Як вибрати чохол для мобільного телефону

Чохол для мобільного телефону захищає гаджет від подряпин, відколів та інших пошкоджень, пом'якшує удар при падінні. Таке пристосування виконує декоративні функції, надаючи телефону неповторного вигляду.

Захист корпусу

Повний – захист корпусу смартфона з усіх боків від зовнішніх впливів. Повний захист забезпечують закриті чохли – дорогі і громіздкі (в тому числі книжка, фліп, протиударний, водонепроникний).

Частковий – захист окремих сторін корпусу – частіше тильної і / або бічних. Частково захищають телефон відкриті чохли, які відрізняються дешевизною і компактністю (наприклад, бампер або накладка).

Важливо: вибір чохла з повним або частковим захистом корпусу залежить від умов, в яких передбачається використовувати смартфон (нормальні або екстремальні, ризик серйозних ударів, потрапляння вологи і т.д.). Далеко не в усіх випадках потрібен повний захист пристрою. Варто знайти оптимальний баланс між надійним захистом гаджета з одного боку і прийнятною ціною і габаритами з іншого.

Вид

Бампер – рамка, що захищає тільки бічні сторони корпусу смартфтона. Оскільки ширина чохла дещо більше товщини девайса, телефон в рамці не стикається з поверхнею, на якій він лежить.

Бампер – найлегший і найкомпактніший серед чохлів, але залишає без захисту фронтальну (екран) і тильну сторону телефону. До того ж, модельний ряд таких чохлів обмежений (для гаджетів з прямими краями). Бампер виготовляється з металу, силікону і пластика.

Чохол-накладка (чохол-кришка) – захищає тильну і бічні сторони корпусу телефона. Чохол-накладка відрізняється невеликими габаритами і вагою, відсутністю рухомих частин, а при необхідності він легко знімається і надівається на гаджет. Чохол-кришка не заважає працювати з телефоном, за рахунок чого став дуже популярний серед користувачів.

Як і бампер, чохол-кришка не захищає фронтальну сторону телефону. Тому такий футляр бажано доповнити захисною плівкою. Чохол накладка виготовляється зі шкіри, силікону, алюмінію, пластику, дерева.

Чохол-книжка – завдяки панелі (вона відкидається в бік, як книга) захищає екран смартфона. Це вигідно відрізняє чохол-книжку від бампера і кришки. Така кобура надає девайсу більш солідний вигляд. Деякі моделі, в назві яких міститься слово «view», мають спеціальне вікно для дати, часу і номера абонента.

Чохол-книжка іноді використовується як підставка – це зручно для читання електронних книг або перегляду відеороликів. Різноманітність моделей дозволить легко вибрати підходящий варіант для кожного користувача. Чохол - книжка – один з найпоширеніших аксесуарів.

Недоліки такого чохла: громіздкість і необхідність відкривати «книжку» щоразу при використанні гаджета. Чохол-книжка виробляється з металу, шкіри, шкірозамінника, комбінованих матеріалів (пластик + шкіра).

Важливо: зверніть увагу на надійність з'єднання оболонки і бампера, який утримує телефон. У неякісних моделей бампер може просто відірватися від оболонки і гаджет впаде.

Чохол-розкладачка (фліп-чохол) – панель чохла відкидається не в бічну сторону, а вниз (нагадує блокнот). Багато користувачів вважають такий спосіб більш зручним. В іншому характеристики фліп-чохла і чохла-книжки збігаються.

Чохол-карман (чохол-шкарпетка, чохол-футляр) – захищає корпус гаджета, крім нижнього або верхнього торця – в залежності від положення смартфона. Такий чохол надійний, дешевий, оберігає пристрій, перш за все, від подряпин і підійде до великої кількості смартфонів.

Недоліки: неповний захист, щільне прилягання шкіряних моделей (заглушає динамік), для роботи слід витягти гаджет з чохла за допомогою хлястика. Чохол-карман виготовляється зі шкіри та шкірозамінника, а чохол-шкарпетка – із в'язаної тканини.

Чохол-кисет – різновид чохла-футляра, який закривається за допомогою стягування шнурка.

Сумка на пояс – різновид чохла-кишені, що дозволяє розташовувати смартфон на поясі. Виготовляється з тканини або шкіри.

Важливо: при тривалому використанні чохла-кишені на фронтальній і тильній стороні гаджета з'являються потертості. Щоб цього уникнути, наклейте на них захисну плівку.

Чохол-акумулятор – в конструкції такого футляра передбачений вбудований акумулятор. Подібне рішення подовжує час автономної роботи девайса, але збільшує вагу і габарити пристрою. Оптимальний варіант для подорожей і туристичних походів. Чохол-акумулятор зустрічається рідко. Такий футляр зазвичай виготовляється з металу, рідше – із пластику.

Чохол-кобура – сумісний з різними моделями смартфонів і кріпиться на поясі. Недолік – той же, що у чохла-сумки: для використання пристрою потрібно витягти девайс. Розташування на поясі з одного боку полегшує доступ до пристрою, з іншого – може заважати при ходьбі. Чохол-кобура виконується зі шкіри та шкірозамінника.

Спортивний – призначений для людей, які займаються спортом і активним відпочинком. Спортивні чохли закріплюються на руці (біцепсі) або нозі і виробляються з м'яких матеріалів (екошкіра, силікон, гума). Недоліки: вузька спеціалізація і скромне дизайнерське оформлення.

Протиударний (захищений) – підійде для занять наземними видами спорту (біг, їзда на велосипеді), а також подорожей та інших ситуацій, де можливий ризик падіння смартфона. Такий чохол виконується з твердих і міцних матеріалів (алюміній, карбон), стійких до ударів. Протиударний чохол краще за інших захищає девайс від ударів, але надає йому громіздкість, та й коштує недешево.

Водонепроникний (аквабокс) – використовується під час заняття водними видами спорту, для морських подорожей та інших ситуацій, де є ймовірність проникнення вологи в телефон. Смартфон в аквабоксі використовується навіть під водою для фото- та відеозйомки. Подібний чохол виготовляють з прозорого пластика і гуми. Недолік – висока ціна.

В'язаний – оберігає гаджет від невеликих ушкоджень і подряпин, але більш серйозні випробування йому не до снаги. Дизайн такого чохла дуже різноманітний, що дає можливість обрати варіант на будь-який смак і змінити зовнішній вигляд смартфона.

Матеріал

Шкіра – довговічний, міцний і приємний на дотик матеріал. Чохол зі шкіри виглядає респектабельно, але громіздкий і коштує дорого. До того ж, такий футляр швидко забруднюється (в першу чергу, світлі моделі). Шкіряний чохол – оптимальний варіант для класичного та ділового стилю.

Шкірзам – по вигляду і властивостями наближається до натуральної шкіри, але обійдеться значно дешевше.

Силікон – легкий, еластичний і дешевий матеріал. Чохол із силікону пом'якшує удари і захищає від подряпин. Низька вартість і різноманітність дизайну дає можливість придбати кілька різних чохлів, щоб періодично міняти «одяг» смартфона. Силіконовий чохол може зісковзнути з гаджета, порватися або втратити форму.

Гума – за своїми якостями нагадує силікон.

Пластик – дозволяє виготовити чохли будь-якої форми і кольору. Пластик міцніше силікону, але за еластичністю і легкістю мало відрізняється від нього.

Важливо: пластикові чохли відрізняються за якістю залежно від використаного матеріалу. Не купуйте виріб з дешевого пластику, оскільки такий чохол марний.

Тканина – легкий і дешевий матеріал, що підходить для оригінальних дизайнерських рішень. Тканинний чохол захищає тільки від подряпин і служить недовго. Подібний футляр актуальний для спортивного стилю.

Дерево – естетичний, вельми міцний і легкий матеріал. Дерев'яні чохли зустрічаються рідко, зате кожна модель – ексклюзивна.

Метал – найміцніший, ефектний і довговічний, але важкий і дорогий матеріал. На такому чохлі залишаються подряпини і вм'ятини від сильних ударів. Через дорожнечу металеві чохли не набули широкого поширення.

Термопластичний поліуретан (TPU) – дозволяє надати чохлу будь-яку форму і стійкий до негативних температур.

Комбінований – поєднує в собі переваги декількох матеріалів (силікон + пластик, метал + пластик). Комбінація матеріалів додає чохлу високу міцність і м'якість для амортизації ударів. Правда, такі чохли громіздкі і дороги.

Спосіб закривання

Багато моделей забезпечуються застібками, щоб запобігти випадковому розкриттю чохла. Зустрічаються такі види застібок:

  • липучка – забезпечує миттєвий доступ до смартфону, але з часом слабшає;
  • засувка – зручна, але швидко виходить з ладу;
  • магніт – зустрічається найчастіше завдяки ряду переваг: швидкий доступ до телефону, надійність, тривалий термін служби;
  • блискавка – найнадійніша, але менш зручна: щоб витягти гаджет потрібно більше часу. Та й при частому використанні блискавка може поламатися.

Сумісність

Сумісність визначається збігом за габаритами, розміщенням отворів для об'єктива камери і роз'ємів. За цим параметром чохли діляться на два типи:

  • універсальні – призначені для багатьох телефонів, але можуть недостатньо добре утримувати конкретну модель.
  • спеціальні – розраховані на конкретну модель смартфона, для якої ідеально підійдуть, але не приносять користі для інших моделей.

Кріплення

Кріплення чохла дозволяє швидко дістати гаджет при максимальній свободі пересування. Це особливо важливо для спортсменів і ділових людей. Чохол кріпиться на такі місця:

  • на пояс – зустрічається в кобурах, футлярах, сумках, виконаних в класичному і діловому стилі;
  • на руку, біцепс – оптимальний варіант для спортсменів;
  • на шию – використовується в сумках. Таке рішення підійде для тих, хто не носить одяг з кишенями.

Оснащення

Захисна плівка – оберігає екран або тильну частину гаджета від подряпин. Потрібна для чохлів з частковим захистом корпусу.

Кристали Swarowski – надають чохлу стильний і дорогий вид.

Відсіки – призначені для зберігання пластикових карток, візиток або грошей.

Кришка-підставка – зустрічається в крупних смартфонах і служить для комфортного перегляду відео або читання електронних книг.

Поради

  • Вирішіть, що для Вас важливіше – захист телефону або декоративні властивості чохла.
  • Чохол повинен бути зручним в експлуатації, не ковзати в руці і щільно прилягати до корпусу телефону.
  • Приміряйте чохол на смартфон. Переконайтеся, що розміри аксесуара збігаються з габаритами девайса, його отвори збігаються з роз'ємами смартфона (для навушників, USB-кабелю, динаміків, вбудованої камери). Чохол не повинен затискати екран. Це обов'язкова умова для повноцінної експлуатації гаджета.
  • Зверніть увагу на якість виконання чохла. На ньому не повинно бути подряпин та інших дефектів. Якщо лінії прошивки не рівні, а з аксесуара випадають зайві деталі, то такий чохол купувати не варто.
  • Підбирайте чохол під Ваш стиль. На ринку представлено безліч дизайнерських моделей, здатних підкреслити індивідуальність користувача. При бажанні придбайте аксесуар на замовлення – це обійдеться дорожче, проте Ви отримаєте ексклюзивний чохол.
  • Купуйте чохли відомих брендів, які гарантують високу якість своєї продукції.

Виробник

Продукцію бюджетного сегмента становлять чохли фірм Belkin, Borofone, Belkin, ITSkins, Cellular Line, Melkco, Carer Base, Pro-Case. З недоліків слід відзначити не найякісніші матеріали виготовлення: поверхня швидко брудниться і не відтирається, моделі не завжди на 100% відповідають телефону і всім отворам, часто тріскаються кути, в цілому, більшість чохлів швидко втрачають первинний вигляд.

Відмінної якості чохол можна вибрати з асортименту моделей Drobak, Lowepro, Odoyo, Ozaki, Case-Mate, Nillkin, Jekod, SGP, SOX. Це найкращі продукти на сьогодні за співвідношенням ціна / якість. Чохли виготовляються з міцних і технологічних матеріалів, надійно захищають телефон. Деякі моделі, однак, за грубої експлуатації також можуть прожити недовго. Варто відзначити високу якість фірмових чохлів, наприклад, Lenovo, HTC, Nokia, Samsung. Такі накладки, бампери або фліпи будуть завжди коштувати дорожче через популярність бренду. Але в 99% відмінно підійдуть до заданої моделі телефону.

Окремою групою йдуть фірмові чохли Apple. Як завжди, через свою високу вартість. Сьогодні практично кожен виробник чохлів випускає моделі для всіх версій iPhone, тому переплачувати за бренд не має сенсу.

Відгуки про статтю

Прочитал статью спасибо. Подскажите как называется правильно чехол книжка для телефона чтоб при открытии крышки телефон включался, а при закрытии выключался. Всели чехлы обладают этой функцией? Спасибо за ответ. Если не трудно сбросьте ответ на мой адрес.

Ответили вам на электронную почту.

Пришел к тому, что ничего не знаю о чехлах )) Благо такая детальная статья помогла. Понял одно для себя... форм фактор - чехол книжка!

"Продукцию бюджетного сегмента составляют чехлы фирм Belkin" "Отличного качества чехол можно выбрать из ассортимента моделей Drobak ... Nillki" Серьезно ?! Belkin - бюджетный бренд ?

Да, безусловно, ваше понятие "бюджетный" может расходится с нашим.

Подскажите, я подобрал силикон от другой моделі, лежит ідеально, чем и как лучше доделать нужние отверстия? Спасиба!

Спасибо большое за полезную статью с советами по выбору чехла для телефона. Я благодаря вам поняла, что для моего Сяоми Редми 5А лучше всего подойдет силиконовый. Есть, конечно, дороже, но мне такие не нужны, я люблю минимализм.

Есть ли пластиковые бамперы которые не согнуть и тем более не сломать руками

думаем, что таких нет.

Отличная статья! Спасибо авторам!

От царапин на телефоне защищает специальный чехол. Есть куча разных видов и для разных случаев. Кто пользуется чехлом для телефона на руку при пробежке? Не мешает бегать?

Спасибо, именно эти виды мы описали в нашей статье.

хорошая статья http://kakvybrat.info/chehol_dlya_mobilnogo/