

Виконання

Стандартна - окремий снаряд для катання. Встановлюється в приміщенні або на відкритому повітрі. Підходить дітям раннього віку.

Дитячий комплекс з гіркою - багатофункціональна конструкція для всебічного фізичного виховання дитини. Комплектується турніком, гладіаторською сіткою, гімнастичними кільцями, рукоходом, шведською стінкою та іншими приладами. Розвиває витривалість, спритність, гнучкість. Такий комплекс купується для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку.

Дитячий комплекс за габаритами перевершує окрему гірку і розміщується тільки на вулиці.

Конструкція

Портативна (складна) - компактна, зручна в зберіганні і транспортуванні. Оптимальне рішення для подорожей.

Проста - монтується стаціонарно. Це найнадійніша і стійка конструкція.

Трансформер - багатофункціональна гірка. Перетворюється в інші предмети, наприклад, шезлонг або стілець для годування.

Форма спуску (схилу)

Визначає характер катання з дитячої гірки. Прямий спуск - стандартне рішення, яке зустрічається найчастіше. А ось хвилястий, гвинтовий або спуск у вигляді тунелю зробить катання більш захоплюючим. В той же час прямий спуск простіше і підійде малюкові раннього віку. Гірки з гвинтовим спуском розраховані на дітей старшого віку - від 3 років.

Мінімальний вік

Ранній вік (1-3 роки) - компактна складна гірка із закругленими краями. Спортивні прилади в такий гірці не передбачаються. Матеріал - пластик, ПВХ.

Дошкільний вік (3-7 років) - перевершує за габаритами гірку для раннього віку. Матеріал - метал, дерево, ПВХ.

Ранній шкільний вік (7-10 років) - великогабаритна гірка, забезпечена різними додатковими приладами. Матеріал - дерево, метал, комбінований (метал + пластик).

Максимальне навантаження

Цей параметр означає гранично допустиме навантаження, яке здатна витримати гірка без ризику виходу з ладу. Залежить від ваги малюка. Чим старша дитина, тим вище повинно бути максимальне навантаження. Не перевищуйте цей параметр, оскільки руйнування вироба може завдати шкоди дитячому здоров'ю.

Матеріал

Пластик - дешевий, легкий і простий у догляді матеріал. Не нагрівається влітку і не охолоджується в холодну пору року. Пластикова гірка безпечна для дитини і виконується в яскравому дизайні. Недоліки: чутливість до перепадів температур, крихкість. Таку модель необхідно оберігати від впливу низьких температур.

Метал - міцний і довговічний матеріал. З металу робляться гірки, розраховані на стаціонарне установлення. Мінуси: висока вартість, велика вага, травмонебезпечність, схильність до іржі, висока теплопровідність (влітку нагрівається, взимку охолоджується). Металева гірка витримує будь-які погодні умови, але потребує фарбування.

Комбінований (пластик + метал) - поєднання сильних сторін двох попередніх варіантів. Найчастіше з металу робиться каркас, поперечини і сходи, а з пластику - власне гірка з бортиками. Така гірка безпечна і міцна.

Дерево - екологічний, ефектний на вигляд матеріал. Недоліки: дуже висока ціна, схильність до деформації і гниття, ризик скалок. Для усунення цих мінусів гірку фарбують (лакують) і покривають пластиком.

ПВХ (надувна) - найдешевша і безпечна гірка. Мінуси: чутливість до проколів, недовговічність, потребує насосу. Такі гірки купуються кожен сезон, щоб відповідати зросту, вазі і віку дитини.

Габарити і вага

Габарити і вага дитячої гірки залежать від віку малюка. Чим старша дитина, тим більше і масивніше конструкція йому знадобиться.

Висота гірки для малюків до 1.5 року становить 125 см, для діточок 2-3 років - 260 см, для хлопців від 3 років - 285-325 см.

Дітям у віці 1.5-3 року підійде гірка довжиною до 1.5 м, хлопцям 4-6 років варто вибрати виріб з більшою висотою - 2.2-2.5 м. Подібним чином змінюється висота спуску (схилу) і вага виробу. Чим важче гірка, тим вона стійкіше.

Крім цього габарити гірки визначаються місцем її установки: в квартиру вибирають компактні моделі, а для вуличного майданчика підійдуть і більш великі гірки.

Оснащення

Підключення води - дозволяє створювати водні атракціони, що робить катання ще цікавіше.

Баскетбольне кільце, м'ячі, сітки для футбольних воріт - розширюють ігрові можливості гірки. Ідеальне рішення, якщо виріб купується для декількох дітей.

Відгуки про статтю