Як вибрати автокосметику

Автокосметика призначена для догляду за кузовом, салоном, різними пристроями автомобіля. Косметика допомагає надовго зберегти первинний вигляд авто і продовжити термін його експлуатації. До автокосметики відносяться очисні, мийні, поліруючі, захисні та інші засоби.

Автошампунь

Автошампунь – використовується для миття кузова авто, захищає ЛФП (лакофарбове покриття) від подряпин і надає йому блиск. Основу шампуню становлять поверхнево-активні речовини (ПАР), які розщеплюють забруднення. У порівнянні з побутовими мийними засобами, шампунь характеризується рясним піноутворенням і зниженим рівнем pH.

Важливо: Не застосовуйте для миття кузова автомобіля звичайні мийні засоби, оскільки вони можуть пошкодити ЛФП через високий рівень pH і наявність дрібних твердих частинок. Крім того, подібна «економія» неефективна: засоби для кухні розраховані на видалення рослинних і тваринних жирів, а не на боротьбу з нафтопродуктами та брудом синтетичного походження.

Вид постачання

Готовий шампунь – буває тільки рідким, після придбання відразу наноситься на забруднену поверхню автомобіля. Такий шампунь простий у використанні та призначений для ручного миття.

Шампунь-концентрат – зустрічається в рідкому або порошкоподібному стані, потребує попереднього розведення водою. Шампуні для безконтактної мийки зустрічаються у вигляді концентрату.

Вид мийки

Для ручного миття – не містить лугу, характеризується нейтральним рівнем pH, завдяки чому забезпечує щадну мийку для ЛФП транспортного засобу.

Для безконтактної мийки – на відміну від попереднього варіанту, подібний шампунь вимагає спеціального оснащення (пінні комплекти, піногенератори та насадки). Шампунь для безконтактної мийки містить більш агресивні речовини та при неправильному виборі може зіпсувати ЛФП авто. Безконтактна мийка – оптимальне рішення для нових авто зі «здоровим» ЛФП.

Важливо: при виборі шампуню для безконтактної мийки, варто звернути увагу на сертифікат і дозвіл до застосування. Проте фахівці все ж таки рекомендують ці мийні засоби тільки для професійних мийок.

Вид

Шампунь-кондиціонер – покращує дію поліролі, підсилює яскравість і виразність кольору, забезпечує щадну мийку для ЛКП. Такий шампунь відмінно підійде для будь-яких ЛФП (особливо полірованих), скла, гуми, пластика.

Шампунь-очищувач – видаляє складні забруднення від смоли, комах (концентрований). У розведеному вигляді цей мийний засіб застосовується як звичайний шампунь.

Шампунь-поліроль (з воском) – створює захисне покриття на ЛФП, яке протистоїть УФ-променям, піщинок, солі. Шампунь з воском підвищує стійкість поверхні авто до забруднення і полегшує її мийку, а також «запечатує» мікротріщини у ЛФП та поліролі.

Автошампунь з воском підійде для будь-яких ЛФП (в першу чергу, «металіків») і може застосовуватися разом з поліролями, що мають воскову основу.

Поліроль

Поліроль – восковий або синтетичний засіб для полірування ЛФП, деталей салону і кузова, скла та шин. В результаті відполірована поверхня стає блискучою, а її колір – глибшим. Поліроль може використовуватися і для видалення забруднень.

Важливо: перед поліруванням вимийте ЛФП автошампунем. Полірований кузов повинен бути повністю сухим.

Призначення

Для ЛФП – захищає і відновлює ЛФП кузова. Поліроль створює додаткове покриття, що охороняє фарбу від води, забруднень, маслянистих плям. Подібний засіб зустрічається найчастіше.

Для панелей салону – очищає і додає блиск торпеді та іншим пластиковим деталям. Крім того, поліроль володіє антистатичним ефектом і запобігає чіплянню пилу. Поліролі для приладового щитка випускаються у вигляді аерозолю.

Для хромованих деталей кузова – видаляє корозійні забруднення з хромованих поверхонь авто, перш за все, бампера. Утворюючи захисну плівку, поліроль запобігає появі нових плям.

Для скла – створює ефект «кришталевої» прозорості. Цей поліроль показує гарні результати на новому склі. Таким засобом варто полірувати фари та підфарники, щоб позбутися від «каламутності».

Для шин – маскує мікротріщини та надає гумі глибокий колір і еластичність. Цей поліроль може містити у своєму складі спеціальні інгредієнти, які захищають покришку від впливів УФ-променів. Поліролі для шин представлені в трьох видах: полірувальні, очисні, захисні.

Тип

Захисний – містить тефлон, забезпечує тривалий (до 6 місяців) захист від негативних впливів навколишнього середовища і стійкість до бруду, а також спрощує мийку кузова авто.

  • Top Sealers – концентрований різновид захисної поліролі. Відрізняється підвищеною стійкістю до негативних факторів. Подібний засіб бажано використовувати при консервації авто або для обробки машини, яка експлуатується в складних кліматичних умовах.

Важливо: захисний поліроль не можна наносити на пошкоджені та не оброблені спеціальними засобами місця ЛФП. Інакше замість користі така операція принесе шкоду: корозія буде посилюватися. Не рекомендується обробляти нагріту поверхню кузова, щоб не утворилися плями та розводи.

Абразивний – завдяки абразивним частинкам (мармурова пудра, крейда) «знімає» зіпсований мікронних верхній шар ЛФП. Це дозволяє позбутися від подряпин, плям і підкоригувати колір. Абразивний поліроль використовується під час шліфування

Важливо: працюйте з абразивним поліролем обережно, оскільки в процесі шліфування видаляється верхній шар лаку, а це може спровокувати корозію. Після завершення шліфування, скористайтеся захисним поліролем.

Не використовуйте звичайний абразивний поліроль для роботи з кузовом кольору «перламутр» і «металік», в іншому випадку може утворитися матовість на верхньому шарі ЛФП. Користуйтеся лише спеціальними поліролями з маркуванням «Metallic Finish Restorer».

Не варто часто користуватися абразивним поліролем: кожна обробка кузова стоншує верхній шар ЛФП.

Вид постачання

Рідкий – дорогий і мало економічний поліроль: не наноситься товстим шаром, розтікається. Бажано обирати рідкий поліроль з високою концентрацією силікону.

Крем – містить в складі віск і силікон, що дає відмінні експлуатаційні якості: не розтікається і легко наноситься. Крім цього, кремовий поліроль цілком по кишені автомобілістам із середнім доходом.

Твердий (полірувальна паста) – наноситься на поверхню товстим шаром. В результаті колір авто стає більш насиченим, а блиск – яскравіше. Тверда паста створює довговічний захисний шар. Недоліки: складність і тривалість полірування. Полірувальна паста відмінно підходить для старих ЛФП.

Аерозоль (експрес-поліроль) – простий у використанні, дозволяє легко привести авто в належний вигляд. Аерозоль дозволяє обробку навіть трохи запиленого ЛФП. Захисні властивості у такої поліролі відсутні. Якісний аерозоль обійдеться недешево, а витрачається швидко.

Важливо: обираючи експрес-поліроль, зверніть увагу на склад (обов'язково високий вміст силікону).

Склад

Восковий – швидко змивається (витримує 1-3 мийки), проте коштує дешево, а полірування займе трохи часу. Восковий поліроль надає кузову «глибокий» блиск, що справляє враження нового автомобіля. Тому такий засіб часто використовується для підготовки транспортного засобу до продажу.

Синтетичний – обійдеться дорожче, проте захисна плівка вийде довговічною.

Синтетичні поліролі представлені в трьох видах:

  • очищувач-відновлювач – видаляє стару емаль і фарбу з поверхні авто (існують поліролі для поверхні «металік» і для звичайних покриттів);
  • силіконовий – за характеристиками нагадує воскової поліроль;
  • полімерний – найпоширеніший варіант, який забезпечує надійний захист ЛФП (до 2 місяців). Недоліки: тривалість полірування і висока вартість.

Важливо: після обробки ЛФП очищувачем-відновлювачем, нанесіть на нього захисний шар, інакше станеться окислення фарби, а блиск зникне.

Колір

Безбарвний – стандартний поліроль, при висиханні дає лише блискучу плівку.

Кольоровий – містить кольорові пігменти, що заповнюють мікротріщини та подряпини ЛФП. Таким чином, оновлюється і відновлюється колір автомобіля. Подібний вид поліролі підходить для безлічі відтінків основного кольору ЛФП (наприклад, зелений – для зеленого, салатового, білий – для білого, яскраво-білого, жасминового, «сафарі» і т.д.).

Кольоровий поліроль можна застосовувати для матових поверхонь, кузовів кольору «металік» і «перламутр».

Важливо: кольоровий поліроль недовговічний, оскільки не має захисних властивостей. Тому його потрібно використовувати 2-3 рази на місяць.

Очисники

Очисники вінілу, гуми, пластику – призначені для догляду за деталями салону авто (в тому числі стелі, торпеди, оббивки дверей). Такі засоби допомагають позбутися від слідів масла, нальоту тютюнового диму та інших забруднень. Очисники продовжують термін служби оббивки та оздоблення салону.

Очищувач-кондиціонер, лосьйон – використовується для обробки оббивки зі шкіри. Подібний очищувач захищає від УФ-випромінювання, надає оббивці пружність і м'якість, відновлює колір шкіри.

Очищувач колісних дисків – очищає поверхні дисків, видаляє бруд від гудрону, колодок. Засіб відмінно підійде для литих і кованих дисків – емальованих і полірованих. Зустрічаються очисники для хромованих, алюмінієвих і звичайних колісних дисків, а також універсальні склади.

Важливо: зверніть увагу на призначення очищувача в залежності від матеріалу конкретного колісного диска. Неправильно обраний очищувач може зіпсувати покриття диска.

Очищувач від комах – очищає різні поверхні від комах і бітуму, видаляє стійкі плями.

Очищувач скла – очищає скло авто від забруднень, тютюнового нальоту. Таким засобом не бажано обробляти кузов, оскільки нашатир призводить до помутніння фарби ЛФП.

Очищувач двигуна – видаляє складні забруднення, наприклад, відпрацьоване мастило. Подібний очищувач зустрічається у двох видах: спрей (рідина) і пінний – після розчинення плям, потребує змивання водою.

Важливо: обираючи очищувач двигуна, дізнайтеся, наскільки він безпечний для ЛФП, оскільки такі засоби часто псують фарбу, а також кришки, дроти та інші пластикові деталі.

Перетворювач іржі – виводить корозійні плями та застосовується при підготовці поверхні до фарбування. Такий засіб представлено у двох варіантах: для локального використання і великої обробки.

Важливо: наносьте перетворювач обережно, щоб уникнути попадання засобу на ЛФП (можуть з'явитися чорні плями, що важко вивести). Перед використанням, очистіть поверхню за допомогою дрібної шкурки.

Додатково

Ремонтний олівець (восковий), маркер, фломастер – маскує свіжі та неглибокі відколи й подряпини на ЛФП. Маркер доцільно застосовувати, коли на пошкодженій поверхні немає вогнищ корозії. У порівнянні з флакончиком олівець простіше у використанні та зручніше в зберіганні. Та й сама робота з маркером більш «чиста»: олівець не залишає підтікання в місці ремонту і не капає.

Важливо: ремонтний олівець продається разом з поліролем. Спочатку олівець затирає пошкодження, потім зверху наноситься захисний поліроль відповідного кольору.

Ремонтний флакончик (фарба або лак) з пензликом – приховує глибокі подряпини та відколи на ЛФП навіть з вогнищами корозії. На відміну від олівця фарбування пензликом дає можливість перенести товстіший шар лакофарбового матеріалу.

Важливо: перед обробкою ремонтною фарбою (лаком), промийте та очистіть поверхню від корозії, а також знежирте. Ремонтний флакончик обирайте за кодом фарби.

Антидощ – склад, який наносять на бічні дзеркала і скло. Це засіб відштовхує сніг і дощ, тим самим підвищує видимість. Крім того, антидощ полегшує роботу двірників і продовжує термін їх служби.

Важливо: існує думка, що антидощ позбавляє від необхідності використання двірників при їзді в дощ. Це не зовсім так: дешеві засоби часто взагалі не дають ефекту, а дорогі – тільки на швидкості від 60-70 км / год. Тому антидощ знадобиться лише на швидкісних трасах, а ось в місті користуватися двірниками необхідно.

Антизапрівач – як і антидощ, наноситься на поверхню скла. Аналогічним чином він відштовхує воду і запобігає запотіванню скла.

Важливо: щоб досягти найбільшого ефекту, застосовуйте антидощ разом з антизапрівачем. В цьому випадку скло стане більш прозорим.

Освіжувач – виконується у вигляді баночок, брелоків, «ялинок», «смайликів» та інших фігур.

Освіжувач буває двох видів:

  • нейтралізатор – поглинає неприємні запахи в салоні авто (актуально для людей, що палять);
  • ароматизатор – надає певний запах салону машини.

Освіжувачі поділяються на три групи:

  • рідкі – дешеві та універсальні, оскільки можуть використовуватися цілий рік, але мають короткий термін служби (2-3 місяці, для спекотного літа – до місяця);
  • гелеві – обійдуться дорожче та ефективні тільки влітку, проте розраховані на більший період експлуатації;
  • тверді – найдорожчі та довговічні (до 9 місяців).

Важливо: при виборі освіжувача, враховуйте його вплив на організм. Хвойні та морські запахи додадуть водієві бадьорості, а ось ванільні й квіткові аромати діють розслабляючи та призводять до зниження реакції. Нейтральні запахи – м'ята, розмарин, цитрус, кориця.

Поради

  • Обирайте автокосметику відомих брендів, чия продукція перевірена часом. Звертайте увагу на якість друку етикетки та виконання пакування. Купуйте автокосметику в спеціалізованих магазинах.
  • Етикетка повинна містити інформацію про виробника (телефон, адреса), склад засобу та дату його виготовлення. Якщо етикетка містить помилки або друкарські помилки, то це вірна ознака низької якості. Важлива деталь – інструкція з експлуатації.
  • Збовтайте пляшку з автошампунем і подивіться на дно: якщо випав осад, відмовтеся від придбання такого засобу.
  • Добре, якщо на ємності з автошампунем є градація – це полегшує дозування засобу.
  • Автошампунь в «економічному пакуванні» (велика тара) обійдеться дешевше, ніж придбання декількох маленьких пляшечок.
  • Зверніть увагу на склад автошампуня: купуйте засоби, що містять тефлон і віск, оскільки такі речовини утворюють довговічну і стійку до вологи захисну плівку на ЛФП. У складі шампуню не повинно бути солей.
  • Мийте машину спеціальною щіткою або губкою, оскільки звичайна ганчірка або мочалка при попаданні на неї дрібних частинок бруду зіпсує ЛФП.
  • Після роботи з автокосметикою скористайтеся пастою для миття рук – з її допомогою легко видаляються різні забруднення (масло, жир, іржа, сажа, мазут). Крім того подібна паста захищає шкіру рук.
Відгуки про статтю