Як вибрати ємність для сипучих продуктів

Вид

Ємність для сипучих продуктів - контейнер з кришкою, призначений для зберігання борошна, чаю, кави, бобових, круп і спецій. Такі ємності захищають сипучі продукти від появи молі, жучків, вологи і сторонніх запахів.

Набір ємностей - складається з декількох контейнерів, що відрізняються один від одного своїми розмірами. Зустрічаються набори, що складаються з 2-3 і більше ємностей.

Обсяг

Цей показник залежить від кількості членів сім'ї. Можна зустріти в продажу як маленькі ємності 0,1 л, так і великі контейнери об'ємом 1.6 л і більше. Ємність повинна бути високою: добре, якщо її висота збігається з висотою полиці. Високі і вузькі ємності краще широких і низьких.

Форма

Контейнери можуть мати циліндричну, овальну, прямокутну або квадратну форму. Краще придбати прямокутні ємності - при однаковій висоті обсяг таких контейнерів більше циліндричних. Прямокутні контейнери можна поставити більш щільно, ніж ємності в формі циліндра. Таким чином, на полиці поміститься на 20-25% продукту більше.

Матеріал

Скло - екологічний і прозорий матеріал, що дозволяє побачити вміст. Скляний посуд простий в догляді, не має запаху і не вбирає запахів продукту, що зберігається, але крихкий і досить масивний. Це найкращий варіант для зберігання більшості сипучих продуктів, за винятком вимагаючих вентиляції або містячих вологу, наприклад, сухофруктів - такі продукти можуть покритися пліснявою.

Важливо: можна придбати більш дорогі ємності, виготовлені з ударостійкого скла - вони не розіб'ються при падінні або від удару.

Пластик - легкий, дешевий і простий у догляді матеріал, якому можна надати будь-яку форму. Однак з часом такі ємності можуть тріскатися, втрачати свою форму і колір. До недоліків контейнерів можна віднести їх неповну герметичність, а також специфічний запах у деяких видів пластику. Найкращий матеріал ємностей - поліпропілен (маркування - PP).

Пластикові ємності підійдуть для більшості продуктів, крім тих, які вимагають герметичного зберігання.

Важливо: купуючи пластикові ємності, слід їх понюхати: якісний матеріал має слабкий запах, якій згодом зникає. Від придбання контейнерів з їдким неприємним запахом краще відмовитися.

Кераміка - за своїми якостями нагадує скло, але є непрозорим матеріалом. Такі ємності часто красиво оформлюються, мають відповідні малюнки, що вказують на їх вміст. Як і скляні посудини, керамічні контейнери, мають велику вагу. До недоліків відноситься їх неповна герметичність. Такі ємності добре підійдуть для більшості продуктів (сіль, крупи, спеції).

Дерево - складний у догляді матеріал, вбирає вологу і запахи. Крім того, кришки в дерев'яних ємностях не зачиняються герметично. Однак такі коробки мають привабливий вигляд і добре підійдуть для кухні в стилі кантрі. В дерев'яних ємностях можна зберігати сушені трави і ягоди, сіль, лавровий лист.

Нержавіюча сталь - легкий, міцний і стійкий до корозії матеріал. Однак сталеві ємності надають продуктам, що зберігаються, металевий присмак.

Жерсть - не тільки додає характерний присмак, але і схильна до корозії, що псує продукти і вид кухні.

Кришки

Найкращий варіант - ємність з кришкою, що відкидається на клямці з силіконовою прокладкою. Такі кришки легко відкриваються і закриваються, тим самим перетворюючи контейнер з вентильованого в герметично закритий. Ця універсальна кришка однаково добре підійде як для продуктів, які потребують вільного доступу повітря, так і для тих, які необхідно зберігати в герметичній ємності.

Інші види кришок - загвинчувальні і кришки-пробки не настільки універсальні, а крім того можуть губитися.

Важливо: з часом при частому відкриванні силіконова прокладка втрачає свою форму, тому кришка перестає щільно закривати контейнер. В таких ємностях краще зберігати продукти, які використовуються нечасто.

Кришки в пластикових ємностях часто оснащуються дозаторами, за допомогою яких можна акуратно відсипати необхідну кількість продукту.

Прозорість

Прозорий - дозволяє побачити продукти, які знаходяться в ємності. З іншого боку, така ємність не захищає вміст від сонячних променів. Якщо деякі продукти вимагають зберігання в темряві, то прозору ємність слід помістити в ящик або шафу.

Непрозорий - захищає продукт від сонячних променів, а за рахунок красивого оформлення виглядає більш ефектно, ніж прозора ємність. Однак така посудина не дозволяє побачити продукт, що знаходиться в ній. Для компенсації цього недоліку деякі ємності мають прозоре вікно, зроблене в стінці посудини або прозору кришку.

На непрозорих контейнерах можуть бути присутніми відповідні написи або малюнки, що допомагають кулінарові визначити їх вміст.

Поради

  • Купувати ємності рекомендується в магазинах, де представлена якісна продукція, виготовлена відповідно до санітарних вимог.
  • Щоб заощадити, можна замість набору красивих ємностей, придбати недорогі скляні банки з кришками, що герметично закриваються, призначені для консервування. Вони добре підійдуть для зберігання борошна, круп, квасолі, гороху.
  • Ємність повинна мати широке горлечко, щоб її можна було зручно мити без допомоги йоржиків.
Відгуки про статтю