Як вибрати дитячу мозаїку

Дитяча мозаїка – гра, в якій з дрібних елементів створюються картинки. На відміну від пазла, в якому картинка завжди збирається за зразком, мозаїка дозволяє дитині творити по уяві. У підсумку, з фрагментів пазла можна зібрати тільки одне зображення, а з мозаїки – безліч творів.

Така гра розвиває у дітей дрібну моторику, терпіння, посидючість, уяву. Крім цього, у дитини формується художній смак і просторове мислення. Найменші діти за допомогою мозаїки знайомляться з основними кольорами і формами.

Вид

Класична мозаїка – розрахована на дітей 3-4 років. Мозаїка складається з різнокольорових пластмасових деталей на ніжці (штирку) та ігрового поля з отворами, в які вони вставляються. До комплекту може входити книжка з малюнками, яка допоможе малюкові правильно збирати картинки.

Мозаїка з великими фішками – призначена малюкам від 1 року до 2.5 років. Великі елементи мозаїки дитина не зможе проковтнути. Деталі гри можна збирати як на підлозі, так і на іншій плоскій поверхні за принципом пазлів (наявність виїмок і виступів). В комплект такої мозаїки може входити своє поле.

Самоклейка мозаїка – рекомендується дітям старше 4 років. Вона складається з самоклеючих пластин, які прикріплюються на трафарет за зразком. Таку мозаїку можна використовувати тільки один раз, а дитина, працюючи за шаблоном, не зможе проявити свою фантазію.

Термомозаіка – підійде для дітей старше 5 років. Це класична мозаїка, в якій отримане зображення потрібно обробити праскою, щоб склеїти деталі один з одним. Зображення не розсиплеться на окремі фрагменти. В результаті дитина створить власний твір.

Магнітна мозаїка – призначена для малюків старше 3 років. На відміну від класичної, у такої мозаїки немає кріплень, а різнокольорові деталі фіксуються за допомогою магнітів. Особливістю цієї гри є легкість пересування шматочків мозаїки по поверхні, до того ж картинка міцно утримується.

Полем для мозаїки можуть служити спеціальні магнітні дошки або інші металеві поверхні, наприклад, холодильник.

Важливо: деякі магнітні мозаїки комплектуються шаблонами, які необхідно заповнювати деталями не тільки за кольором, але й за цифрами. Така гра може допомогти дитині освоїти цифри.

Електронна мозаїка – розрахована на школярів. Складається з різнокольорових світлодіодних елементів, які вставляються в спеціальну панель. У підсумку, виходить, картинка, що світиться.

Тетріс-мозаїка – призначена для дітей старше 5 років. Складається з кольорових деталей, які наклеюються на заготовку за принципом гри «Тетріс». Така мозаїка особливо добре розвиває посидючість і терпіння, оскільки елементи дуже маленькі.

Мозаїка «Азбука» – складається з фішок у вигляді букв алфавіту. Гра дозволяє складати слова і навіть пропозиції. За допомогою такої мозаїки дошкільник зможе вивчити букви і читати слова.

Кількість фішок

Від кількості елементів мозаїки залежить її складність і вартість, а також вікова категорія дитини. Гра з великою кількістю деталей, як правило, складніше в збиранні і коштує дорожче. Тому для малюків набувають набори з невеликої кількості елементів. Наприклад, дітям до 3 років рекомендується не більше 45-60 деталей.

Чим старша дитина, тим більше число елементів може бути присутнім в мозаїці. Деякі складні ігри складаються з 1000-2000 деталей.

Мінімальний вік

До року – підійде мозаїка з великими деталями (6-8 см) простої форми (квадрат, коло, трикутник) і пофарбованими в яскраві кольори. Слід пам'ятати, що кольори повинні бути хоч і яскравими, але не дратівливими для очей. Краще зупинитися на зеленому, синьому, червоному і жовтому.

Від 1 року до 2 років – хорошим варіантом стане мозаїка, де необхідно доповнити малюнок – вставити в пази відсутні деталі або заповнити фішками безбарвний візерунок. Розмір деталей – 6 см. Можна підібрати дитині набори зі змінними шаблонами, щоб підтримувати інтерес малюка до мозаїки.

Від 2 до 3 років – підійде класична мозаїка, яка дозволяє дитині проявляти свою фантазію. Комбінуючи деталі, він зможе створити будь-які малюнки та орнаменти. Розмір деталей – 1-4 см.

Від 4 до 6 років – буде цікава мозаїка складніше, з великою кількістю різнокольорових елементів, наприклад, магнітна. Ця гра надасть дитині майже необмежені можливості для творчості.

Поради

  • Мозаїка виготовляється з пластика, дерева, паперу, металу. Переконайтеся, що матеріал безпечний для малюка. У кожної гри повинен бути сертифікат виробника. Відмовтесь від покупки, якщо деталі іграшки мають хімічний запах, деформації або задирки.
  • Деталі повинні бути міцними, а їх з'єднання з полем – надійним. Само собою зрозуміло, що і сам майданчик повинен витримувати падіння.
  • Зверніть увагу і на зручність кріплення деталі – вона повинна легко надіватись і зніматись, інакше маляті іграшка не сподобається.

Виробник

Бренди мозаїк слід ділити не за ціною, а по виду моделей. Наприклад, мозаїки із пластику, намистин або дерева обійдуться приблизно в одну суму. Можна дивитися серед продукції Quercetti, Djeco, Hape, IKEA, Miniland, Orb Factory та інших марок. Дешевшими будуть мозаїки місцевих виробників Orion, Ranok-Creative, Vladi Toys, ТехноК. З недоліків, в порівнянні з більш дорогими моделями, варто відзначити не такий цікавий дизайн, іноді не зовсім акуратне виконання деталей мозаїки (задирки, не співпадіння отворів і штирків). В той же час магнітні мозаїки коштують значно дорожче. Наприклад, марка Melissa & Doug. Вибирайте, виходячи з переваг дитини.

Відгуки про статтю