Як вибрати механічний блокатор для автомобіля

Механічні блокатори – пристрої, які захищають автомобіль від викрадення шляхом його знерухомлення. Такі пристосування ускладнюють зловмиснику доступ в салон авто та управління системами транспортного засобу. Чим більше механічних блокаторів, тим більше часу знадобиться викрадачеві для їх нейтралізації та тим менше у нього шансів досягти своєї мети.

Виконання

Навісний – дешевий, простий в установці, але малоефективний блокатор. Крім того, навісний пристрій добре видно викрадачеві, що дає можливість підготуватися до злому. Навісні блокатори ставляться на капот, КПП, кермо.

Вбудований – менш помітний для зловмисника і набагато краще захищає автомобіль. Водночас вбудований блокатор складний в монтажі, оскільки потрібне часткове розбирання авто. Звідси й висока вартість встановлення подібного блокатора. Для нейтралізації вбудованого блокатора викрадач повинен володіти відповідними навичками та обладнанням.

Вид

Блокатор капота – виконаний у вигляді троса, що запобігає відкриттю капота. Тим самим зловмисники не зможуть нейтралізувати сигналізацію або витягнути акумуляторну батарею. Блокатор капота буває механічним і електромеханічним. Управління блокуванням проводиться за допомогою ключа (механічний) або електронного пристрою (електромеханічний).

Блокатор коробки передач (КПП) – запобігає рух важеля, перемикання передачі. АКПП (автоматичні) блокуються в положенні важеля «паркінг», МКПП (механічні) – "Задній хід". Пристрій зустрічається в трьох видах.

  • Штировий – запірним елементом виступає штир, який блокує роботу КПП. Для розблокування коробки передач за допомогою ключа штир виймається і встановлюється в спеціальний утримувач. Подібний варіант обійдеться дешевше, ніж безштировий, але менш зручний: штир доводиться постійно вставляти та витягувати.
  • Безштировий – блокування вмикається та вимикається вбудованим в КПП механізмом за допомогою повороту ключа. Безштировий блокатор виграє у попереднього аналога в зручності використання та естетичності, але через складність встановлення обійдеться дорожче. Такий блокатор потрібно встановлювати тільки на автосервісі.
  • Дуговий – дуга охоплює важіль перемикання передач і фіксує його в одній позиції. Такий блокатор погано поєднується з інтер'єром салону і недостатньо стійкий до злому.

Важливо: блокатор КПП ефективний в поєднанні з блокуванням капота: останній не дозволить обійти цей пристрій.

Блокатор керма – запобігає поворот керма. Кермування блокується двома способами.

  • Блокатор кермового колеса – конструкція (розпірка, штанга з муфтою), яка одягається на кермо і заважає його обертанню. Це бюджетний і простий у використанні варіант блокування кермування, але його стійкість до злому низька.
  • Блокатор кермового вала – буває зовнішнім (штанга з муфтою) і внутрішнім (штир). Штанга з муфтою – досконаліша версія попереднього блокіратора (надівається на вал, а не на кермове колесо). Штирова модель добре протистоїть злому, але розташовується в незручному для водія місці.

Блокіратор гальм – реалізований у вигляді зворотного клапана, встановленого в контур гальмівної системи. Блокування активується при натисканні зловмисником на педаль гальм, що призводить до знерухомлення автомобіля.

Блокіратор двері (блокер) – штир циліндричної форми, який встановлюється у дверях авто. Це пристосування захищає від проникнення в машину сторонніх.

Блокер стійкий до злому за допомогою лінійки або відмички, а щоб його розблокувати знадобиться «рідний» ключ. Блокер є електромеханічним пристроєм. Недолік: складність і висока ціна встановлення (на кожні двері).

«Секретка» – штир з різьбленням, що захищає колесо автомобіля від крадіжки. Обирайте «секретки» з великим числом варіантів ключів. Якщо ключів 5-6, то це низький рівень секретності. Високий рівень захисту – «Секретки» з 500-1000 варіантами ключів.

Важливо: чим складніше малюнок на шапочці болта, тим важче зловмисникові підібрати до нього ключ. Не варто обирати «секретки» з малюнком у вигляді багатогранників або зірочок. Кращий варіант – плавний малюнок складної форми (без граней і кутів), зміщений від центральної осі болта.

Інші ознаки якісної «секретки»:

  • наявність захисного кільця на болті від трубного ключа;
  • шапочка болта досить низька.

Також зустрічається електронна «секретка» – таємна клавіша або тумблер, який блокує роботу реле стартера, запалювання, паливного насоса шляхом розриву відповідного кола живлення. Електронна секретка не потребує ключа. Оптимальним вибором стануть моделі, в яких блокування знімається натисканням комбінації клавіш.

Мотозамок – встановлюється на гальмівний диск скутерів або мотоциклів для запобігання руху колеса.

Крім мотозамка для захисту мотоциклів використовується протиугінний ланцюг, яка фіксує транспортний засіб до нерухомого об'єкта, наприклад, стовпа.

Тип блокіратора КПП

Модельний – розробляється для конкретної моделі машини з урахуванням її конструктивних особливостей. Такий блокіратор простіше в установці, ніж універсальний пристрій.

Універсальний – розрахований на будь-яку марку автомобіля, але складніше в монтажі, ніж модельний. Для установки подібного блокатора краще звернутися до фахівців.

Замок

Замок механічного блокіратора найчастіше управляється ключем. Звертайте увагу на якість механізму секрету (личинки) – від неї безпосередньо залежить ефективність пристрою. Якісні личинки виготовляє вузьке коло виробників.

Варто знати, що в личинках може використовуватися «дисковий» або «піновий» механізм. Практика показує, що личинки з «піновим» механізмом на відміну від «дискових» аналогів зламуються методом бампінга. Для нейтралізації пристрою з «дискової» личинкою зловмисникові знадобляться спеціальні інструменти та багато часу.

Поради

  • Обирайте блокіратори в спеціалізованих магазинах і орієнтуйтеся на продукцію перевірених брендів.
  • Блокіратор повинен бути виконаний з металу підвищеної міцності, стійкого до свердління, випилювання та інших впливів.
  • Блокіратор, що знаходиться в «зручному» місці викрадачеві простіше нейтралізувати. Тому комфорт у використанні подібного пристрою не повинен стояти на першому місці. Це відноситься, наприклад, до внутрішнього блокатора кермового вала.
  • Механічні блокіратори найбільш ефективні в поєднанні з електронними пристроями (сигналізаціями).
  • Якщо блокіратор вимагає часткового розбирання автомобіля та втручання в агрегати та вузли, то установку краще довірити професіоналам. Обирайте сертифіковані центри з кваліфікованими фахівцями.

Відгуки про статтю