Як вибрати сигналізацію для авто

Автосигналізація – пристрій, що захищає транспортний засіб від викрадення, проникнення сторонніх осіб, крадіжки предметів, що знаходяться в авто. Автосигналізація зазвичай складається з центрального блоку, брелока, світлодіодного індикатора, системи датчиків, сирени.

Вид

Одностороння (без зворотного зв'язку) – інформація надходить від брелока до сигналізації. Власник авто подає команди на пристрій (відключення сигналу, відкриття і закриття машини). Про тривожний випадок повідомляють звукові та світлові сигнали транспортного засобу.

Сигналізація без зворотного зв'язку – найпростіший і дешевий варіант, але малоефективний в ситуаціях, коли авто перебуває поза полем зору власника. Одностороння сигналізація – застаріле рішення.

Двостороння (зі зворотним зв'язком) – інформація передається в обох напрямках: «брелок – сигналізація» і «сигналізація – брелок» (пейджинг). Завдяки цьому власник отримує повідомлення про тривожний випадок і іншу інформацію, перебуваючи далеко від транспортного засобу.

Модель зі зворотним зв'язком відрізняється більшою функціональністю, ніж одностороння сигналізація. Наприклад, власник може відключити тривожну сирену, при цьому отримуючи інформацію про спрацювання пристрою. Недолік – висока ціна.

Також зустрічаються сигналізації, в яких не передбачено брелок. Такі системи нагадують двосторонні сигналізації, але управління здійснюється не брелоком, а мобільним телефоном (GSM-модуль). Інший варіант – замість телефону використовується кнопка на ключі запалювання.

Конструкція

Моноблок – компактна і зручна, але легко нейтралізується. Моноблочна сигналізація зазвичай встановлюється під капот.

Рознесена – елементи такої сигналізації розташовуються в різних місцях салону і під капотом. В результаті така конструкція збільшує ефективність пристрою та ускладнює викрадення автомобіля.

Зона охорони

Зона охорони – за допомогою декількох датчиків охоплює певну частину корпусу автомобіля (двері, капот, багажник). В результаті легко встановлюється місце, на яке відбувся несанкціонований вплив – удар або спроба проникнення.

Кількість зон охорони:

  • до 5 – бюджетні моделі (кінцеві вимикачі капота, дверей, датчик удару з однією або двома зонами);
  • 6-8 – дорожчі рішення (крім попередніх зон – ручне гальмо і замок запалювання, контроль живлення з акумулятора, додатковий датчик удару, руху або обсягу з однією або двома зонами);
  • від 9 – пристрої високого цінового сегмента (крім попередніх зон – контроль педалі гальма, датчика швидкості, наявність датчиків прискорення і нахилу).

Чим більше таких зон, тим вище рівень захисту автомобіля. Крім цього, можливе включення або виключення окремих зон або з часовим інтервалом: сигналізація на дверях включається відразу, а для багажника – через кілька хвилин (щоб комфортно забрати звідти речі).

Тип коду управління

Статичний – найвразливіший і застарілий варіант.

Динамічний – постійно змінюється, що ускладнює його зчитування зловмисниками. Зустрічається найчастіше, але на сьогодні він вже не гарантує високий рівень безпеки.

Діалоговий – найбільш просунутий і стійкий до злому варіант: брелок і центральний блок обмінюються кількома кодами, щоб визначити справжнього господаря транспортного засобу.

Дальність дії

В цей параметр включена дальність управління («брелок – сигналізація») і дальність оповіщення («сигналізація – брелок»). У першому випадку максимальна величина становить близько 1 км, у другому – до 2 км.

Виробники вказують дальність дії в розрахунку на ідеальні умови (відсутність перешкод і відкрита місцевість). У міських умовах цей параметр знижується внаслідок інтенсивних радіоперешкод і щільної забудови.

Важливо: в деяких випадках дальність дії брелока збільшується (коли сигнал відбивається водною або крижаною поверхнею або коли він подається з великої висоти). Радіус дії брелока зросте, якщо збільшити довжину антени.

Робота з двигуном

Дистанційний запуск – запуск двигуна на відстані. Подібна функція економить час на розігрівання двигуна в холодну погоду.

Існує два способи дистанційного запуску.

Ручний – за допомогою брелока. Недолік – водій може забути вчасно запустити двигун, на відміну від ДАЗ, де той самий процес проводиться без участі людини.

Автоматичний (ДАЗ) – за допомогою датчика температури або таймера. Запуск відбувається або при досягненні критично низької температури (інший варіант – низький заряд акумулятора), або під час, заданий користувачем. Мінуси запуску по температурі / напрузі: значна витрата палива і неможливість використання в замкнутих приміщеннях через вихлопні гази.

  • Турботаймер – застосовується для автомобілів з турбованими двигунами. Щоб продовжити термін служби турбіни її необхідно охолоджувати поступово. Для цього сигналізація підтримує роботу двигуна деякий час (1-6 хвилин) вже після вилучення ключа із замка запалювання, а потім автоматично вимикає.

Постановка на охорону

Автоматична (пасивна) – активується після вимкнення запалювання і закривання дверей. Водієві не потрібно турбуватися, що він забув включити сигналізацію. Крім того, автоматична постановка виключає можливість сканування сигналу (поширений спосіб злому).

При роботі двигуна – дозволяє спокійно залишати авто з увімкненим двигуном, наприклад, під час короткої зупинки. У разі спроби проникнення включається сигналізація і блокується запалювання.

Handsfree (мітка) – забезпечує управління сигналізацією без застосування брелока. Спеціальні датчики реагують на видалення або наближення людини з міткою (невеликий коробочкою) – відповідно сигналізація включається або вимикається.

Завдяки функції «Handsfree» у водія залишаються вільними руки, і знижується ризик викрадення авто: обмін інформацією в режимі «мітка – сигналізація» не піддається скануванню.

Важливо: як правило, в комплект постачання входить дві мітки. Цього достатньо в більшості випадків (втрата / пошкодження основної мітки або забезпечення доступу до авто пасажиру незалежно від водія).

Тиха охорона – не подає звукових сигналів, що актуально, якщо авто знаходиться поруч з багатоповерховим будинком (особливо в нічний час). Односторонні пристрої повідомляють про тривогу миготінням фар, двосторонні – надсилають відомості на брелок або мобільний телефон (якщо є GSM-модуль).

Охорона периметра – спрацьовує при спробах відкриття дверей, багажника і капота (потрібні додаткові кінцеві вимикачі).

Відключення охорони у 2 етапи (AV) – для розблокування дверей авто слід подати 2 команди: перша для водійських дверей, друга – для інших. Корисна функція, якщо водій в авто один. Тим самим він може відкривати тільки одні двері, залишаючи інші заблокованими.

Функції

Блокування викраденого авто (Anti Hi-Jack) – блокує керування машиною і роботу двигуна в разі його викрадення або захоплення. Функція активується за сигналом з брелока, мобільного телефону, супутника або іншим способом.

Блокування стартера – ускладнює викрадачеві запуск двигуна. У пристроях з дистанційним запуском блокує стартер при вже увімкненому двигуні (функція «anti-grind»).

Іммобілайзер – блокує роботу системи запалювання або бензонасоса. Для управління машиною потрібно вчинити певну дію, що відключає іммобілайзер. На відміну від «Anti Hi-Jack» іммобілайзер не пов'язаний з сигналізацією і здатний працювати незалежно від неї. Така функція істотно підвищує ефективність сигналізації.

Блокування замків – стане в пригоді для безпеки дітей, щоб вони не змогли вийти з автомобіля при відсутності дорослих.

Авто дотискання (дозакриття) – щільно закриває стекла, багажник, люк після постановки на охорону.

Захист від псевдо спрацьовувань (FAPC) – стане в пригоді в ситуаціях, здатних викликати помилкові спрацьовування, наприклад, при гуркоті грому або сильному вітрі. Ця функція вмикається, коли протягом певного часу сигналізація спрацювала кілька разів.

Сервісний режим (Valet) – відключає всі сигнали тривоги та повідомлення, але дозволяє управляти замками машини. Ця функція зручна, коли транспортний засіб знаходиться на СТО або сервісному центрі: працівники зможуть спокійно обслуговувати авто, а брелок залишиться у власника. В результаті сторонні особи не зможуть розшифрувати сигнал за допомогою сканера.

Режим програмування – дає можливість налаштувати сигналізацію під конкретний автомобіль.

Замикання дверей при початку руху – блокує двері авто зсередини, запобігає захопленню машини викрадачами під час зупинок в дорозі.

«Паніка» – активація сигналу тривоги вручну. Така опція стане в пригоді для відлякування потенційних зловмисників, залучення уваги до автомобіля сторонніх осіб. Подібний режим іноді використовується для пошуку машини.

Ввічливе підсвічування – вмикає освітлення всередині салону авто при відкритті дверей і гасить його як тільки почався рух або закрилися двері (при вимкненому запаленні).

«Проведи мене додому» – після глушіння двигуна, натискання вимикача і закриття дверей сигналізація деякий час (30 с) залишає фари ввімкненими. Таке підсвічування корисне, якщо потрібно дістатися від авто до під'їзду в темний час доби.

Пошук ТЗ – звуковий і / або світловий сигнал, що допомагає водієві визначити місцеперебування транспортного засобу. Для активації цієї функції досить подати відповідну команду з брелока. Подібна опція стане в пригоді, якщо авто знаходиться на великій стоянці торгового центру.

Виклик водія – дає можливість пасажиру або сторонній людині викликати водія до авто через брелок. Найпоширеніші випадки, коли така функція актуальна: погане самопочуття пасажира або залишений транспортний засіб перешкоджає проїзду іншим авто.

У деяких сигналізаціях передбачена функція відкриття / закриття на відстані вікон і вентиляційного люка, а також дистанційне відкриття багажника авто.

Брелок

Дисплей – відображає інформацію про стан сигналізації та режими її роботи, що робить використання пристрою більш комфортним.

Оповіщення про загрозу – інформування про тривожний випадок, зазвичай звукова індикація.

Пам'ять про спрацьовування – повідомляє про сигнали тривоги в момент зняття з охорони. Деякі моделі інформують, яка охоронна зона відреагувала, і якої сили був удар (якщо спрацював датчик удару).

Енергоощадний режим – дозволяє збільшити тривалість роботи систем сигналізації в автономному режимі без підзарядки.

Блокування кнопок – захищає від випадкового натискання кнопок брелока. Зручна функція, особливо коли брелок знаходиться в кишені.

Датчики

Деякі датчики мають два рівні реагування:

  • попередження – при відносно невеликих впливах, які найчастіше не пов'язані зі спробою несанкціонованого проникнення в авто;
  • спрацьовування – при сильних впливах, які свідчать про спробу проникнення.

Датчик удару / вібрації – реагує на удари по транспортному засобу.

Види датчиків удару.

  • 1 рівень – один рівень (спрацьовування). Головний недолік – складність налаштування оптимальної чутливості: при дуже високій – пристрій зреагує на будь-який вплив навколишнього середовища, при дуже низькій – може взагалі не спрацювати. Такий датчик зустрічається в недорогих сигналізації.
  • 2 рівень – два рівні (попередження і спрацьовування): при слабких впливах (вібраціях) вмикається сигнал попередження, при сильніших ударах – спрацьовує тривога. Використовується в пристроях середнього цінового сегмента.
  • 3 рівень – розрізняє три різних за силою удари й вмикає три різних сигнали. Подібним датчиком оснащуються дорогі сигналізації. Існує думка, що таке рішення – маркетинговий хід.

Датчик об'єму – реагує на зміну обстановки всередині авто. Датчик виявляє «тихе» проникнення в салон. Існують і зовнішні датчики, які відстежують обстановку навколо транспортного засобу (вони найчастіше попереджають людину, що машина захищена сигналізацією, а не подають тривожний сигнал).

Датчик переміщення / нахилу – реагує на спробу переміщення / нахилу (за допомогою домкрата) транспортного засобу з місця його знаходження.

Датчик температури – реагує на зміну температурного режиму всередині салону. Подібний датчик особливо корисний в холодну пору року, коли відкриття вікон або дверей тягне за собою зниження температури.

Оснащення

GSM-модуль – дозволяє використовувати мобільний телефон в ролі брелока (двосторонній режим). Управління сигналізацією здійснюється через SMS-повідомлення, дзвінки або за допомогою спеціальної програми. Такий варіант знімає обмеження по відстані, але зворотною стороною цієї переваги є додаткові витрати на зв'язок і деяка затримка сигналу.

GPS-модуль – визначає місцеперебування викраденого автомобіля, а також використовується для навігації, наприклад, через бортовий комп'ютер.

Вихід для додаткового датчика – підключається датчик об'єму або додатковий датчик удару. Це підвищує рівень безпеки автомобіля.

CAN-модуль – сигналізація підключається до електронної CAN-шини автомобіля. Шина передає відомості про стан машини від власних вбудованих датчиків (додаткові датчики не потрібні). Це істотно полегшує установку сигналізації, оскільки втручання в проводку авто не потрібно. Така можливість передбачена в багатьох сучасних машинах.

Поради

  • Зверніть увагу на бренд сигналізації. Торгова марка повинна бути добре відомою та гарантувати якість своєї продукції. Ознайомтеся з відгуками водіїв, які вже встановили сигналізації цієї марки. Оцініть переваги та недоліки пристрою.
  • Ціна сигналізації безпосередньо залежить від вартості авто. У процентному співвідношенні витрати на сигналізацію становлять 5-10% від ціни авто.
  • Стандартну сигналізацію слід обов'язково підсилити 2-3 додатковими блокуваннями, щоб ускладнити зловмисникам проникнення в авто.
  • Дізнайтеся і запам'ятайте способи відключення блокувань двигуна – це буде дуже корисно при виникненні позаштатної ситуації.
  • Для установки або удосконалення сигналізації, краще звернутися за допомогою до фахівців, ніж встановлювати її самостійно. Така економія обернеться несумісними збитками в разі викрадення авто.
  • Варто звернути увагу на сигналізації з автономним живленням. Подібні пристрої продовжують працювати навіть при розрядженому автомобільному акумуляторі. До того ж, ці сигналізації важче відключити.

Пам'ятайте, що жодна сигналізація не забезпечить захист авто на 100%. Тому дотримуйтесь простих правил безпеки:

  • паркуйте авто тільки на парковках, що охороняються;
  • не вмикайте / вимикайте сигналізацію далеко від машини;
  • не залишайте авто надовго без нагляду;
  • навіть при короткочасній відсутності машина повинна бути під охороною сигналізації;
  • не залишайте ключі в замку запалювання:
  • навіть якщо сигналізація часто спрацьовує, ніколи не вимикайте її повністю.
Відгуки про статтю

Не хватает того что вы обычно пишите - какой фирмы товар самый лучший, какой фирмы - плохой.

Постараемся дополнить статью обязательно.

Хорошая статья, видно что человек интересуется.

Спасибо, помогло

Рады, что наши статьи помогли вам с выбором.

Хорошая статья по функциям вообще всё по полочкам разложили, а вот про виды мало сказано.

Постараемся доработать статью в ближайшем времени.